Riders Republic – gra, o której marzyłeś w dzieciństwie

Ubisoft opisuje nadchodzący tytuł jako szaloną grę sportową w trybie „massively multiplayer”. Co wiemy o niej więcej?

Riders Republic jest drugim samodzielnym projektem Ubisoft Annecy. Pierwszym było Steep, więc producent ma spore doświadczenie w grach sportowych. Prace nad grą rozpoczęły się w 2017 r. i wreszcie mamy możliwość przyjrzeć się bliżej tytułowi.

 

Zawrotna kariera

Grę singleplayer rozpoczynasz jako wielbiciel sportów ekstremalnych, szukający dalszej ścieżki rozwoju. Do wyboru masz 6 dyscyplin:

·         Rowerowy styl dowolny
·         Wyścigi rowerowe
·         Narciarski styl dowolny
·         Wyścigi narciarskie
·         Wingsuit
·         Odrzutowy wingsuit

Twoim mentorem w Riders Republic zostaje Brett Nale – lokalna gwiazda. Jego celem jest wychowanie nowego pokolenia twardzieli. Brett pomoże ci wspiąć się na sam szczyt rankingu w trybie kariery. Oprócz nauki nowych umiejętności, twoim zadaniem jest także właściwy dobór sprzętu do sytuacji. Na przykład: aby ćwiczyć triki należy wybrać rower do slopestyle’u, a nie terenowy. Nowe pojazdy odblokujesz dzięki wykonywaniu różnych aktywności w grze.

Na początku przygody rozgrywka będzie uproszczona. Tryb auto zapewnia, że wszystkie próby trików i grindów skończą się idealnym lądowaniem. Po oswojeniu się ze sterowaniem zaczyna się prawdziwa zabawa – tryb manualny. Mając pełną kontrolę nad postacią zdobywamy najwięcej punktów. W ten sposób Riders Republic jest dla każdego – dla niedzielnych graczy, jak i wyczynowców.

W trakcie twojej kariery Brett Nale będzie zapraszał sponsorów do współpracy. Zwycięstwo w takich prestiżowych zawodach jak Red Bull Rampage sprawi, że zostaniesz legendą wybranej dyscypliny.

Tryb kariery dostępny jest także w wersji PvP.

 

Jazda bez trzymanki w trybie multiplayer

Gotowy na szalone emocje? Pokaż, że nie masz sobie równych w różnych trybach gry:

·         Wyścigi masowe: 50 graczy (na konsolach nowej generacji) na jednym ekranie w czasie rzeczywistym, którzy co chwilę zmieniają dyscyplinę. Zjedź rowerem z klifu, by polecieć dalej wingsuitem i skocz na narty, by znowu wrócić do roweru!
·         Bitwa na Triki: 6 osób w twojej drużynie, 6 w przeciwnej – kto wykona więcej trików?
·         Każdy na Każdego: tryb PvP dla 12 osób
·         Tryb rywalizacji: zaproś znajomych, by sprawdzić, kto z was jest najlepszym wyczynowcem
·         Rywalizacja multiplayer: tryb tylko dla najlepszych w Riders Republic!

 

Zwycięstwo z widokiem

Riders Republic to ogromny, otwarty plac zabaw. Akcja rozgrywa się na terenie Stanów Zjednoczonych, a dokładniej – w siedmiu parkach  narodowych. Wykorzystując dane wysokościowe, Ubisoft odwzorował m.in. Park Narodowy Sekwoi, Yosemite, Grand Teton i Bryce Canyon.

Następnie przestrzeń została wzbogacona o elementy potrzebne do wykonywania sportu. Dodano eskapady, trasy wyścigowe, stoki, tereny zurbanizowane, ośrodki narciarskie, sklepy itp.

Świat Riders Republic tworzy siedem połączonych ze sobą parków, które można swobodnie zwiedzać. W grze zdobywamy odznaki za odkrycie wybranych miejsc. Możemy to robić w jednej z podstawowych dyscyplin (rower, narty, wingsuit), ale dostępne są też inne środki transportu, jak paralotnia i skuter śnieżny. Dla wytrwałych istnieje też opcja turystyki pieszej.

 

Premiera Riders Republic

Riders Republic zadebiutuje już 28 października. W grę zagramy na PC i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S.

Pod koniec sierpnia Ubisoft udostępnił betę, która została bardzo ciepło przyjęta przez graczy. W trakcie testów fani sportów ekstremalnych przejechali 66 milionów kilometrów i wykonali aż 1,5 miliarda trików.

Na Euro.com.pl kupisz Riders Republic w edycji standardowej i złotej. Gold Edition zawiera przepustkę „Rok 1” z 8 egzotycznym zestawami sprzętu (jak odrzutowy rower i odrzutowe narty).

Zamów grę w przedsprzedaży, by otrzymać Pakiet Króliczka – tęczową grafikę na snowboard, kostium króliczka i dodatkowy niebieski kask.

Zamów Riders Republic w przedsprzedaży już teraz!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link