Call of Duty: Modern Warfare to strzelanka, na którą wszyscy czekali

Call of Duty: Modern Warfare to gra wojenna, która skradnie serca wszystkich miłośników strzelanek. W najnowszej odsłonie pojawią się większe mapy, na których walkę stoczy kilkudziesięciu graczy. Udostępnione zostaną też pojazdy. Przygotowano również lokacje do starć w całkowitej ciemności. Nowy CoD: Modern Warfare to esencja wieloosobowej rozgrywki w sieci.

Call of Duty: Modern Warfare – porywająca historia w trybie dla pojedynczego gracza

Call of Duty: Modern Warfare w trybie fabularnym ma czerpać z serii to, co najlepsze. Producenci stawiają na autentyczność oraz intensywność rozgrywki, w której nie zabraknie mocnych wrażeń i moralnych, wewnętrznych pojedynków. Misje skonstruowano tak, by dostarczały zróżnicowanych doznań. Będą elementy oparte na skradaniu się, walki prowadzone z powietrza oraz misje wymagające snajperskiej precyzji.

Gracz ponownie wcieli się w kilka postaci, m.in.: sierżanta Kyle’a Garricka z londyńskiej policji, Alexa, będącego oficerem CIA, czy rebeliantkę o imieniu Farah. Nie zabraknie też ikonicznego dla serii kapitana Johna Price’a.

Call of Duty: Modern Warfare ma szansę stać się najlepszą grą wojenną za sprawą zrzucenia na graczy odpowiedzialności za podejmowane decyzje. W trakcie rozgrywki trzeba będzie zdecydować o konkretnych działaniach, które bezpośrednio wpłyną na przebieg fabularny gry bądź wymuszą zmianę taktyki przeprowadzenia misji. Twórcy stawiają na ukazanie konfliktów zbrojnych na całym świecie. Dynamicznie zmieniające się lokacje pełne będą bojówek terrorystycznych czy rebeliantów.

Call of Duty: Modern Warfare – nowości w trybie multiplayer

Tryb multiplayer w Call of Duty: Modern Warfare przyniesie wiele zmian oraz nowości. Do tej pory w żadnej odsłonie serii nie było możliwości krzyżowej rozgrywki pomiędzy platformami. Tym razem się to zmieni i studio Infinity Ward wprowadzi możliwość starcia pomiędzy graczami konsolowymi a pecetowymi. Specjalnie zaprojektowany silnik wykryje podłączony do komputera kontroler i umożliwi połączenie się z serwerami przeznaczonymi dla PlayStation 4 i Xbox One. W przypadku konsoli Microsoftu zadziała także opcja wykrycia podłączonych myszy oraz klawiatury, co w następstwie umożliwi rozgrywkę z przeciwnikami grającymi na PC.

Gracze będą mieli do dyspozycji także kilka trybów rozgrywki. Po raz pierwszy w historii Call of Duty: Modern Warfare pomieści na mapach aż 64 graczy, którzy będą brali udział w walce 32 vs 32. Dostępne będą także serwery dla 40 zawodników podzielonych na dwie dwudziestoosobowe drużyny. Starcia rozgrywane będą w trybie Dominacji, w którym do zdobycia przygotowano aż pięć punktów. Do dyspozycji graczy oddane zostaną wojskowe pojazdy. W zależności od wielkości i rodzaju mapy będą to czołgi, wozy opancerzone, a nawet quady.

Call of Duty: Modern Warfare zaoferuje także rozgrywkę w trybie Hacker Attack, będącą wariacją legendarnego Znajdź i Zniszcz. W najnowszej odsłonie serii dokonano jednak poważnych zmian: na mapie pojawi się nie 10, a 12 graczy, których dodatkowo będzie można wskrzeszać.

Tegoroczny Modern Warfare to także pojedynki 2 vs 2. Starcia mają być dynamiczne i rozgrywane na małych mapach. W tym trybie nie ma możliwości leczenia się bądź przywracania życia zabitym kompanom. Walka toczy się do ostatniej kropli krwi.

Wiele mówi się o trybie battle royale, który ostatnio święci sieciowe triumfy. Zasada rozgrywki jest jedna – spośród 100 graczy na mapie przetrwa tylko najlepszy. W battle royale nie ma miejsca na kompromisy.

Nowe mechaniki w Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare wprowadzi wiele nowych mechanik rozgrywki. Pierwszą z nich jest możliwość wykorzystywania otoczenia podczas gry wieloosobowej. Pozwoli ona na podparcie broni o każdą ścianę bądź murek bez konieczności rozstawiania nóżek. Dodano także różne sposoby na otwieranie drzwi – będzie można je zwyczajnie otworzyć, rozbić, rozstrzelać lub tylko uchylić i wyjrzeć na zewnątrz. Mnogość opcji z pewnością sprawdzi się podczas gry w sieci i zdeterminuje zawodników do wymyślania nowych taktyk. Infinity Ward przygotowało także rozgrywkę w całkowitej ciemności, podczas której gracze zmuszeni będą do użycia noktowizora. W Call of Duty: Modern Warfare widok noktowizyjny w maksymalnym stopniu zbliżony jest do rzeczywistego. Tryb ten będzie gratką dla fanów militariów oraz cichej eliminacji wrogów. Producent podczas projektowania tej opcji zadbał o każdy detal, gdyż możliwe jest nawet oślepianie wrogów latarkami.

Call of Duty: Modern Warfare nagradzać będzie najlepszych strzelców. Na powrót do rozgrywki wprowadzone zostają killstreaki, czyli nagrody w postaci zrzutu pojazdu na mapę, zlecenia ostrzału rakietowego bądź uruchomienia radaru wykrywającego wrogów.

Wysoki poziom realizmu w grze został stworzony dzięki współpracy Infinity Ward z Navy Seals. Z elitarną grupą amerykańskich sił specjalnych konsultowano lokacje, wystrzały, a także zachowanie broni. W najnowszej odsłonie wystrzelony pocisk zachowuje się w pełni naturalnie. Gracz będzie musiał wziąć poprawkę na biegnące postaci, strzelanie w ruchu i uważne celowanie na odległość. Odgłosy każdego karabinu zostały nagrane aż na 20 różnych kanałach dźwiękowych. Oznacza to, że w Call of Duty: Modern Warfare wyraźnie odczujemy różnice podczas opróżniania magazynku na pustyni, w jaskini i ciasnym, blaszanym pomieszczeniu. W zależności od wybranej broni, zmieniać będzie się jej ciężar oraz dynamika wystrzału.

Call of Duty: Modern Warfare to pierwsza gra w historii serii, w której producent oddaje w ręce graczy tak dużo rodzajów broni i nieograniczone warianty ich modyfikacji. Dostępnych będzie aż kilkadziesiąt różnych dodatków, które można wykorzystać do skompletowania najlepszego karabinu. Pojawi się możliwość zmiany kolby, lufy, uchwytu, celownika czy nawet zamontowania lunety snajperskiej do strzelby.