Prezent dla rodziców na Święta – jak wybrać?

Autor: Mariusz

Rodzice to osoby, które towarzyszą nam od pierwszych chwil naszego życia. To właśnie z myślą o rodzicach przygotowaliśmy nasz kolejny poradnik, w kórym podsuwamy kilka ciekawych pomysłów na udany prezent dla rodziców na Święta.

Zobacz także: Bon podarunkowy

Prezent dla rodziców na Święta - Propozycja nr 1 – Odkurzacz pionowy

Idealny prezent dla rodziców na Święta powinien im służyć przez kilka lat. Naszym zdaniem warto rozważyć odkurzacz. Urządzenie to rodzice niewątpliwie w domu mają, ale bardzo prawdopodobne, że nie posiadają tej jego odmiany, którą zamierzamy przybliżyć. Odkurzacze pionowe są ciekawe już ze względu na swoją nazwę – w istocie stoją one w pionie niczym mop lub szczotka, czyli inne narzędzia do sprzątania. Jednak są to oczywiście odkurzacze działające dzięki energii elektrycznej. Tutaj uwidacznia się jednak ich spora przewaga względem odkurzaczy z długimi kablami, które trzeba raz za razem zwijać i rozciągać. W przypadku odkurzaczy pionowych podczas pracy nie są one podłączone do źródła zasilania. Ładowanie odbywa się wcześniej, zazwyczaj taki odkurzacz stoi na specjalnej podstawce ładującej. Dzięki temu ten lekki sprzęt można bardzo łatwo przenosić z miejsca na miejsce i bez problemu odkurzyć sporą przestrzeń zanim urządzenie się rozładuje i trzeba je będzie z powrotem podłączyć. Dbanie o czystość to bardzo istotna kwestia, a taki odkurzacz może wydatnie pomóc w utrzymywaniu pomieszczeń w dobrym stanie. Z jego pomocą da się zbierać śmieci zarówno z dywanów, jak i podłóg. Osoby, które zastanawiają się, co wybrać na prezent dla rodziców na Święta, mogą się zdecydować np. na odkurzacz pionowy Electrolux Pure Q9 PQ91-ALLERGY. Będzie on szczególnie trafionym upominkiem, jeśli rodzice mają pewne problemy z kręgosłupem i dźwiganie ciężkiego odkurzacza może się negatywnie odbić na ich zdrowiu.

Polecane odkurzacze pionowe
 • 1 299 zł
 • 599 zł
 • 1 599 zł
 • 1 299 zł
 • 899 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla rodziców na Święta - Propozycja nr 2 – Ekspres do kawy

Jaki prezent dla rodziców na Święta może okazać się trafiony, jeśli obydwoje piją sporo kawy? Oczywiście będzie to ekspres ciśnieniowy. Dlaczego właśnie taki podarunek warto dać swoim rodzicom podczas wigilijnego wieczoru? Doskonale wiadomo, że ludzie piją kawę nie tylko ze względu na jej walory energetyczne. Bardzo ważne jest bowiem również to, jaki ma ona smak i jak zostaje przygotowana. Kawa rozpuszczalna lub mielona, która zostanie zalana gorącą wodą z czajnika, to rzecz jasna bardzo popularna opcja wśród wielu osób. Jednak trzeba przyznać, że tych wariantów jej przygotowania nie ma zbyt wiele. Sytuacja diametralnie zmienia się, gdy można skorzystać z ekspresu ciśnieniowego. To urządzenie jest w stanie przygotować najróżniejsze napoje – cappuccino, latte, espresso, ristretto, americano i wiele innych rodzajów kawy. Ponadto można go użyć do przygotowania czarnej kawy czy do spienienia mleka. Do tego ostatniego wiele ekspresów jest specjalnie przystosowanych poprzez zintegrowany system spieniający lub dyszę spieniającą. Dla osób, które rozmyślają, co kupić na prezent dla rodziców na Święta, nasza propozycja może być bardzo ciekawa, o ile mama i tata nie posiadają jeszcze tego urządzenia. Warto wybrać taki ekspres, który będzie odpowiadał ich potrzebom, np. DeLonghi Dinamica ECAM 350.55SB. Nie trzeba kupować nadmiernie drogiego i funkcjonalnego sprzętu o dużej mocy, jeśli będzie on wykorzystywany od święta. Jednak nawet wtedy ekspres może być przydatny, ponieważ rodzice będą mogli uraczyć pyszną kawą swoich bliskich i gości.

 • 499 zł
 • 5 299 zł
 • 3 999 zł
 • 4 229 zł
 • 599 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla rodziców na Święta - Propozycja nr 3 – Radio cyfrowe

Trafiony prezent dla rodziców na Święta to również radio. Nie mówimy jednak o zwykłym analogowym odbiorniku, ale o radiu cyfrowym DAB lub DAB+. Wielu rodziców ze starszego pokolenia nie korzysta zbyt często z najnowszych technologii, a znane im media to przede wszystkim telewizja oraz radio. Oczywistą rzeczą jest, że radio jako starsze medium może dziś uchodzić za nieco archaiczne. Jednak po głębszym zastanowieniu można dojść do wniosku, że bywa tak, że jest ono częściej używane w ciągu dnia niż taki odbiornik, który oprócz dźwięku emituje również obraz. Radia można bowiem słuchać praktycznie bez przerwy – podczas przyrządzania posiłków i ich spożywania czy też w czasie odpoczynku. To powoduje, że nie powinno ono męczyć naszego słuchu. Jakie radio będzie dobre jako prezent dla rodziców? Właśnie odbiornik cyfrowy. Cyfryzacja radia zbliża się wielkimi krokami. Mieliśmy już do czynienia z przejściem na telewizyjne nadawanie cyfrowe, co przełożyło się na poprawę jakości odbioru – obraz i dźwięk stały się wyraźniejsze. W przypadku radia jakość dźwięku ma fundamentalne znaczenie, gdyż wszelkie szumy i zakłócenia sygnału powodują, że wrażenia słuchowe są bardzo nieprzyjemne. Odbiorniki z DAB i DAB+ to urządzenia, które w niedługim czasie powinny się upowszechnić. Krystalicznie czysty dźwięk bez szumów i zakłóceń, który emitują, sprawi, że rodzice będą słuchali radia z prawdziwą przyjemnością. Co na prezent dla rodziców na Święta może być lepsze niż taki sprzęt, jeśli słuchają oni bardzo często radiowych audycji? Takich podarunków nie będzie na pewno zbyt wiele. Warto zatem zastanowić się nad kupnem takiego urządzenia jak Sharp DR-I470 PRO (czarny). Zwłaszcza, że ma ono świetlane widoki na przyszłość. I choć samo widoków nie zapewnia, to może zagwarantować ucztę dla uszu.

Polecane radioodbiorniki
 • 1 149 zł
 • 299 zł
 • 399 zł
 • 549 zł
 • 399 zł

Prezent dla rodziców na Święta - Propozycja nr 4 – Telewizor

Jeśli ktoś szuka innego prezentu dla rodziców na Święta, a od słuchania wolą oni jednak oglądanie, to warto rozważyć zakup nowego telewizora. Każdy doskonale pamięta, jakie sprzęty były dostępne jeszcze 20 lat temu. Dziś na wyciągnięcie ręki jest mnóstwo modeli telewizorów, które są wielokrotnie cieńsze od tamtych kineskopowych oraz kilkukrotnie większe. Jakość obrazu również jest całkowicie nieporównywalna. Mimo że rodzice mogą z sentymentem wspominać rzeczone stare telewizory, to należy dopilnować, aby i oni szli z duchem czasu, szczególnie gdy oglądanie telewizji stanowi jedną z ich ulubionych rozrywek.

Jaki prezent dla rodziców na Święta będzie w takim razie najlepszy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale dobre telewizory to takie, które zapewniają wysoką rozdzielczość obrazu. Szczególnie polecamy zwracać uwagę na te obsługujące 4K. Ponadto urządzenia te powinny zapewniać świetne wrażenia słuchowe. Jeśli miejsca w salonie lub pokoju jest wystarczająco dużo, to śmiało można kupić rodzicom telewizor 55 lub 60 cali, a nawet jeszcze większy. Ceny tych sprzętów są coraz bardziej przystępne, więc nie będzie to wielkie cierpienie dla portfela. Tym bardziej, jeśli rodzeństwo ma w planie złożyć się wspólnie na prezent dla rodziców na Święta. Bez wątpienia telewizor powinien mieć też sporo dodatkowych funkcji. Jeśli rodzice są za pan brat z internetem i nie stanowi dla nich problemu korzystanie z komputera, to poradzą sobie także z obsługą sieci w telewizorze. Przeglądanie stron i uruchamianie aplikacji na bardzo dużym ekranie może być dla nich nawet o wiele bardziej komfortowe niż w przypadku zwykłego monitora czy laptopa. Wiele telewizorów, np. Samsung QLED QE55Q77TAT, daje poza tym możliwość nagrywania na USB. Dlatego rodzice obeznani z najnowszymi technologiami będą mogli nagrać swoje ulubione programy, jeśli nie będą w stanie ich obejrzeć w porze nadawania na żywo. Nowy telewizor będzie można przetestować już w świąteczne dni, a wiadomo, że wspólne oglądanie filmów jest dobrą alternatywą dla ciągłego siedzenia przy stole.

Polecane telewizory
 • 999 zł
 • 1 299 zł
 • 1 149 zł
 • 999 zł
 • 549 zł

Prezent dla rodziców na Święta - Propozycja nr 5 – Myjka ciśnieniowa

Co jeszcze warto rozważyć na prezent dla rodziców na Święta? Nasza pierwsza propozycja dotyczyła sprzętu pomagającego utrzymać czystość w domu. Ostatnia również wiąże się z zachowaniem higieny, ale jest to sprzęt zdecydowanie większych rozmiarów i o dużo bardziej imponującej mocy. Myjka ciśnieniowa, bo o nią właśnie chodzi, to, podobnie jak telewizor, urządzenie dość kosztowne. Jednak jej podarowanie rodzicom może im pomóc w wielu sytuacjach. Tata może jej używać podczas mycia samochodu, rowerów, a nawet różnych płaskich powierzchni i mebli ogrodowych. Do utrzymywania w czystości wymienionych rzeczy potrzeba bardzo dużo wysiłku, jeśli działamy bez użycia jakiegokolwiek sprzętu. Myjki działają jednak z wykorzystaniem energii elektrycznej, a ciśnienie, które wytwarzają, jest niezwykle wysokie. To przekłada się w praktyce na bardzo efektywne i szybkie mycie nawet bardzo dużych obiektów oraz powierzchni. Dla tych, którzy zastanawiają się, co na prezent dla rodziców na Święta będzie praktyczne i przydatne, nasza piąta propozycja wydaje się odpowiednia. Myjkę, np. Karcher K3, można wykorzystywać także do mycia okien, jeśli zostanie zastosowana specjalna nakładka. To sprawia, że tego bardzo mocnego urządzenia będą mogli używać zarówno tata, jak i mama, a zatem to jak najbardziej trafiony prezent.

Bez wątpienia prezent dla rodziców na Święta powinien być niejako odwdzięczeniem się za wszystko, co nam oni w życiu dali – zarówno w sensie niematerialnym, jak i materialnym. Będzie to zatem w pewnym sensie mała odpłata za wszystkie otrzymane od nich prezenty. Jaki prezent dla rodziców na Święta sprawi im szczególną radość? Naszym zdaniem taki, który będzie w jakiś sposób pożyteczny. Można wybrać coś, dzięki czemu rodzice będą mogli monitorować stan swojego zdrowia. Inna opcja to taki upominek, który przyda im się w codziennym funkcjonowaniu, np. sprzęt potrzebny do gotowania czy sprzątania. Niezależnie od tego, co na prezent dla rodziców na Święta konkretnie wybierzemy, chodzi o to, aby zadbać o praktyczny wymiar podarunku. Nikt nie chce przecież dostawać prezentów, które do niczego się nie przydadzą. Kilka naszych propozycji ułatwi wielu osobom wybór odpowiedniego upominku.

Polecane myjki ciśnieniowe
 • 1 049 zł
 • 1 799 zł
 • 599 zł
 • 849 zł
 • 1 299 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link