Jak dbać o szczoteczkę elektryczną? Poznaj sprawdzone sposoby!

Autor: Ola

Szczoteczki elektryczne to popularne urządzenia pielęgnacyjne. Ułatwiają mycie zębów i określają czas, przez jaki należy wykonywać ten zabieg. By zakupiona elektryczna szczoteczka do zębów długo Ci służyła, powinieneś odpowiednio o nią dbać. W tym artykule znajdziesz podpowiedzi, jak to robić. Dowiesz się m.in., jak dezynfekować szczoteczkę do zębów lub ładować akumulator.

ładowanie szczoteczki elektrycznej

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak prawidłowo ładować szczoteczkę elektryczną,

- jak dezynfekować szczoteczkę do zębów,

- jak myć zęby szczoteczką elektryczną.

Jak prawidłowo ładować szczoteczkę elektryczną?

Niektóre szczoteczki elektryczne, np. Braun Oral-B D12 Vitality CrossAction, nie zostały wyposażone w diodę ani wskaźnik sygnalizacji poziomu naładowania baterii. A zatem jak ładować szczoteczkę Oral-B?

Producent zaleca umieszczenie elektrycznej szczoteczki do zębów na bazie do ładowania i sprawdzenie po 30 minutach, czy się włącza. Jeśli tak, znaczy, że ładowanie przebiega poprawnie. Wówczas urządzenie należy zostawić na bazie na 16 godzin. Dla wygody możesz ładować szczoteczkę elektryczną w nocy.

UWAGA!

To, ile czasu ładować szczoteczkę elektryczną, jest ważne, ale nie najważniejsze. Jeśli umieścisz urządzenie na bazie bez wcześniejszego wyłączenia, nie zacznie się ładować. To istotne, byś po wyładowaniu się szczoteczki elektrycznej kliknął przycisk wyłączający.

Zastanawiasz się, jak często ładować elektryczne szczoteczki do zębów? Wszystko zależy od modelu. Stosowną informację powinieneś znaleźć w specyfikacji dołączonej do kompletu. Panasonic EW1031S845 działa przez 40 minut bez przerwy. Z kolei szczoteczka elektryczna Braun Oral B Pulsonic Slim One 1000 ma wydłużony czas działania do nawet 14 dni.

  • 139,99 zł
  • 139,99 zł
  • 179,99 zł
  • 259 zł
  • 369 zł

Jak dezynfekować szczoteczkę do zębów?

sprawdź, jak zdezynfekować szczoteczkę do zębówPodczas mycia zębów szczoteczką elektryczną na włoskach osiada dużo zabrudzeń. Aby nie rozwinęły się na nich bakterie, warto dezynfekować głowicę. Jak to robić?

Przepłukuj włosie swojej elektrycznej szczoteczki do zębów wodą puszczoną pod średnim ciśnieniem. Czystymi opuszkami palców przeczesz włoski. Nie korzystaj z intensywnych płynów dezynfekujących, ponieważ możesz osłabić włosie, a nawet podrażnić jamę ustną podczas kolejnego mycia zębów. Jeśli chcesz, przepłucz włosie płynem do jamy ustnej.

Nigdy nie wkładaj głowicy elektrycznej szczoteczki do zębów włosiem do dołu. Na dnie pojemnika ze szczoteczkami gromadzą się zanieczyszczenia i bakterie. Pilnuj też, by Twoja szczoteczka elektryczna nie stykała się włosiem z innymi.

Regularnie – np. raz na tydzień – wyparzaj włosie szczoteczki wrzątkiem. Pojemnik na szczoteczki myj płynem do mycia naczyń podczas sprzątania łazienki, a nawet częściej. Kiedy podróżujesz, wykorzystuj etui na szczoteczkę elektryczną, by nie miała styczności z innymi urządzeniami pielęgnacyjnymi, np. depilatorem czy suszarką.

DOMOWY SPOSÓB PIELĘGNACJI SZCZOTECZKI ELEKTRYCZNEJ

Niektórzy moczą włosie elektrycznej szczoteczki do zębów w roztworze wody, octu i sody oczyszczonej. Należy to robić przez pół godziny. Upewnij się, że po zabiegu dokładnie opłukałeś ją pod bieżącą wodą.

Jak myć zęby szczoteczką elektryczną?

elektryczna szczoteczka do zębów Braun Oral-B D12 Vitality CrossActionOdpowiedzią na pytanie, jak dbać o szczoteczkę elektryczną, jest również odpowiednie korzystanie z niej. O długą przydatność zadbasz, wymieniając końcówkę we właściwym czasie – co 3 miesiące. Kiedy myjesz zęby, nie dociskaj głowicy do jamy ustnej. Nie tylko uszkodzisz szczoteczkę – wygniesz bolec, na którym osadzona jest głowica – ale również porysujesz sobie szkliwo. Ciekawą funkcją odznacza się szczoteczka Philips Sonicare Protective Clean, ponieważ ma czujnik nacisku dla osób szorujących zbyt mocno. Pamiętaj więc, by myć zęby łagodnie. Stosuj ruch wymiatający, czyli w osi pionowej i na zewnątrz.

Kiedy kupujesz części do elektrycznej szczoteczki do zębów, nie wybieraj zamienników. Korzystaj z oryginalnych głowic oraz ładowarki. Kupując uniwersalną ładowarkę, możesz trafić na model o niedostosowanym do Twojej szczoteczki napięciu i w ten sposób uszkodzisz akumulator. Po skorzystaniu ze szczoteczki elektrycznej koniecznie ustaw ją pionowo, by mogła wyschnąć. Jeśli chcesz umyć zęby pod prysznicem, wcześniej upewnij się, że Twój model jest wodoszczelny.

Obejrzyj wszystkie szczoteczki elektryczne dostępne w asortymencie RTV EURO AGD. Znajdź wydajny model, który przyda Ci się w domu i w podróży. Zobacz, jakie szczoteczki pojawiły się w rankingu najlepszych. Korzystaj z naszych rad, by utrzymać ją w czystości. Pamiętaj też, by używać jedynie kompatybilnych, markowych dodatków!

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów