Dom oświetlony systemem PowerStream
Logo Ecoflow

PowerStream

Mikroinstalacja fotowoltaiczna na balkon

Samodzielny montaż / Bez zgłoszeń / Bez wymiany licznika / Z możliwością magazynowania

Sprawdź

Innowacyjna niezależność energetyczna

System PowerStream daje możliwość czerpania energii elektrycznej ze słońca w miejscach, gdzie wcześniej było to niemożliwe lub znacznie utrudnione.

Działka balkonowa

Na barierce balkonowej

W mieszkaniu w bloku

Działka balkonowa

Na daszku
altany

za domem

Działka balkonowa

Na działce rekreacyjnej

Działka balkonowa

Na dachu lub balkonie

jako uzupełnienie pełnej instalacji PV

Plug & Play

Montaż

Mikroinstalacja PowerStream działa w trybie Plug&Play - całość jest bardzo prosta i zajmuje dosłownie kilkanaście minut. Najdłuższą i potencjalnie najtrudniejszym aspektem jest powieszenie paneli PV, a nawet do tego mamy dedykowane uchwyty.

Co najważniejsze, w świetle przepisów klient może instalacje o tej mocy zamontować sam, nie musi posiadać żadnych uprawnień instalatorskich czy SEP.

Zestaw fotowoltaiki Ecoflow

Bez kucia ścian, bez ingerencji w skrzynkę rozdzielczą

  • Podłączenie mikroinwertera do naszej sieci domowej polega wyłącznie na podłączeniu go dedykowanym kablem do zwykłego gniazdka sieciowego.
  • Super-płaskie kable MC4 pozwalają na zamontowanie fotowoltaiki balkonowej bez żadnej ingerencji w ścianę budynku, a kable paneli PV możemy puścić pod zamkniętym oknem. Bez uszkodzenia kabli ani uszczelki okna.
Zestaw fotowoltaiki Ecoflow

Brak formalności

  • Mikroinstalacja PowerStream pracuje na mocy do 800W, dzięki czemu nie wymaga zgłoszenia do dostawcy prądu i nie podlega wymaganiom zawartym w Kodeksie Sieci RfG.
  • Jedyna zgoda, której wymaga założenie mikroinstalacji to potencjalne regulaminy wewnętrzne spółdzielni mieszkaniowych.
Zestaw fotowoltaiki Ecoflow

Smart Plug

Rozwiązanie dla licznika jednokierunkowego

Użytkowanie

Głównym problemem montażu mikroinstalacji balkonowych w blokach pozostawał licznik prądu. Jeśli produkcja z paneli zostałaby wpuszczona z licznikiem jednokierunkowym, cała nadprodukcja byłaby nabita użytkownikowi jako zużycie.

PowerStream, gdy połączymy go ze Smart Plug, otrzymuje na bieżąco informacje o aktualnym zużyciu prądu na danej wtyczce. Dzięki temu umożliwia produkcję energii nieprzewyższającą bieżącego zużycia, co eliminuje nadwyżki i ryzyko dodatkowych opłat.

Zestaw zasilania awaryjnego Ecoflow

Zasilanie awaryjne

Z PowerStream użytkowanym ze stacją zasilania zyskujemy backup energetyczny z samej stacji na awaryjne momenty.

Kontrola apką Ecoflow

Aplikacja mobilna

Pozwala nam na ustawiane priorytetów zasilania, automatyzację systemu oraz podglądu danych produkcji w czasie.

Ekonomiczne stacje Ecoflow

Ekonomiczność

Z przenośną stacją zasilania 100% wyprodukowanej energii wykorzystujemy dzięki magazynowaniu. Priorytetyzujemy ładowanie i automatyzację z poziomu aplikacji.

Mikroinwerter Ecoflow

800W

Maksymalna moc

-40°C do 50°C

Zakres temperatur pracy

IP67

Klasa wodoodporności

Smart Plug Ecoflow

2500W

Maks. obciążenie Smartplug

Stringi na penele

400W/55V na string

Możliwość magazynowania energii do 7.2kWH

Power Stream

Sprawdź ofertę

Classic Plus Delta Max 2000

Sprawdź

Basic plus

Sprawdź

Basic Plus Delta Max 2000

Sprawdź

Smart Plug

Sprawdź

Classic Plus Delta 2

Sprawdź

Classic Plus

Sprawdź

Basic Plus Delta 2

Sprawdź

Mikroinwerter PowerStream

Sprawdź

Często zadawane pytania

FAQ

01Czy prąd produkowany przez mikroinwerter jest w każdym gniazdku w całym domu?

Prąd z mikroinwertera jest dostępny na obwodzie, do którego jest podłączony. Jeśli np. mikroinwerter jest podłączony do obwodu z gniazdkami w mieszkaniu, wszystkie urządzenia podłączone do tych gniazdek będą mogły korzystać z produkowanej energii. Oświetlenie, które zwykle jest na osobnym obwodzie, nie będzie zasilane przez mikroinwerter.

02Czy podczas przerw w dostawie prądu PowerStream może być backupem energetycznym?

Nie bezpośrednio. Żaden mikroinwerter nie może działać bez zasilania z sieci z powodu bezpieczeństwa dla pracowników energetyki. Jednak jeśli PowerStream jest używany ze stacją zasilania, możemy użyć tej stacji jako backupu dla konkretnych krytycznych urządzeń, np. lodówki.

02Czy podczas przerw w dostawie prądu PowerStream może być backupem energetycznym?

Nie bezpośrednio. Żaden mikroinwerter nie może działać bez zasilania z sieci z powodu bezpieczeństwa dla pracowników energetyki. Jednak jeśli PowerStream jest używany ze stacją zasilania, możemy użyć tej stacji jako backupu dla konkretnych krytycznych urządzeń, np. lodówki.

03Dlaczego mikroinwerter ma tylko 800W?

Produkcja do maksymalnie 800W z paneli słonecznych nie wymaga dodatkowych zezwoleń ani zgłoszeń do zakładu energetycznego czy straży pożarnej. Dodatkowo, nie trzeba mieć żadnych uprawnień do przeprowadzenia montażu.

04Jaki jest okres gwarancji dla systemu PowerStream

Gwarancja różni się w zależności od elementu: Mikroinwerter - 10 lat, Sztywne panele EcoFlow - 10 lat, Stacja zasilania - w zależności od modelu, ale większość ma 5 lat, Smart Plug - 2 lata.

05Jakich komponentów potrzebuję żeby złożyć pełny zestaw fotowoltaiki balkonowej PowerStream

Pełen zestaw składa się z: Mikroinwertera PowerStream, 2 paneli fotowoltaicznych 400W, kabli przedłużających do paneli (wydłużają dystans od paneli do mikroinwertera), superpłaskich kabli MC4 (pozwalających na przepuszczenie kabli z paneli do mikroinwertera przez zamknięte okno bez wiercenia), uchwytów na panele 400W do barierek balkonowych, kabla do połączenia stacji zasilania oraz stacji zasilania EcoFlow.

06Czy mikroinstalacja balkonowa może być dotowana z programów np. “Mój Prąd”?

Nie. Obecnie dostępne dotacje wymagają, aby instalacja miała minimum 1kW mocy (liczone wg mocy inwertera), co wyklucza możliwość finansowania mikroinstalacji.

07Czy są jakieś prawne ograniczenia lub zezwolenia odnośnie możliwości zainstalowania PowerStream?

Nie ze strony zakładu energetycznego ani straży pożarnej. Jednak w przypadku budynków zrzeszonych w spółdzielniach lub wspólnotach mieszkaniowych mogą obowiązywać wewnętrzne regulaminy, które wymagają uzyskania zezwoleń.