Przemierzaj świat z „Euro Truck Simulator 2”. Jaki komputer może w tym pomóc?

Autor: Grzegorz

Siadając za stery gry symulacyjnej, możemy wcielić się w rozmaite role. Możemy być lekarzem, rolnikiem, maszynistą, a nawet pilotem. Mało tego, możemy też kupić symulator kozy. W „Euro Truck Simulator 2” siadamy za kierownicę ogromnej ciężarówki i ruszamy w świat. Jakie wymagania powinien mieć sprzęt do tej gry?

gracz na tle zblurowanego monitora emitującego intensywny obraz

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na czym polega obsługa gier symulacyjnych;
 2. jaki komputer kupić, by zagrać w „Euro Truck Simulator 2”;
 3. na czym dokładnie polegają zasady gry „Euro Truck Simulator 2”.

Czym są gry symulacyjne?

ręce, klawiatura, monitor

Gry symulacyjne to pokaźny segment rozrywki w ogromnym zbiorze gier komputerowych. Z pozoru wydają się mało atrakcyjne, bo odtwarzanie czynności z prawdziwego życia na monitorze laptopa nie brzmi specjalnie zachęcająco. Jednak od kiedy kultowa już gra, w której można odtwarzać większość aspektów z życia codziennego, czyli „The Sims”, pojawiła się na rynku, symulatory zrobiły ogromny postęp. Dziś to gry, których producenci doprowadzili znane nam z reala elementy do perfekcji i przenieśli w świat wirtualny. Jeśli więc wcielamy się w rolę pilota śmigłowca, to odpalenie maszyny zajmuje nam dokładnie tyle czasu, ile muszą przeznaczyć na to prawdziwi lotnicy. Co więcej, potrzebne do tego są odpowiednia wprawa, wiedza i umiejętności. Jeśli zaś chcemy „wejść w buty rolnika", musimy pilnować terminów siewów, zadbać o odpowiednie opryski, dobór ziaren i wszystkie sprawy, o które dbają właściciele pól. To poważne i odpowiedzialne zadania, a nie tylko zabawa w imitowanie. Niech potwierdzeniem tej tezy będzie symulator lotów w kosmos. Byle dyletant nie poradzi sobie z tym odpowiedzialnym zadaniem. Perfekcja twórców symulatorów ma solidną motywację. Wiele osób z pasją oddaje się rozrywce grania w gry z tego segmentu. Dlatego, dla podkreślenia wiarygodności gry, do tworzenia symulatorów komputerowych zapraszani są specjaliści z dziedzin, które obejmuje dana symulacja.

Absolutnym królem wśród symulatorów jest seria „The Sims”, w której gracz musi pieczołowicie zadbać o każdy najmniejszy nawet element życia swojego wirtualnego alter ego. Gracze spędzają godziny na pielęgnowaniu życia swoich Simów. Niemniej precyzji i uwagi wymaga „Euro Truck Simulator 2”.

Polecane gry pc
 • 1 599 zł
 • 164,99 zł
 • 149,90 zł
 • 59 zł
 • 79 zł

Jakie są wymagania do „Euro Truck Simulator 2”?

człowiek nad laptopem rozkłąda się na kawłki

„Euro Truck Simulator 2” – minimalne wymagania sprzętowe:

 • procesor: 2,4 GHz (Intel Dual Core lub odpowiadające mu AMD);
 • pamięć: 4 GB;
 • grafika: współpracująca z DirectX 11, 1024 MB VRAM;
 • miejsce na dysku: 3 GB;
 • system: Windows 7.

„Euro Truck Simulator 2” – zalecane wymagania sprzętowe:

 • procesor: 3,0 GHz (Intel Quad Core lub odpowiadające mu AMD);
 • pamięć: 6 GB;
 • grafika: współpracująca z DirectX 11, 2048 GB VRAM;
 • miejsce na dysku: 3 GB;
 • system: Windows 7/8.1/10 64-bit.

Producent oficjalnie nie wskazuje wśród wymagań sprzętowych „Euro Truck Simulator 2” obsługi gry przez zintegrowane zestawy graficzne na laptopach, jednak gra może działać normalnie przy zastosowaniu tego rodzaju rozwiązań pozbawionych dedykowanej karty graficznej. Sugerowana karta graficzna do laptopów powinna mieć do 2 GB pamięci.

O co chodzi w grze „Euro Truck Simulator 2”?

Symulator jazdy ogromną ciężarówką daje graczom możliwość podróżowania po Europie z cennym ładunkiem na pace. Zanim to się jednak stanie, należy założyć firmę, zgromadzić pieniądze na zakup ciężarówki i rozbudować miejsce garażowe. Kiedy te wyzwania zostaną już osiągnięte, zasiadamy za stery drogowego monstrum i pędzimy z ładunkiem przez drogi Europy. Przydzielone zadania pozwalają graczowi zdobywać kolejne punkty doświadczenia, wraz z liczbą kilometrów, które przebył w wirtualnej ciężarówce. Przechodzenie na kolejne poziomy kierowcy powoduje możliwość nabywania nowych ciężarówek. Poza tym można tuningować i naprawiać te już posiadane, czy zlecać ich malowanie. Kierowca ma możliwość odpoczynku w motelach, musi płacić za przejazd płatnymi odcinkami autostrad, jeśli zaś chodzi o samochody, może dobierać je według ulubionych producentów. Ciągniki grają bowiem w „Euro Truck Simulator 2” na licencjach udzielonych przez światowe marki, zajmujące się produkcją ciężarówek. Wśród miast dostępnych na mapach gry jest kilka polskich lokalizacji (m.in. Wrocław i Szczecin) oraz największe państwa Europy, przez które przechodzą szlaki tranzytowe. Fani symulatora ciężarówki dopisali kolejny rozdział do „Euro Truck Simulator 2”. To nieoficjalny dodatek, który umożliwia sieciową rozgrywkę w kierowcę drogowego monstrum. Gra ma też swoją platformę społecznościową „World of Trucks”. Tu z kolei wirtualni pogromcy dróg wrzucają swoje zdjęcia z podróży po Europie i dzielą się doświadczeniami. Mogą też przerejestrować auto i nawiązać kontakt z innymi graczami.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów