Ranking gier na PC - TOP 10

Autor: Anna

Lubisz grać. Oferta gier na PC jest bardzo bogata. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Są gry wojenne, akcji, familijne, strategiczne itd. Jeżeli zastanawiasz się, które gry są warte uwagi, to przeczytaj nasz ranking gier. Jest to lista tych tytułów, które są najczęściej kupowane w naszym sklepie oraz tych, które mają najlepsze opinie. Przeczytaj i wybierz gry dla siebie!

Gra na PC

LISTING PRODUKTÓW

Battlefield V

FIFA 19

The Sims 4: Zestaw Specjalny

Assassin's Creed Odyssey

Farming Simulator 19

Fallout 76

Need for Speed Payback

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak

Monster Hunter: World

Star Wars: Battlefront II

Battlefield V

Battlefield VTo gra, która pokazuje II wojnę światową w zupełnie nowej odsłonie. Battlefield V zabiera Cię do czasów, kiedy wszystko się zaczęło – II wojny światowej. Jednak postacie, miejsca i bronie sprzed dziesięcioleci powracają do życia dzięki najnowszej fabule oraz dzięki możliwościom techniki, olśniewającej, nowoczesnej grafice. Historie wciągną Cię w wir zdarzeń z początku II wojny światowej od desantów powietrznych po bitwy pancerne. To nie będzie II wojna światowa, jaką znamy. Twoja kompania, którą tworzysz jest wyjątkowa poprzez spersonalizowanych żołnierzy, broń i pojazdy. Twoja kompania zostaje z tobą w klasycznych trybach wieloosobowych czy kooperacyjnym trybie Sił Połączonych.

PARAMETRY

Gatunek: akcja, FPS, strzelanka

Przedział wiekowy (PEGI): 16+

Wersja językowa: polska (dubbing)

Nośnik: DVD

PLUSY

+ Oprawa audiowizualna

+ Dopracowane tryby sieciowe

+ Mechanika rozgrywki

+ Poprawiona fizyka awatarów

MINUSY

− Niezgodność historyczna w szczegółach

OCENA PRODUKTU: 8/10

FIFA 19

FIFA 19FIFA 19 uważana jest za najlepszą edycję FIFY od lat. Dzięki licencji na Ligę Mistrzów i trybowi „House Rules” gra jest prawdziwą gratką dla fanów futbolu. Świetną sprawą, są bogate statystyki dotyczące wszystkich meczów, jakie rozegrali przeciw sobie konkretni zawodnicy. Jeżeli masz znajomych, z którymi regularnie umawiasz się na grę, możesz utworzyć osobny profil dla każdego z graczy i zbierać informacje na temat liczby strzelonych bramek, fauli, celności uderzeń czy żółtych i czerwonych kartek. Gra zawiera dramatyczną kulminację przygód Alexa Huntera, gwiazdy piłki i jego życia na boisku i poza nim podczas pogoni za sławą w UEFA Champions League.

PARAMETRY

Gatunek: sportowa

Przedział wiekowy (PEGI): 3+

Wersja językowa: polska (dubbing)

Nośnik: DVD

PLUSY

+ Tryby sieciowe

+ Zupełnie nowe tryby gry

+ Dynamiczna taktyka

+ Liga Mistrzów z własną, imponującą oprawą

MINUSY

− W modułach dla samotnych graczy nie ma praktycznie wcale innowacji

OCENA PRODUKTU: 9/10

The Sims 4: Zestaw Specjalny

The Sims 4: Zestaw SpecjalnyJest to specjalna oferta pozwalająca na zakup gry The Sims 4 oraz dodatku The Sims 4 Psy i koty. W zestawie jest także Cyfrowa Edycja Specjalna. W grze możesz tworzyć unikalne Simy i ich domy, a także eksplorować niezwykłe światy. Możesz kreatywnie modyfikować wygląd, styl ubioru, cechy osobowości, umiejętności, kariery oraz styl poruszania się Twoich Simsów. Dzięki zawartości zestawu możesz wprowadzić do świata Simów futrzastych przyjaciół, dostosować ich cechy zachowania oraz wygląd. Możesz zaoferować Simom dodatkową karierę prowadzenie własnej kliniki weterynaryjnej. Zestaw zawiera także „Dusze towarzystwa” oraz „Szaloną noc”, a także pełną ścieżkę dźwiękową do gry The Sims 4.

PARAMETRY

Gatunek: dla dzieci/familijna, symulacja

Przedział wiekowy (PEGI): 12+

Wersja językowa: polska (napisy)

Nośnik: DVD

PLUSY

+ Duże możliwości dzięki specjalnym dodatkom

+ Pobudza kreatywność

+ Rozbudowane systemy symulacyjne

+ Pełna ścieżka dźwiękowa

MINUSY

− Dostępne po polsku jedynie napisy

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Assassin's Creed Odyssey

Assassin's Creed OdysseyW grze Assassin's Creed Odyssey po raz pierwszy w tej wersji, możesz wybrać bohatera, w którego się wcielisz - Alexiosa lub Kassandrę. Spersonalizuj wyposażenie, rozwiń zdolności i przebuduj swój okręt, aby wkroczyć na ścieżkę legendarnego greckiego herosa. Co ważne, Twoje decyzje ukształtują świat wokół Ciebie. W grze dostępnych jest około 30 godzin wielowątkowych dialogów i liczne zakończenia gry. To wszystko oznacza, że możesz utworzyć własną historię i ją przeżyć. Skazany na śmierć przez własną rodzinę, wyruszasz na wyprawę, w trakcie, której będziesz nie tylko zmieniać się z wygnanego z domu najemnika w legendarnego greckiego herosa, ale odkrywasz prawdę o swojej przeszłości.

PARAMETRY

Gatunek: akcja, przygodowa

Przedział wiekowy (PEGI): 18+

Wersja językowa: polska (napisy)

Nośnik: kod aktywacyjny

PLUSY

+ Z pozoru oczywista opowieść wielokrotnie zaskakuje

+ Bitwy morskie

+ Różne tryby rozgrywki

+ Ciekawa historia

MINUSY

− Mała liczba misji niezwiązanych z walką

OCENA PRODUKTU: 10/10

Farming Simulator 19

Farming Simulator 19Farming Simulator 19 to najokazalsza w serii kolekcja maszyn. Pojazdy i narzędzia rolnicze są bardzo dobrze odtworzone na podstawie ich rzeczywistych odpowiedników od największych producentów w branży, m.in. po raz pierwszy od Johna Deere’a. W grze są dostępne nowe amerykańskie i europejskie środowiska, w których możesz rozwijać gospodarstwa. Są także dostępne nowe ekscytujące zajęcia wykorzystujące nowe maszyny i uprawy, w tym bawełnę i owies. W trybie sieciowym możesz rozwijać gospodarstwo, grając z maksymalnie 16 innymi graczami, i wzbogać swój Farming Simulator o stworzone przez społeczność mody na PC.

PARAMETRY

Gatunek: symulacja

Przedział wiekowy (PEGI): 3+

Wersja językowa: polska (napisy)

Nośnik: DVD

PLUSY

+ Ogromny park pojazdów

+ Tryb sieciowy

+ Duże możliwości upraw roślin i hodowli zwierząt

MINUSY

− Dwuwymiarowa gleba

OCENA PRODUKTU: 10/10

Fallout 76

Fallout 76Gra Fallout 76, to kolejna wersja kultowej post apokaliptycznej serii RPG. Groźba nuklearnej zagłady sprawi, że przetrwanie w tym dynamicznym świecie nie będzie możliwe bez współpracy. Poznajesz sześć osobnych regionów Wirginii Zachodniej. Są one dostępne dzięki całkowicie nowej technologii grafiki, oświetlenia i krajobrazów. Wykorzystaj Mobilną Platformę Montażu i Budowania (C.A.M.P.), aby budować i tworzyć w dowolnym miejscu. Możesz otworzyć swój własny sklep i handlować towarami z innymi ocalałymi. Natomiast możesz sam lub z innymi ocalałymi odblokować ostateczną broń: pociski nuklearne. Wszystko po to, aby przetrwać w tym okrutnym świecie.

PARAMETRY

Gatunek: akcja, RPG

Przedział wiekowy (PEGI): 18+

Wersja językowa: polska (napisy)

Nośnik: kod aktywacyjny

PLUSY

+ Miejsca zachęcają do eksploracji

+ Dobra ścieżka dźwiękowa i utwory w radio

+ Większość zawartości dostosowana także do grania samodzielnie

+ Dobra fabuła

MINUSY

− Czasami niedomagania w grafice

OCENA PRODUKTU: 10/10

Need for Speed Payback

Need for Speed PaybackGra Need for Speed Payback to odmiana kultowej gry. Od wielu lat gra przyciąga rzesze zwolenników jeżdżenia sportowymi samochodami, ścigania się i walki z przestępczym podziemiem. Akcja gry toczy się w półświatku Fortune Valley. Musisz połączyć siły, by zemścić się na Familii, podstępnym kartelu rządzącym kasynami, przestępczym podziemiem i skorumpowanymi glinami. To, z czego słynie gra to udział w różnorodnych wyzwaniach i zawodach, jako Tyler (Racer), Mac (Showman) i Jess (Wheelman). Musisz stawić czoła wyścigom, misjom i wyzwaniom, by zasłużyć sobie na szacunek półświatka Valley. Nagrodą będzie start w ostatecznym wyścigu, który położy kres rządom Familii.

PARAMETRY

Gatunek: wyścigi

Przedział wiekowy (PEGI): 12+

Wersja językowa: polska (dubbing)

Nośnik: DVD

PLUSY

+ Otwarty świat z nowymi lokalizacjami

+ Sterowanie grą znacznie poprawione w stosunku do poprzednich wersji

+ Grafika

+ Dobra fabuła

MINUSY

− Czasami spadki w animacji

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlakEuro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak to symulacja jazdy ciężarówką. Możesz odwiedzać dziesiątki miast, portów i wiosek. Twoje zadanie to m.in. oferowanie swoich usług przewozowych firmom i dostarczanie towarów w różne zakątki świata w tym terenów położonych nad Morzem Bałtyckim. W tej wersji gry jest (poza obszarami znanymi z poprzednich wersji gry) m.in. obszar Rosji z Sankt Petersburgiem i Kaliningradem, Litwa, Łotwa i Estonia, południowa Finlandia z największymi miastami regionu i lokacjami przemysłowymi.

PARAMETRY

Gatunek: symulacja

Przedział wiekowy (PEGI): 3+

Wersja językowa: polska (napisy)

Nośnik: DVD

PLUSY

+ Nowe szlaki

+ Wierne odwzorowanie różnych krajobrazów przyrodniczych i przemysłowych

+ Rozbudowane scenariusze transportu

+ Dobry symulator prowadzenia ciężarówki

MINUSY

− Czasami „kończący” się krajobraz (powycinane obszary na końcach mapy)

OCENA PRODUKTU: 9/10

Monster Hunter: World

Monster Hunter: WorldMonster Hunter: World to gra typu RPG. Jesteś łowcą i bierzesz udział w polowaniach na potwory. Do dyspozycji masz różne środowiska. Gdy upolujesz potwora to otrzymujesz materiały, których możesz użyć do wytworzenia bardziej zabójczej broni i lepszych pancerzy. Dzięki nim zmierzysz się z jeszcze groźniejszymi bestiami. Możesz grać w pojedynkę albo sieciowo nawet z trójką innych graczy. Możesz dołączać i wychodzić, kiedy tylko zechcesz. Każdy nowy przeciwnik, to nowe wyzwanie. Wymaga to ostrożnego planowania oraz instynktu myśliwego, aby go pokonać. Możesz korzystać z dowolnej liczby dostępnych pułapek, przynęt i rodzajów broni.

PARAMETRY

Gatunek: RPG

Przedział wiekowy (PEGI): 16+

Wersja językowa: polska (napisy)

Nośnik: DVD

PLUSY

+ Rozbudowany, otwarty świat

+ Sposób powiązania zabawy z trybem wieloosobowym

+ Rozbudowana grafika

+ Rozbudowane scenariusze, niespodziewane wydarzenia

MINUSY

− Drobne błędy techniczne

OCENA PRODUKTU: 9/10

Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront IIStar Wars: Battlefront II to trylogia klasyczna i nowa trylogia w jednej, rozbudowanej grze. Twoim zadaniem jest walczyć w kosmicznych bitwach. Możesz wcielić się w Iden Versio, dowódcę oddziału Inferno - specjalnej jednostki Imperium. Bierzesz udział w ogromnych bitwach wieloosobowych poprzez sieć, dla maksymalnie 40 graczy. Wszystko to osadzone jest bardzo blisko fabuły filmowej sagi. Możesz zmierzyć się z bohaterami każdej ery Star Wars: Kylo Renem, Rey, Darth Maulem, Yodą i wieloma innymi. Każda z postaci będzie się wyróżniać specjalnymi właściwościami. Jeżeli jesteś fanem gwiezdnych wojen to nie może zabraknąć tej gry w Twojej kolekcji.

PARAMETRY

Gatunek: akcja, strzelanka

Przedział wiekowy (PEGI): 16+

Wersja językowa: polska (dubbing)

Nośnik: DVD

PLUSY

+ Bardzo dobre potyczki sieciowe

+ Spora liczba planet, bohaterów i pojazdów

+ Rozbudowana oprawa audiowizualna

+ Motywy z wszystkich części filmowej sagi

MINUSY

− System odblokowywania zawartości, takich jak gwiezdne karty

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Gry na PC mają się całkiem dobrze. Najbardziej znane tytuły mają nowe, ulepszone wersje, powstają nowe gry. Nasz ranking gier uwzględnia tylko te najpopularniejsze. Więcej tytułów znajdziesz w naszym sklepie. W doborze najlepszych gier kierowaliśmy się m.in. opiniami kupujących, a także liczbą sprzedanych egzemplarzy. Wszystkie przedstawione gry cechują się ponadprzeciętną grafiką, efektami audio, dobrze dobranymi ścieżkami dźwiękowymi. We wszystkich grach przedstawionych w rankingu dominują świetne scenariusze. Czy to są symulatory, czy gry RPG, strzelanki albo wyścigi, mają fabułę godną najlepszych filmów fabularnych. Gry na PC będą zatem rozrywką dla każdego.

Jeżeli się zastanawiasz nad wyborem sprzętu do grania to przeczytaj, Co jest lepsze do gier – komputer czy konsola?

Prześledź także ofertę gier symulacyjnych - Od lotów po życie na farmie – zobacz najciekawsze symulatory na PC

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link