Jak podłączyć pada PS4 do PC? Porady dla graczy

Autor: Piotr

Osoby będące szczęśliwymi posiadaczami konsoli PlayStation 4 i komputera stacjonarnego mają możliwość wejścia na wyższy poziom rozrywki. Wszystko za sprawą funkcjonalności, jakie dają oba urządzenia. Wystarczy wiedzieć, jak podłączyć pada od PS4 do PC, by zapewnić sobie jeszcze lepsze wrażenia.

Pad od PS4

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. w jakim celu podłącza się pada od PS4 do PC
 2. jak podłączyć pada od PS4 do PC przewodowo
 3. jak podłączyć pada od PS4 do PC bezprzewodowo

Masz PS4? Masz szczęście

Mężczyzna grający w gry przy użyciu pada do PS4

Od momentu, w którym konsola PlayStation 4 zadebiutowała na polskim rynku, wszyscy jej posiadacze mogli szybko nazwać się szczęściarzami. Wówczas oferowała zdecydowanie więcej możliwości niż tradycyjne komputery stacjonarne, głównie z uwagi na fakt, że spora liczba gier była tworzona właśnie pod to urządzenie. Popularność PS4 nie spadła nawet mimo coraz większej dostępności tytułów na PC – w dalszym ciągu jest ona pierwszym wyborem zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych gamerów.

Uniwersalność konsoli dostrzegalna jest również pod kątem samego sprzętu. Pady Dual Shock pełnią w niej niezwykle różnorodne role i choć mogłoby się wydawać, że służą wyłącznie do grania, okazuje się, że ich zastosowanie jest zdecydowanie szersze. Dla wielu osób stanowią znakomitą opcję przy korzystaniu z komputera stacjonarnego, a to za sprawą możliwości sparowania obu urządzeń. Warto jednak wiedzieć, jak podłączyć pada od PS4 do PC, aby potem w pełni móc się cieszyć jego walorami i zaletami.

Niezbędne elementy

Aby podłączyć pada z PS4 do PC, trzeba zaopatrzyć się w zestaw kilku innych komponentów lub programów, pomagających przejść przez całą procedurę szybko i bezboleśnie. Do tego celu wymagane będą:

 • pad Dual Shock 4;
 • kabel micro USB, jeśli kontroler z PS4 będzie podłączany do PC przewodowo;
 • dostępność zainstalowanej biblioteki Microsoft .NET Framework 4 na komputerze;
 • dostępność zestawu bibliotek Visual C 2010/2012 Runtime, umożliwiających uruchamianie w systemie Windows wielu aplikacji Microsoftu;
 • najnowsza wersja sterownika DirectX;
 • moduł Bluetooth, jeśli kontroler z PS4 będzie podłączany do PC bezprzewodowo;
 • konto na komputerze z ustawieniami administratora;
 • programy DS4 Tool i DS4 Windows (polecana do podłączania pada PS4 do komputera).
 • 1 428 zł
 • 1 478 zł
 • 1 547 zł
 • 1 518 zł
 • 1 488 zł

Jak podłączyć pada od PS4 do PC przewodowo?

Pad leżący na konsoli PS4

Osoby mające wszystkie wymagane urządzenia i programy powinny kierować się kilkoma poniższymi krokami:

 1. Podłącz kontroler Dual Shock 4 do komputera za pośrednictwem kabla micro USB. System operacyjny samodzielnie rozpocznie procedurę pobierania wymaganych sterowników.
 2. Uruchom program DS4 Tool poprzez przejście do jego folderu i wybranie pliku „ScpServer.exe”.
 3. Pojawi się okno, na którym można samodzielnie skonfigurować wiele elementów, takich jak kolor świecenia diod czy intensywność wibracji.
 4. Po wybraniu odpowiednich wartości wystarczy kliknąć „Save” i cieszyć się grą.

Jak podłączyć pada od PS4 do PC bezprzewodowo?

Aby do podłączenia pada od PS4 do PC wykorzystać moduł Bluetooth, wymagane będzie zainstalowanie programu DS4 Windows. Dzięki niemu komputer jest w stanie rozpoznać kontroler w taki sam sposób, jak to ma miejsce w przypadku padów od Xboxa 360 czy Xboxa One. Brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania przyspiesza procedurę podłączania pada do komputera.

 1. Uruchom program DS4 Windows.
 2. Włącz opcję Bluetooth na komputerze lub podłącz do niego oddzielny moduł.
 3. Kiedy na pasku zadań pojawi się niebieska ikona oznaczająca uaktywnienie się standardu Bluetooth, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Dodaj urządzenie z obsługą funkcji Bluetooth”.
 4. Podczas instalacji urządzenia komputer zacznie wykrywać urządzenia Bluetooth w pobliżu. W tym momencie na padzie należy jednocześnie wcisnąć przyciski „Share” oraz „PlayStation” do chwili, gdy dioda zacznie migać na niebiesko.
 5. Jeżeli procedura przebiega prawidłowo, na ekranie powinna pojawić się pozycja „Wireless Controler”. Zaznaczamy ją i wybieramy „Dalej” lub „Paruj”.
 6. Kiedy na ekranie pojawi się okno do wpisania kodu, wystarczy podanie „0000”. Czas na uzupełnienie wymaganego pola wynosi z reguły kilkadziesiąt sekund, czyli tyle, ile trwa podświetlenie lampki LED na padzie.
 7. Kiedy urządzenia się sparują, należy uruchomić program DS4 Windows.
 8. Przejdź do zakładki „Controllers” i sprawdź, czy na liście znajduje się twój pad.
 9. W zakładce „Settings” można dodatkowo ustawić inne parametry, takie jak zmiana profili za pomocą touchpada czy możliwość uruchomienia programu przy starcie systemu Windows.

Okazuje się, że wiedza o tym, jak podłączyć pada od PS4 do PC, nie jest szczególnie obszerna. Wystarczy wykonać kilka prostych czynności, aby cieszyć się nowym poziomem rozrywki.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link