Ile wkładów do lodówki turystycznej włożyć?

Autor: Klaudia

Lodówki turystyczne na wkłady są bardzo popularne wśród osób podróżujących lub wybierających się na biwak czy grilla do znajomych. Tego typu lodówki nie wymagają zasilania i chronią przed gorącym powietrzem na zewnątrz. Jak z nich korzystać, by działały najlepiej? Zobacz!

Lodówka turystyczna z wkładami chłodzącymi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje wkładów mrożących do lodówek przenośnych,
- jak dobrać wkłady do lodówki turystycznej ze względu na wielkość lodówki,
- jak dobrać wkłady do lodówki turystycznej ze względu na czas chłodzenia.

Mała lodówka turystycznaRodzaje wkładów mrożących do lodówek turystycznych

Do lodówek turystycznych dostępne są dwa rodzaje wkładów mrożących:
  • wkłady na wodę – wkład plastikowy z wodą w środku, która powinna być zamrożona przed użyciem. Tego typu wkładem może być dowolny pojemnik z wodą, a nawet lód, który wsypiemy do lodówki (trzeba pamiętać, że będzie się roztapiał),
  • wkłady żelowe – dużo lepsze niż wkłady z wodą, zawierające substancje (najczęściej poliakrylan sodu, żele krzemionkowe), które powodują, że po zamrożeniu substancja przypomina żel. Zachowuje on dłużej niską temperaturę.

 

CZY WIESZ, ŻE...

Wkładanie zamrożonych wkładów na samo dno lodówki turystycznej jest błędem. Chłodne powietrze opada na dół, a ciepłe unosi się do góry. Jeżeli wkłady mrożące ułożysz na samym wierzchu, to schłodzisz całą zawartość lodówki.

Jak dobrać wkłady do lodówki turystycznej ze względu na jej wielkość?

To, ile zmrożonych wkładów zabierzesz do lodówki turystycznej, zależy przede wszystkim od jej wielkości. Im większa lodówka, tym większa jej objętość i tym więcej potencjalnych produktów do schłodzenia. Dlatego warto wyposażyć się w więcej wkładów żelowych chłodzących, które o wiele lepiej wykonają swoje zadanie niż pojemniki z wodą.
Do małej lodówki o pojemności do 10 litrów (np. lodówki Sencor SCM 4700BL) potrzeba jednego wkładu chłodzącego np. Ezetil Soft Ice 200. Ale już do większych i bardzo dużych lodówek (np. lodówki Continental Gelo T28) lepiej będzie, jeśli zaopatrzysz się w nawet 3 lub 4 wkłady mrożące i to o dużej masie, jak na przykład Frizet T1000.

  • 2 299 zł
  • 1 899 zł
  • 999 zł
  • 1 999 zł
  • 2 199 zł

Jak dobrać wkłady do lodówki turystycznej ze względu na czas chłodzenia?

Duża lodówka turystycznaNie można zapominać, że również czas chłodzenia jest bardzo ważną wartością. Inaczej postąpisz, gdy masz do zabrania napoje na wieczorną imprezę na działce, a inaczej, gdy chcesz zorganizować całodniowy piknik za miastem. Najlepsze wkłady mrożące do lodówek turystycznych, np. Frizet T500, utrzymują temperaturę nawet 12 h w idealnych warunkach, a inne tylko kilka godzin.

Jeżeli będziesz używał lodówki przenośnej dosyć krótko, to można pozostać przy wielkościach wymienionych powyżej. Ale jeżeli 
lodówkę turystyczną na wkłady zamierzasz wykorzystywać przez cały, upalny dzień, to warto dodać do wyżej wymienionych jeszcze po jednym wkładzie chłodzącym. Wtedy będziesz mieć pewność, że przez cały czas trwania wyjazdu napoje i jedzenie będą schłodzone, a Ty docenisz zakup lodówki turystycznej i wkładów chłodzących.
 

PORADA EKSPERTA

Wkłady żelowe zajmują o wiele mniej miejsca niż wkłady wodne o takim samym stopniu chłodzenia. Jeżeli więc masz dużo rzeczy do zabrania do lodówki, to wkłady żelowe będą najlepszym rozwiązaniem.

Wybierz odpowiednie wkłady żelowe chłodzące w naszym sklepie.
Przeczytaj także o lodówkach turystycznych na wkłady oraz o lodówkach elektrycznych.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link