Apex Legends – wymagania sprzętowe i proponowane modele komputerów

Autor: Piotr

Apex Legends to strzelanka, w której rozgrywka jest osadzona w modelu battle royale. Każdy gracz może wcielić się w jedną z postaci i dołączyć do trzyosobowej drużyny. Wymagania sprzętowe do Apex Legends nie są wygórowane, chociaż spore znaczenie ma karta graficzna.

mężczyzna na fotelu w słuchawkach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie sa minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe do gry Apex Legends na PC;
 2. jaki model komputera lub laptopa wybrać do gry Apex Legends.

Apex Legends: krótka charakterystyka gry

kobieta grająca na komputerze, a obok niej i za nią stoją mężczyźni

Premiera Apex Legends miała miejsce w lutym 2019 roku, lecz jest ona bardzo popularna do dziś. Rozgrywka została osadzona w uniwersum Titanfall. Spore znaczenie ma gra zespołowa, ponieważ każda z postaci posiada inne umiejętności. Produkcja na pewno spodoba się fanom Titanfall 2, a także Fortnite. W grze można zbierać różne przedmioty oraz broń, z czym związane są mikropłatności. Nie są one jednak koniecznie wymagane, chociaż mogą pomóc w szybszym osiągnięciu celów. Apex Legends wykorzystuje w zmienionej i odświeżonej formie silnik znany z gry Titanfall 2. Gra nie posiada trybu singleplayer – jest ona wyłącznie sieciowa. Z tego powodu wymóg konieczny stanowi stałe podłączenie do internetu, najlepiej z jak najszybszym łączem.

Polecane gry pc
 • 189 zł
 • 99,69 zł
 • 159 zł
 • 199 zł
 • 19,90 zł

Apex Legends: wymagania sprzętowe, proponowane modele komputerów i laptopów

uśmiechnięty mężczyzna gra na komputerze

Apex Legends jest grą przeznaczoną zarówno na nowoczesne, gamingowe komputery, jak i na starsze modele laptopów. Wśród minimalnych wymagań tej gry można wyróżnić:

 • procesor: AMD FX 4350 lub Intel Core i3 6300;
 • karta graficzna: AMD Radeon HD 7730 albo NVIDIA GeForce GT 640;
 • pamięć RAM: 6 GB;
 • system operacyjny: Windows 7 (64-bitowy);
 • wolne miejsce na dysku: 22 GB HDD.

Wymagania zalecane są trochę wyższe, głównie w kontekście procesora oraz karty graficznej:

 • procesor: AMD Ryzen 5 lub Intel Core i5 3570K lub lepszy;
 • karta graficzna: AMD Radeon R9 290 lub NVIDIA GeForce GTX 970 lub lepsza;
 • pamięć RAM: 8 GB.

Jeśli chodzi o system operacyjny, to wystarczy Windows 7 (wersja 64-bitowa). Ważne są dodatkowo stałe łącze z internetem, a także 22 GB HDD wolnego miejsca na dysku. Na podstawie wymagań sprzętowych i systemowych, można wyróżnić kilka propozycji komputerów stacjonarnych i laptopów, które będą odpowiednie do Apex Legends:

 • Actina Powered by ASUS AMD Ryzen 5 2600 – to komputer z sześciordzeniowym procesorem, dobrą kartą graficzną oraz możliwościami modyfikacji i wymiany podzespołów. Dzięki temu sprzęt ten można dopasować do swoich preferencji, a także pod kątem różnych gier.
 • Dell Inspiron 3585 15,6" AMD Ryzen 5 2500U – to laptop w bardzo atrakcyjnej cenie, który będzie świetny zarówno dla początkujących graczy, jak i dla osób chcących na swoim sprzęcie pracować lub przeglądać strony internetowe. Laptop będzie doskonale nadawał się do mniej wymagających gier, zwłaszcza pod względem wydajności procesora i jakości karty graficznej.
 • Lenovo Ideapad 330 15,6'' AMD Ryzen 5 2500U – to sprzęt, na którym bez problemu zagramy w Apex Legends na niższych ustawieniach graficznych, a także w starsze produkcje. Dużą jego zaletą jest atrakcyjna cena, a także dosyć wydajny procesor.
 • Dell XPS 8910 Intel® Core™ i5 – to komputer stacjonarny, który oferuje bardzo dynamiczny tryb pracy. Karta graficzna umożliwia zaawansowane opcje w grach, a także na korzystanie z różnych programów multimedialnych i graficznych.
 • Actina PBM Intel® Core™ i5 – to sprzęt, który sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób nastawionych na granie w produkcje wymagające wysokiej rozdzielczości grafiki. Komputer ma wydajny, sześciordzeniowy procesor, 16 GB pamięci RAM, a także profesjonalne, markowe podzespoły.

Do gry Apex Legends nie jest co prawda potrzebny komputer gamingowy, jednak istotne są procesor oraz karta graficzną. Ten drugi element ma szczególne znaczenie, ponieważ po zainstalowaniu gry i wejściu w zakładkę „Opcje” można przejść do zaawansowanych ustawień graficznych, takich jak: typ ekranu, kąt widzenia w poziomie (FOV), rozdzielczość i ustawienia formatu obrazu. Dzięki dobrej karcie graficznej ustawienia te można odpowiednio dopasować do swoich preferencji. Warto zwrócić także uwagę na dodatkową opcję, czyli wyświetlanie obrazu dla osób z wadami wzroku, takimi jak daltonizm czy ślepota barw. Gracz może także modyfikować zaawansowane ustawienia graficzne, takie jak: dynamiczna rozdzielczość ekranu, wygładzanie krawędzi, jakość efektów, ślady uszkodzeń, animacja ciał. Da się więc ustawić wszystkie elementy zgodnie z własnymi potrzebami, a także z możliwościami swojego komputera lub laptopa. Przykładowo obniżenie opcji animacji ciał odciąża procesor, dzięki czemu gra może działać wydajniej. Osoby, które chcą grać w Apex Legends w rozdzielczości 4K powinny sprawdzić, jaką kartę graficzną posiada ich komputer, ponieważ na słabszym sprzęcie gra może się klatkować. Warto także wiedzieć o tym, że w przypadku tej produkcji nie ma możliwości rozgrywki bez połączenia z internetem, co oznacza, że należy zadbać o to, aby w trakcie zabawy sieć się nie rozłączyła.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów