Data publikacji: 30 kwietnia 2019
Autor: Ola
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

TOP 10 dronów dla amatora

Poleć znajomemu Drukuj

Drony to szeroka grupa urządzeń do zdalnego sterowania. Obejmuje modele dla osób chcących wykonywać profesjonalne nagrania z powietrza. Nowoczesny dron sterowany smartfonem może mieć stabilizację ekranu uzyskiwaną dzięki gimbalowi, kamerę 4K UHD, lokalizator GPS czy moduł Wi-Fi. Ten tańszy z kolei będzie świetnym gadżetem do rozrywki. Sprawdź w rankingu, co jest dobre dla amatora!

ranking dronów 2019 rtv euro agd

LISTING PRODUKTÓW

Vivanco 37687

Forever Pixel

UGo VGA Fen

DJI Tello Boost Combo

Goclever Predator FPV Pro

DJI Spark

DJI Spark Combo

DJI Mavic Air

DJI Mavic Air Fly More Combo

DJI Mavic 2 Pro

10. Vivanco 37687

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

dron Vivanco 37687Jaki dron będzie najlepszy dla młodszych użytkowników? Doskonały przykład to Vivanco 37687. Wchodzi w zestaw z przydatnymi akcesoriami, m.in. dodatkowymi łopatkami wirnika, przewodem USB, pilotem, podstawową kamerą i dodatkowym akumulatorem 250 mAh. Zintegrowana ochrona łopatek wirnika zapobiega uszkodzeniu się drona Vivanco 37687 podczas lotu (pojedynczy trwa do 8 minut). Urządzenie możesz oddalić od kontrolera na ok. 50 m. Ma różnorodne funkcje: tryby latania do wyboru, automatyczne zawracanie, podświetlenie LED, obrót o 360°. Po wyładowaniu się naładujesz drona od nowa w przeciągu godziny. Uwaga: model Vivanco 37687 nadaje się do użytku wewnątrz pomieszczeń.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 250 mAh

Czas lotu: 6-8 minut

Waga: 38 g

PLUSY

+ poręczny i lekki

+ model dobry dla dzieci

+ sterownik zasilany bateriami AA

+ akcesoria w zestawie

MINUSY

− krótki czas lotu na tle innych modeli z rankingu

− podstawowa kamera

− do użytku wewnątrz pomieszczeń

9. Forever Pixel

OCENA PRODUKTU: 8/10

dron Forever PixelForever Pixel to nowoczesny dron sterowany smartfonem, tabletem lub pilotem (ten ostatni w zestawie). Jest kompatybilny z okularami VR, co daje dodatkową drogę sterowania dronem. Model korzysta z wartościowych funkcji: automatycznego odlotu i lądowania, automatycznego powrotu, obrotu o 360°. 6-osiowy żyroskop z regulacją zapewnia lepszą jakość materiału nagrywanego za pomocą podstawowej kamery 0,3 Mpx. Dron Forever Pixel może lecieć w dowolnym kierunku. Jeśli będziesz miał problem z dostrzeżeniem go na rozległym terenie wieczorem, włączysz pomocnicze diody LED. Dron oddali się na maksymalną odległość 80 m od pilota bądź smartfona i będzie leciał do 6 minut. Po wyładowaniu baterii naładujesz ją w niecałą godzinę i powrócisz do zabawy.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 150 mAh

Czas lotu: 6 minut

Waga: brak danych

PLUSY

+ sterowanie pilotem, smartfonem lub tabletem

+ transmisja obrazu z kamery

+ automatyczna kalibracja

+ dron kompatybilny z okularami VR

MINUSY

− krótki czas lotu na tle innych modeli z rankingu

− podstawowa kamera

8. UGo VGA Fen

OCENA PRODUKTU: 8/10

dron UGo VGA FenW rankingu dronów dla amatorów znalazło się miejsce również dla zdalnie sterowanego modelu UGo VGA Fen. Dron korzysta z podstawowej kamery VGA do rejestrowania krótkich, maksymalnie 7-minutowych lotów. Co ważne, może je rejestrować na karcie microSD (nie ma jej w zestawie – sprawdź karty pamięci w RTV EURO AGD). Aby rozpocząć korzystanie z drona UGo VGA Fen, nie potrzeba wielu przygotowań. Wystarczy włożyć baterie, i gotowe. Małe wymiary czynią go idealnym do zabawy w zamkniętych pomieszczeniach, ale równie dobrze sprawdzi w ogrodzie czy na łące. Na otwartej przestrzeni odległość od nadajnika może wynosić nawet 100 metrów. W zależności od potrzeb ustawisz w dronie jedną z trzech prędkości, by śledzić wybrany obiekt, np. zwierzę.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: brak danych

Czas lotu: 7 minut

Waga: brak danych

PLUSY

+ zapis na karcie microSD

+ zasięg do 100 m

+ funkcja obrotu o 360°

+ 3 poziomy szybkości

MINUSY

− krótki czas lotu na tle innych modeli z rankingu

− podstawowa kamera

7. DJI Tello Boost Combo

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

dron DJI Tello Boost ComboRanking dronów dla amatorów nie może się obejść bez modelu DJI Tello Boost Combo. To doskonały dron z kamerą na początek przygody z rejestracją materiałów wizualnych z lotu ptaka. Jest poręczny i lekki – waży zaledwie 80 g. Bateria litowo-polimerowa o pojemności 1100 mAh zapewnia do 13 minut lotu. To wystarczający czas, by nagrać filmik dla rodziny, przyjaciół lub na media społecznościowe. Materiały rejestrowane są w rozdzielczości HD, z kolei podgląd na żywo odbywa się w jakości 720P @ 30fps, choć jest to wartość w znacznej mierze zależna od warunków pogodowych. W zestawie z dronem do nagrywania DJI Tello Boost Combo otrzymasz dwa komplety śmigieł: pierwszy i zapasowy, a także ładowarkę, trzy baterie i instrukcję obsługi.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 1100 mAh

Czas lotu: 13 minut

Waga: 80 g

PLUSY

+ korzystny stosunek ceny do jakości

+ w zestawie: ładowarka, zapasowy komplet śmigieł

+ kompresja nagrań do MP4

+ prędkość: 8 m/s

MINUSY

− brak możliwości nagrywania w 4K UHD

− krótszy czas lotu względem innych modeli z kamerą z rankingu

6. Goclever Predator FPV Pro

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Goclever Predator FPV ProGoclever Predator FPV Pro z modułem Wi-Fi to wydajny dron sterowany smartfonem dla amatorów. Ma bardzo korzystną cenę względem modeli o podobnych parametrach. Za pomocą wbudowanej kamery utrwalisz najciekawsze momenty swojego życia i prześlesz je bezpośrednio do znajomych lub obserwatorów w mediach społecznościowych. Dzięki litowo-jonowej baterii o pojemności 2000 mAh pojedynczy lot dronem Goclever Predator FPV Pro może trwać nawet 15 minut. Maksymalna prędkość przemieszczania się modelu to 40 km/h. Zarejestrowane za jego pośrednictwem materiały obejrzysz w jakości HD. W zestawie otrzymasz dwa komplety śmigieł, baterie i aparaturę do sterowania dronem.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 2000 mAh

Czas lotu: 15 minut

Waga: brak danych

PLUSY

+ żyroskop

+ moduł Wi-Fi

+ zapasowy komplet śmigieł

+ prędkość nawet 40 km/h

MINUSY

− brak możliwości nagrywania w 4K UHD i Full HD

5. DJI Spark

OCENA PRODUKTU: 9/10

dron DJI SparkDrona z kamerą DJI Spark można potraktować jako urządzenie półprofesjonalne. Pozwoli oswoić się z obsługą użytkownikom, którzy planują w przyszłości kupić drona o szerokiej funkcjonalności i służącego do pracy. DJI Spark zapewnia nagrywanie materiałów wizualnych w jakości Full HD. Pojemna bateria przyczynia się do wydłużenia lotów do 16 minut. W modelu zastosowano ciekawe rozwiązania technologiczne, takie jak sterowanie gestami, inteligentne tryby lotu czy bezpośrednia publikacja filmów w mediach społecznościowych. Dron do nagrywania rozpoznaje twarz właściciela, co jest możliwe dzięki funkcji FaceAware. Intuicyjne opcje sterowania dronem ułatwiają początkującym obsługę urządzenia.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 1480 mAh

Czas lotu: 16 minut

Waga: 300 g

PLUSY

+ nagrywanie materiałów w Full HD

+ tryby lotu do wyboru

+ czujniki GPS/GLONASS

+ stabilizacja: gimbal 2-osiowy

MINUSY

− brak możliwości nagrywania w 4K UHD

4. DJI Spark Combo

OCENA PRODUKTU: 9/10

dron DJI Spark ComboWartościowy dron do nagrywania dla początkujących to DJI Spark Combo. Ma parametry zbliżone do podstawowego modelu DJI Spark. Zapewnia bardzo dobrą jakość rejestracji materiałów wizualnych – Full HD. Dodatkowo za jakość odpowiada 2-osiowy stabilizator. Dzięki trybom lotu do wyboru możesz śledzić obiekt znajdujący się w ruchu, wykonywać ujęcia panoramiczne czy korzystać z funkcji Follow Me do nagrywania filmików, w których to Ty będziesz głównym bohaterem. Pojedyncze lot drona trwa do 16 minut – zarejestrujesz ślub bliskich, zachód słońca nad miastem czy inny emocjonujący moment. Przed uruchomieniem drona z kamerą DJI Spark Combo możesz zaplanować mu trasę na mapie, jako że ma odbiornik GPS.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 1480 mAh

Czas lotu: 16 minut

Waga: 300 g

PLUSY

+ dwa kolory drona do wyboru

+ prędkość aż do 50 km/h

+ tryby lotu do wyboru

+ dobra jakość nagrywania: Full HD

MINUSY

− brak możliwości nagrywania w 4K UHD

3. DJI Mavic Air

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

dron DJI Mavic AirDJI Mavic Air to bardzo dobry dron z kamerą dla osób, które chcą się nauczyć obsługi tego urządzenia, ale z myślą o dłuższej, nawet kilkuletniej eksploatacji. Umożliwia rejestrowanie obrazów w jakości 4K UHD. Jeden lot drona potrwa aż 21 minut. Wykorzystasz wówczas odbiorniki GPS (np. do wyznaczania tras) i Wi-Fi (np. do sterowania za pomocą smartfona). Czujnik GLONASS zapewni jeszcze dokładniejszą geolokalizację. Gimbal 3-osiowy gwarantuje doskonałą stabilizację obrazu. W modelu DJI Mavic Air nagrane filmy i wykonane zdjęcia zapiszesz na karcie microSD. W zestawie otrzymasz aparaturę sterującą, baterię, etui, komplet śmigieł i ładowarkę. Sterowanie dronem ułatwi Ci przejrzysta instrukcja obsługi.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 2375 mAh

Czas lotu: 21 minut

Waga: 430 g

PLUSY

+ nagrywanie obrazów w 4K UHD

+ prędkość lotu do 68,4 km/h

+ czujniki GPS/GLONASS

+ moduł Wi-Fi

MINUSY

 

2. DJI Mavic Air Fly More Combo

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

dron DJI Mavic Air Fly More ComboJeżeli poszukujesz funkcjonalnego drona z kamerą do nauki, ale także z myślą o wykorzystywaniu go dla przyjemności, zwróć uwagę na model DJI Mavic Air Fly More Combo. Odznacza się parametrami zbliżonymi do poprzednika DJI Mavic Air. Umożliwia nagrywanie materiałów wizualnych w rozdzielczości 4K UHD, a dodatkowo podnosi ich jakość z uwagi na obecność 3-osiowego stabilizatora. W zestawie z dronem DJI Mavic Air Fly More Combo znajdziesz zapasowy komplet śmigieł, jako że to najczęściej uszkadzający się element. Urządzeniem wykonasz loty do 21 minut z prędkością nawet 68,4 km/h. Docenisz czujniki wykrywania i omijania przeszkód, starowanie gestami, panoramy sferyczne czy składaną konstrukcję.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 2375 mAh

Czas lotu: 21 minut

Waga: 430 g

PLUSY

+ 3-osiowy gimbal do stabilizacji

+ rozdzielczości do wyboru: od HD po 4K UHD

+ zapasowy komplet śmigieł w zestawie

+ prędkość lotu to nawet 68,4 km/h

MINUSY

 

1. DJI Mavic 2 Pro

OCENA PRODUKTU: 10/10

dron DJI Mavic 2 ProDJI Mavic 2 Pro to dron do nagrywania dla zaawansowanych użytkowników. Proponujemy Ci go w ramach rankingu dronów dla amatorów, jeśli jesteś początkujący, ale jednocześnie szukasz urządzenia do biznesu. Sterowanie dronem DJI Mavic 2 Pro jest bardzo łatwe, intuicyjne – poradzisz sobie bez problemu. Wykorzystasz liczne tryby lotu, by uzyskać lepsze efekty na nagraniach. Każdy lot może trwać do 29 minut – zapewnia to pojemna bateria LiPo 4S. Z uwagi na maksymalną prędkość drona z kamerą, wynoszącą aż 72 km/h, bez trudu zarejestrujesz ruch samochodów, wyścig biegaczy czy spłoszone zwierzęta. System czujników wykryje wszelkie przeszkody i inteligentnie je ominie, aby dron nie uległ uszkodzeniu. Materiały wizualne zarejestrujesz w jakości 4K UHD.

PARAMETRY

Kamera: tak

Pojemność baterii: 3850 mAh

Czas lotu: 29 minut

Waga: 907 g

PLUSY

+ żyroskop

+ czujnik ciśnienia i wysokościomierz

+ nagrywanie filmów w 4K UHD

+ system czujników wykrywających przeszkody

MINUSY

 

Podsumowanie

Szukasz drona sterowanego smartfonem do rozrywki? A może półprofesjonalnego drona z kamerą, którego planujesz w odleglejszej perspektywie wykorzystać jako narzędzie do pracy? W niniejszym rankingu dronów ukazaliśmy Ci modele z obu wymienionych zbiorów. Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie urządzenia dostępne w RTV EURO AGD, skorzystaj ze skrótów:

Planujesz wykorzystywać drona do rejestracji materiałów wizualnych i publikowania ich w mediach społecznościowych lub wykorzystywania w pracy? Sprawdź zestawienie najlepszych modeli do tego celu. Porównaj urządzenia pod kątem liczby i różnorodności funkcji, ale także wydajności. Zakup wybrany model w RTV EURO AGD!

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Sprzątanie wokół rozstawionych kolumn głośnikowych nigdy nie jest łatwe. Wtyki bananowe skutecznie rozwiązują ten problem.
Zobacz więcej   
 

Maszynka do strzyżenia zwierząt pozwoli podkreślić piękno Twojego pupila. Jakie parametry powinna mieć dobra maszynka?


Zobacz więcej   
 

Inteligentne gniazdko to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej.


Zobacz więcej   

Znajdź nas