Szukamy dobrej myjki ciśnieniowej

Z tego artykułu dowiesz się:jakie myjki ciśnieniowe są dobre na co powinniśmy zwracać uwagę, gdy kupujemy myjkę ciśnieniową
Autor: Klaudia

Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Każdy, kto aktualnie rozważa zakup myjki ciśnieniowej lub kiedyś miał przed sobą taki dylemat, z pewnością wie, że temat ten nie jest prosty. Chodzi oczywiście o to, że na rynku mamy wiele różnego rodzaju myjek. Poszczególne modele posiadają trochę inne parametry, czasem też mają inne przeznaczenie. Dlatego jedna myjka wkomponowuje się w nasze indywidualne potrzeby, zaś inna kompletnie nie nada się do zastosowań, które chodzą nam po głowie. Z uwagi na to powinniśmy ułatwić sobie proces zakupowy, zapoznając się z kilkoma wybranymi modelami myjek ciśnieniowych. Właśnie w takim celu powstał ten artykuł. Zachęcamy do jego lektury i przyswojenia informacji o dobrych myjkach.

Zobacz także: Ranking najlepszych myjek ciśnieniowych

Jakie myjki ciśnieniowe są dobre?

Omawianie tematu będzie łatwe dzięki przykładom. Jaka myjka ciśnieniowa będzie dobra? Na początek możemy zainteresować się modelem o nazwie Bosch EasyAquatak 110. To wyjątkowo dobry sprzęt klasy średniej. Co to właściwie znaczy? Tak zwane myjki ciśnieniowe klasy średniej mają niewielkie wymiary, ale za to cechują się całkiem dużą wydajnością. W związku z tym są one niezwykle wygodne w użytkowaniu, ale oczywiście w ich działaniu nie brakuje skuteczności. Bosch EasyAquatak 110 jest myjką idealną do mycia zarówno samochodu, jak i na przykład do dbania o ogólną czystość wokół domu. Ten sprzęt ma wydajność tłoczenia na poziomie 330 litrów na godzinę, a do tego waży dość mało, poniżej czterech kilogramów. Długość węża to trzy metry, moc przyłączeniowa jest na poziomie 1,3 kW, natomiast dostępne ciśnienie wynosi 110 barów. Użytkownik tego konkretnego modelu myjki musi wiedzieć, że maksymalna temperatura doprowadzanej wody nie powinna przekraczać czterdziestu stopni Celsjusza. Każdy, kto zastanawia się, jaką myjkę ciśnieniową kupić, może brać ten sprzęt pod uwagę.

Jaka jeszcze myjka ciśnieniowa okaże się trafionym wyborem? Kolejnym modelem godnym polecenia jest Karcher K 2 Compact Home. Potencjalny nabywca może się cieszyć wydajnością tłoczenia równą 360 litrów na godzinę, a także zestawem zawierającym dyszę rotacyjną oraz pistolet spryskujący. Długość węża wynosi tu cztery metry, a waga całego urządzenia nie przekracza czterech kilogramów. Moc przyłączeniowa to natomiast 1,4 kW. Użytkownik modelu Karcher K 2 Compact Home nie musi się przejmować koniecznością samodzielnego dozowania środka czyszczącego. Wszystko dzięki rozwiązaniu w postaci systemu zasysania wspomnianego środka. Innymi słowy, myjka odmierzy odpowiednią ilość, więc użytkownik może się zająć komfortową pracą z urządzeniem. Na koniec trzeba wspomnieć również o tym, że dołączona dysza rotacyjna będzie idealna do czyszczenia uciążliwych zabrudzeń. Co ciekawe, dzięki niej można bez problemu usuwać nawet mech z kostki granitowej. Każdy, kto zastanawia się, jaką myjkę ciśnieniową kupić, z pewnością powinien zainteresować się tym modelem.

Najwyższa pora na omówienie sprzętu o nazwie Nilfisk C 135.1-8i PAD X-TRA EU 128471206. Urządzenie to jest wyposażone w bęben na wąż, dyszę wysokociśnieniową, myjkę do tarasów, a także pojemnik na detergent oraz dyszę Tornado. Myjka waży niecałe szesnaście kilogramów, a długość węża wynosi osiem metrów. Możliwe ciśnienie to sto trzydzieści pięć barów. Warto pamiętać o tym, że maksymalna temperatura doprowadzanej wody nie może przekraczać czterdziestu stopni Celsjusza. Jaką myjkę ciśnieniową kupić? Model o nazwie Nilfisk C 135.1-8i PAD X-TRA EU 128471206 może się okazać wyjątkowo dobrą propozycją. Należy podkreślić, że w tym sprzęcie nie zabrakło funkcji auto-stop, czyli automatycznego zatrzymywania silnika natychmiast po zwolnieniu przycisku. Zmniejsza to zużycie zarówno wody, jak i prądu.

Polecane myjki ciśnieniowe
  • 1 049 zł
  • 649 zł
  • 599 zł
  • 949 zł
  • 599 zł
  • 949 zł
  • 1 599 zł
  • 1 999 zł
  • 999 zł
  • 429 zł

Na co zwracać uwagę, gdy szukamy dobrych myjek ciśnieniowych?

Jaka myjka ciśnieniowa będzie świetnym wyborem? Gdy decydujemy się na ten sprzęt, powinniśmy przede wszystkim przygotować listę priorytetów. Nie wszystkie funkcje w takich urządzeniach będą dla nas istotne. Do głównych zadań potencjalnego nabywcy należy właśnie to, żeby poświęcić trochę czasu na wcześniejsze rozeznanie się z wszystkimi technologiami. Później w trakcie zakupów można być pewnym tego, które z funkcjonalności są ważne, a które nie będą istotne dla najbardziej interesujących nas czynności. Oczywiście nawet takie aspekty jak waga czy długość węża mają spore znaczenie. Przyszły użytkownik myjki ciśnieniowej powinien wiedzieć również to, czy jest mu potrzebne bardzo wysokie ciśnienie, czy też myjka pracująca ze znacznie niższymi wartościami okaże się wystarczająca. Być może brzmi to jak czasochłonny proces przygotowań, ale prawda jest taka, że właśnie dzięki takiemu podejściu można kupić idealny model myjki ciśnieniowej, wkomponowany do wymagań konkretnego użytkownika sprzętu. Jaką zatem myjkę ciśnieniową wybrać? Najlepiej taką, która spełnia indywidualne potrzeby przyszłego właściciela.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link