Dlaczego tak chętnie kupujemy laptopy Apple’a?

Maciej Jagodziński

Elegancki design, znakomita szybkość działania i innowacyjne technologie sprawiają, że komputery Apple’a są częstym wyborem wymagających użytkowników. Wpływa na to również wydajny system OS X z dostępem do przydatnych aplikacji dla profesjonalistów, w tym grafików, projektantów i muzyków. Oto kilka powodów, dla których warto kupić laptop Apple MacBook.


Czym laptopy Apple’a różnią się od laptopów z Windows?

To trochę jakby odpowiedzieć na pytanie, czym się różni koń od muła? Oba zwierzaki zaadaptowane zostały do podobnych funkcji, ale przecież różnią się zarówno wyglądem jak i budową. Tak też jest w przypadku produktów Apple i laptopów z Windows. Apple od samego początku stawiał na wygląd i funkcjonalność, a potrzeby klienta, zarówno te estetyczne jak i użytkowe, zawsze traktowane były jako priorytet. Dzięki temu marka zyskała w oczach odbiorców. Wyjątkowa konstrukcja, oparta na zastosowaniu szybkich dysków SSD, zintegrowanych kart graficznych i odpowiednim rozmieszczeniu baterii, pozwala na tak smukły design, który jest tak bardzo doceniany przez wszystkich fanów.

Drugą istotną różnicą jest system operacyjny. W przypadku komputerów Apple MAC jest nim OS X, który od systemu Windows różni się intuicyjną obsługą, łatwą instalacją aplikacji, bezpieczeństwem i ochroną przed wirusami, a także zwiększoną stabilnością. Cechy te sprawiają, że laptopy MacBook Air i Pro są idealnym wyborem dla osób poszukujących niezawodnego, wielozadaniowego sprzętu. I to przyzna każdy, nawet największy wróg marki o nadgryzionym jabłku – komputery MAC nie wymagają od użytkownika wiedzy ani umiejętności, żeby sprawnie poruszać się po systemie, a co za tym idzie, są dużo prostsze w obsłudze.

Oczywiście różnic jest o wiele więcej, ale te dwie, są w dużym skrócie najważniejsze i niekiedy decydują o wyborze Macbooka nad laptopem z Windows.Rodzaje i zalety komputerów Apple

Segment sprzętu Apple’a można podzielić na urządzenia mobilne, w tym nowoczesne smartfony iPhone, tablety iPad, inteligentne zegarki Apple Watch i komputery: stacjonarne Apple iMac, wydajne laptopy Apple Macbook Pro i ultracienkie Apple Macbook Air. Dzięki łatwej integracji możesz połączyć swoje urządzenia Apple i m.in. nawiązywać bądź odbierać połączenia telefoniczne na komputerze, korzystać z notatek i kalendarza, szybko kopiować zawartość do wspólnego schowka czy automatycznie odblokować laptopa, gdy nosisz zegarek.

 

Zalety laptopów Apple’a to:

·         system operacyjny – przemyślany układ OS X i wbudowane programy do tworzenia kopii zapasowych czy instalacji fontów ułatwiają pracę zarówno poczatkującym, jak i doświadczonym użytkownikom,
·         wysoka jakość wykonania – ekskluzywne wzornictwo, podświetlana klawiatura i znakomity ekran sprawiają, że laptopy Apple’a są modne i pożądane przez użytkowników,
·         bezpieczeństwo – system zabezpieczeń jest stale uaktualniany przez producenta, oferując możliwość zdalnego namierzania urządzeń, kontroli prywatności oraz kompleksowej ochrony przed złośliwym oprogramowaniem,
·         stabilność i szybkość działania – cena Macbooków odzwierciedla staranny dobór podzespołów, które zapewniają szybkość i stabilność działania wszystkich aplikacji,
·         integracja z innymi urządzeniami Apple’a – wszystkie produkty marki Apple bezproblemowo ze sobą połączysz, by wygodnie korzystać z ich funkcji.

Polecane laptopy
  • 6 499 zł
  • 6 899 zł
  • 7 499 zł
  • 7 399 zł
  • 6 499 zł
  • 8 699 zł
  • 4 899 zł
  • 4 299 zł
  • 3 999 zł
  • 6 049 zł


Jaki laptop Apple Macbook wybrać?

Profesjonalna praca w aplikacjach graficznych, produkcja muzyki i obróbka materiału wideo wymaga funkcjonalnego sprzętu o wysokiej wydajności. W tym celu warto wybrać Macbook Pro. Bardzo wysoka wydajność urządzenia jest chwalona przez wszystkich grafików i twórców filmowych, a smukłą obudowę i delikatne kształty doceni nie tylko każdy twórca esteta, ale również potencjalny klient.

Dla osób niepotrzebujących wysoko wydajnego sprzętu, ale nadal wymagających bardzo dobrych osiągów i delikatnej estetyki, najlepszym wyborem będzie Macbooku Air. Jest to idealny sprzęt dla podróżników, studentów i osób pracujących z dala od domu. Waga zaledwie 1,25 kg i ultracienka obudowa sprawiają, że laptopa łatwo spakować do walizki czy plecaka i przenieść z miejsca na miejsce. W tym modelu znajdziesz również wydajną baterię umożliwiającą komfortową pracę, oglądanie filmów czy przeglądanie Internetu nawet przez 11 godzin!

 

Czy warto wybrać Apple Macbook?

W dużym skrócie – tak. Pod warunkiem, że nie jesteśmy zagorzałymi fanami sprzętów konkurencyjnych, lub bardziej adekwatnie w tym przypadku – antyfanami produktów Apple. Spory pomiędzy fanami konkurencyjnych produktów trwają już wiele lat, a ich końca nie widać. Najlepszym więc rozwiązaniem jest zakup takiego sprzętu jaki nam najbardziej odpowiada. Jeśli szukamy prostoty w obsłudze i estetycznego designu, produkty Apple to najlepszy wybór.

   
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!