Jak powiesić monitor na ścianie?

Autor: Sara

Wykorzystaj uchwyt na monitor, by zawiesić na ścianie ekran podłączony do komputera! Pracuj efektywnie i bez męczenia wzroku, graj w ulubione gry i oglądaj seriale z łóżka. Sprawdź, jak powiesić monitor na ścianie w swoim gabinecie.

obrotowy uchwyt na monitor

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak wybrać uchwyt na monitor,

- który rodzaj uchwytu na monitor LCD wybrać,

- jak powiesić monitor na ścianie.

Jak wybrać uchwyt na monitor?

Nie możesz niestety kupić dowolnego uchwytu na monitor LCD i zamontować go na ścianie. Jeśli okaże się niedopasowany do Twojego ekranu, urządzenie może oderwać się, upaść i zniszczyć. To bardzo ważne, aby uchwyt do monitora był dopasowany do wielkości i wagi ekranu.
Na szczęście dopasowanie uchwytu do monitora do posiadanego ekranu nie jest trudne. Telewizory i monitory odznaczają się różnymi standardami mocowania, z których najpopularniejszym i najczęściej występującym jest standard VESA (Video Electronics Standards Association). Podane w nim wartości określają rozstaw otworów montażowych w monitorze.

JAK SAMODZIELNIE OKREŚLIĆ STANDARD MOCOWANIA?

Chcesz kupić uchwyt do mocowania, ale w instrukcji monitora LCD nie podano wartości w standardzie VESA? Zmierz odległość pomiędzy otworami montażowymi, które znajdziesz na tyle monitora.

Który rodzaj uchwytu na monitor LCD wybrać?

monitor na ścianie do pracy i rozrywkiWiesz już, że uchwyt na monitor powinien być dopasowany do ekranu rozstawem mocowań, a także musi utrzymać jego wagę i pasować pod względem wielkości. Kolejna kwestia to rodzaj uchwytu na monitor. Zależy od niego wygoda użytkowania i funkcjonalność monitora. Do wyboru masz trzy warianty:
  1. Uchwyt na monitor stały, czyli bez możliwości regulowania położenia ekranu. To rozwiązanie dla osób, które mają stałe stanowisko komputerowe i chcą korzystać z monitora na ścianie tylko do jednego zdania, np. pracy zawodowej lub grania w gry. Taki uchwyt jak Multibrackets MB2241 M VESA Flexarm Tilt & Turn jest dobry do małego pokoju, w którym wysuwanie ekranu nie jest konieczne. Monitor umieszczony tuż przy ścianie optycznie powiększy przestrzeń. Stały uchwyt na monitor LCD ma też atrakcyjniejszą cenę względem kolejnych modeli.
  2. Uchwyt na monitor z możliwością regulowania położenia ekranu, jednak tylko w osi pionowej. Przyda się osobom, które chcą powiesić monitor ponad linią wzroku, by za dnia na nim pracować (z bliska), a wieczorem oddalać się i oglądać filmy. Przykładowy model to Reinston EU008 32"-60".
  3. Uchwyt na monitor obrotowy, umożliwiający pełną regulację położenia ekranu. To właściwe rozwiązanie do pokojów, w których znajduje się i stanowisko komputerowe, i zestaw wypoczynkowy lub łóżko. Po pracy delikatnie obrócisz monitor w bok, by z kanapy czy łóżka obejrzeć ulubiony serial. Jeśli interesuje Cię właśnie taki uchwyt, zobacz model Multibrackets MB282 Uchwyt Regulowany(II) do 40".

CZY WIESZ, ŻE…

Niektórzy producenci mają w ofercie podwójne uchwyty na monitor LCD, czyli takie, które utrzymają aż dwa ekrany, tyle że lekkie. To rozwiązanie do wąskiego biura, w którym stanowiska pracy są położone blisko siebie.

  • 449 zł
  • 199,99 zł
  • 107,99 zł
  • 119,99 zł
  • 499 zł

Jak powiesić monitor na ścianie?

obrotowy uchwyt na monitorMontaż uchwytu na monitor LCD zacznij od zidentyfikowania rodzaju ściany. W cegle i betonie możesz wiercić bez obawy o stabilność powieszonego ekranu. Ścianka działowa zaś, wykonana z materiałów o niższej wytrzymałości, może nie być najlepszym miejscem na zamontowanie monitora. Zadbaj o rozłożenie ciężaru urządzenia na jak największą płaszczyznę, tj. zapewnij rozległą powierzchnię styku uchwytu na monitor z mało wytrzymałą ścianą. Im więcej śrub zastosujesz, tym lepiej.
Kupując uchwyt na monitor, koniecznie sprawdź, co znajduje się w komplecie. Dobrze, by były tam podkładki, śruby i szablony wiercenia – to ułatwi montaż. Podczas pracy korzystaj z poziomicy i miarki. Nie zapomnij też o maskownicy, by zapobiec widokowi zwisających z monitora przewodów.
Przejrzyj ofertę uchwytów na monitor w RTV EURO AGD i dobierz model uchwytu do swojego sprzętu. Jeśli masz w planach wymianę monitora na większy, wybierz uchwyt o większym udźwigu. Zapoznaj się z rankingiem monitorów Input Lag, by zobaczyć nowoczesne i funkcjonalne modele.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link