Jak zabezpieczyć telefon przed wirusami, uszkodzeniem czy zgubieniem?

Autor: Joanna

Jak zabezpieczyć telefon przed różnymi przykrymi sytuacjami? Przed kradzieżą czy zgubieniem ochroni nas etui ze sznurkiem lub typu kabura z przypięciem do paska. Przed uszkodzeniem ekranu zabezpieczy specjalne szkło. Na szkodliwe działania hakera i wirusów pomogą oprogramowania.

Kradzież telefonu na ulicy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak uchronić telefon przed uszkodzeniem
 2. jak zabezpieczyć telefon przed działaniem szkodliwych programów
 3. jak zapobiec kradzieży lub zgubienia telefonu

Jak zabezpieczyć telefon – przykre sytuacje

Zgubienie telefonu

Posiadacze telefonów narażeni są na wiele sytuacji, w których może dojść do zniszczenia lub kradzieży ich sprzętu, a razem z nimi także wrażliwych danych. O tym, jak zabezpieczyć telefon przed działaniem hakera czy złodzieja, najlepiej poczytać na poświęconych temu tematowi stronach internetowych lub zasięgnąć informacji u sprzedawcy w sklepie z produktami RTV.

Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Jak chronić telefon przed uszkodzeniem? Doskonale sprawdzi się w tym przypadku dedykowane poszczególnym modelom, a niekiedy i uniwersalne etui do telefonów. Dostępnych jest wiele rozmaitych ich typów, w tym m.in.: z klapką, etui-plecki, etui-wsuwka, kabura, ramka na telefon czy saszetka. Rozwiązaniem zabezpieczającym dodatkowo przed szkodliwym działaniem wody jest etui-obudowa ochronna. Ten pokrowiec chroni w trudnych warunkach atmosferycznych (przed wodą, śniegiem, kurzem) oraz przed skutkami upadków i wstrząsów. Oto przykłady takiego etui: Spigen Slim Armor 042CS20303 iPhone 7, Spigen Thin Fit 360 593CS22959 Samsung Galaxy S9+, OtterBox Defender iPhone 6/7/8.

Warto też wiedzieć, jak zabezpieczyć ekran telefonu. Poleca się szkła i folie ochronne. Najtańsza formą jest zakup specjalnej folii, która daje niewielką ochronę przed pęknięciem w przypadku uderzenia, za to doskonale zapobiega przed zarysowaniami. Przykładowe folie ochronne: 3mk ARC SE Samsung Galaxy S10+, 3mk Shield Huawei Mate 10 Lite, Samsung Folia ochronna do Galaxy S10+. Jak jeszcze zabezpieczyć ekran smartfona? Najlepszą ochronę ekranu przy uderzeniu czy upadku telefonu daje szkło. Najczęściej wybierane są szkła hartowane i hybrydowe. Te ostatnie cieszą się w ostatnim czasie szczególną popularnością. Stanowią połączenie folii ochronnej i szkła hartowanego. Składają się z kilku warstw, które są gwarancją dużej wytrzymałości przy zachowaniu jednocześnie sporej elastyczności. Przykładowe szkła hybrydowe: 3mk FlexibleGlass iPhone 8 Plus, 3mk FlexibleGlass Huawei P30, 3mk FlexibleGlass Samsung Galaxy A70.

 • 1 199 zł
 • 899 zł
 • 3 199 zł
 • 1 289 zł
 • 1 349 zł

Jak zabezpieczyć telefon przed zgubieniem lub kradzieżą?

Telefon z czytnikiem linii papilarnych Samsung Galaxy J7

Jak zabezpieczyć smartfona przed kradzieżą lub zgubieniem? Ryzyko utraty sprzętu znacznie zmniejszy etui ze sznurkiem, typu kabura z możliwością przypięcia do paska czy w formie saszetki np. Platinet Pas sportowy na smartphone. Warto przestrzegać kilku prostych zasad:

 • nie noś telefonu w tylnej kieszeni spodni czy zewnętrznej kieszeni torby lub plecaka;
 • nie noś telefonu w płytkich kieszeniach, z której łatwo może wypaść;
 • nie zostawiaj telefonu na stoliku w miejscach publicznych;
 • zapisz numer IMEI, czyli International Mobile Equipment Identity - indywidualny numer identyfikacyjny każdego telefonu komórkowego na wypadek konieczności podania go policji;
 • włącz funkcję lokalizacji (GPS), a najlepiej wybieraj sprzęt z wbudowaną funkcją Znajdź mój telefon;
 • wprowadź dodatkowe hasło dostępu do odblokowania czy uruchomienia smartfona;
 • utworzy kopię zapasową – tworzenie backupu chroni dane przed ich utratą.

Jak zabezpieczyć telefon przed wirusami i hakerami?

Co zrobić, żeby uchronić się przed cyberprzestępcami i złośliwymi oprogramowaniami, które w coraz większym stopniu zagrażają smartfonom? Najlepiej postawić na specjalne programy antywirusowe. W sklepach z asortymentem RTV znajduje się dość bogata ich oferta. Okres licencji w większości przypadków wynosi 12 miesięcy, przy czym zazwyczaj możliwe jest korzystanie z oprogramowania nie tylko na jednym smartfonie. Ciekawą propozycją jest oprogramowanie McAfee LiveSafe dla nieograniczonej liczby sprzętów kompatybilne z system Windows, Android, iOS. Zapewnia ochronę przed wirusami, ale i złośliwymi oprogramowaniami, kradzieżą danych przez hakerów i złodziei tożsamości. To gwarancja bezpiecznych zakupów online, wyszukiwania i korzystania z usług bankowych, przeglądania sieci, blokady spamu i niebezpiecznych wiadomości e-mail. Dodatkowo chroni przed utratą danych (tworzenie kopii zapasowych) oraz kradzieżą (funkcja lokalizowania).

Inne dostępne w sklepach z akcesoriami RTV oprogramowania tego typu to m.in.:

Wybór najlepszego oprogramowania powinien być poprzedzony szczegółową analizą.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny