Prezent dla dziadka na święta – jak wybrać?

Autor: Klaudia

Prezenty świąteczne każdy lubi dostawać – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jednak równie przyjemne jest ich wręczanie. Szczególnie wtedy, gdy obdarowywana osoba jest nam bardzo bliska i chcemy w tym małym podarunku wyrazić swoją wdzięczność za to, co dla nas dobrego zrobiła. Do takich osób należą niewątpliwie dziadkowie. 

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla dziadka na święta - Propozycja nr 1 – Urządzenie EKG

Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, a trzeba dbać o nie w każdym wieku. Jednakże pod szczególną opieką powinny znajdować się osoby starsze. Są one bowiem najbardziej narażone na negatywne zmiany w organizmie, przez które ich stan może się znacząco pogorszyć. Nikt do takiej sytuacji dopuścić oczywiście nie chce. Zatem prezent dla dziadka na święta, który może odegrać bardzo istotną rolę w profilaktyce, to bez wątpienia mobilne urządzenie EKG. Dzięki temu niewielkiemu sprzętowi można w porę zauważyć niepokojące zmiany kardiologiczne. A szybka reakcja jest przecież bezcenna i może okazać się kluczowa dla ocalenia zdrowia, a nawet życia, szczególnie gdy mowa o osobach starszych. Takie urządzenie monitoruje rytm serca i jego pracę na bieżąco, a dane są przesyłane do smartfona poprzez Bluetooth. Ta ostatnia kwestia może być nieco problematyczna dla dziadka, dlatego warto pomóc mu w obsłudze sprzętu. Dzięki temu relacja z nim jeszcze się pogłębi, a przede wszystkim będziemy mieli świadomość, czy z jego wynikami kardiologicznymi wszystko jest w porządku. Urządzenie EKG jest rekomendowane szczególnie dla tych osób, które mają problemy z wysokim ciśnieniem krwi, cholesterolem czy cukrzycą. Jeszcze bardziej wskazane są dla tych osób starszych, które przeszły już w swoim życiu zawał lub udar. W takiej sytuacji odpowiednio szybka reakcja może być naprawdę bezcenna. Prezent dla dziadka na święta w postaci takiego urządzenia jak Beurer ME 90 BT może być doskonałym wyrazem troski o serce dziadka.

 • 189 zł
 • 179,99 zł
 • 159 zł
 • 139 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla dziadka na święta - Propozycja nr 2 – Ciśnieniomierz

O wiele mniej skomplikowany w obsłudze powinien być dla osób starszych ciśnieniomierz – i właśnie taki prezent dla dziadka na święta jest kolejną naszą propozycją. Ciśnienie to obok pracy serca jedna z najważniejszych rzeczy, które możemy samodzielnie monitorować w naszym organizmie. Założenie na rękę odpowiedniego paska i jego zapięcie oraz uruchomienie pomiaru zajmuje naprawdę niewiele czasu, a może być niezwykle istotne dla profilaktyki. Zwłaszcza w obecnym czasie, gdy zdrowie jest tak ważne, należy o nie zadbać. Szczególnie jeśli chodzi o osoby starsze, czyli te najbardziej narażone. Absolutnie nie wolno lekceważyć problemów z ciśnieniem. Nadciśnienie lub ciśnienie zbyt niskie są niepokojącymi symptomami, które stanowią przesłankę do skorzystania z pomocy lekarskiej. Z prezentu dla dziadka na święta mogą też rzecz jasna skorzystać inne osoby – babcia oraz rodzice. Dzięki temu jest to podarunek mogący pomóc nie tylko jednej osobie, ale i pozostałym członkom rodziny. Ciśnieniomierz taki jak RAVEN ECI002 to sprzęt nieskomplikowany w obsłudze i szeroko dostępny, a jednocześnie niedrogi. Warto więc w trosce o zdrowie najbliższych zdecydować się właśnie na taki prezent pod choinkę.

Polecane ciśnieniomierze
 • 189,90 zł
 • 89,99 zł
 • 159,99 zł
 • 139,99 zł
 • 89,99 zł

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:


Prezent dla dziadka na święta - Propozycja nr 3 – Dekoder DVB-T

Młode pokolenie korzysta przede wszystkim z mediów społecznościowych, które są odbierane za pośrednictwem najnowocześniejszych urządzeń – laptopów, smartfonów czy tabletów. Telewizję młodzi ludzie również oglądają, ale jest to środek przekazu najczęściej wybierany przez pokolenie rodziców i dziadków. Dekoder DVB-T np. Wiwa H.265 LITE to prezent dla dziadka na święta, który może być przydatny na chwilę obecną oraz na nie tak odległą przyszłość. Taka propozycja prezentowa może niejedną osobę zdziwić – przecież powszechna cyfryzacja telewizji miała miejsce już dobrych kilka lat temu. A zatem dziadek musi dysponować dekoderem do odbioru naziemnego, jeśli nie posiada nowoczesnego telewizora, który nie wymaga zewnętrznego sprzętu. To oczywiście prawda. Jednak nie każdy ma świadomość, że już za kilkanaście miesięcy naziemna telewizja cyfrowa w standardzie DVB-T zostanie wyłączona. Zastąpi ją jeszcze nowszy standard, czyli DVB-T w wersji kodowania H.265/HEVC. Można będzie oglądać kanały jeszcze przez dosyć długi czas i zakupić nowy dekoder dopiero wtedy, gdy DVB-T odejdzie do lamusa. Jednak obecnie na rynku znajdziemy naprawdę niedrogie urządzenia obsługujące zarówno standard, który zostanie wycofany, jak i ten, który go zastąpi. Taki prezent dla dziadka na święta będzie świetnym pomysłem. Zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada on najnowszego telewizora z automatycznym odbiorem kodeków, które odszyfrują kanały telewizji naziemnej po wejściu w życie najnowszego standardu.

Polecane tunery dvb-t
 • 139,99 zł
 • 199,99 zł
 • 109,99 zł
 • 104,99 zł
 • 114,99 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla dziadka na święta - Propozycja nr 4 – Termometr

Kolejna nasza propozycja na prezent dla dziadka na święta jest powrotem do tematyki prozdrowotnej. Nasz dziadek ma na pewno w domu termometr – trudno, aby było inaczej. Jednak większość osób starszych nadal używa termometrów rtęciowych. Co prawda wielu ludzi uznaje je za sprawdzone i niezawodne, ale czy tak jest w rzeczywistości? Wiadomo, że przyzwyczajenia trudno przezwyciężyć – szczególnie u dziadka czy babci. Termometr elektroniczny ma jednak kilka znaczących przewag nad poczciwym termometrem rtęciowym. Pierwsza kwestia to szybkość pomiaru. Takie urządzenie podaje wynik w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu sekund. A są nawet takie modele, które po przyłożeniu do ucha zmierzą temperaturę w jedną sekundę. To niezwykle imponujące, gdy weźmiemy pod uwagę to, że aby test termometrem rtęciowym mógł być miarodajny, trzeba go trzymać przy ciele często nawet przez kilkanaście minut. Co poza oszczędnością czasu zyskamy, decydując się na termometr elektroniczny? Bez wątpienia dokładność pomiaru. Rtęć, która pokazuje wynik w klasycznym termometrze, może dawać wprawdzie dość dokładne wyniki, ale nie zawsze musi tak być. Poza tym samo odczytanie rezultatu, szczególnie przez osoby słabiej widzące, może się okazać mocno utrudnione. Zazwyczaj termometry elektroniczne są bardzo dokładne – do 0,2 lub 0,1 stopnia Celsjusza. A gdy połączy się to z błyskawicznym sygnałem informującym o zakończeniu pomiaru, efekty są naprawdę imponujące. Należy wspomnieć o jeszcze dwóch kwestiach. Pierwsza z nich to bezpieczeństwo użytkowania. Wszyscy wiedzą, jakie właściwości ma rtęć. Samo stłuczenie sprzętu, w którym jest ona zawarta, nie będzie co prawda aż tak groźne, aczkolwiek nastręcza wielu problemów. W przypadku elektronicznego urządzenia problem znika i nie trzeba brać w ogóle pod uwagę takiej ewentualności jak uszkodzenie. Sprzęt ten bowiem nie jest aż tak delikatny jak termometr rtęciowy. Ostatnia sprawa, o której warto powiedzieć, to wielofunkcyjność. Oprócz zmierzenia temperatury ciała termometr elektroniczny może wykonać również kilka innych pomiarów, np. temperatury w pomieszczeniu, a także zmierzyć, jaką temperaturę mają woda czy mleko. Termometr elektroniczny np. RAVEN ETBD003 to prezent dla dziadka na święta, który będzie niezwykle szybki w pomiarze, łatwy w obsłudze, a jednocześnie bezpieczny w użytkowaniu. Zatem dla osób starszych okaże się idealnym rozwiązaniem.

Polecane termometry
 • 299 zł
 • 159 zł
 • 159 zł
 • 129,99 zł
 • 199 zł

Prezent dla dziadka na święta - Propozycja nr 5 – Radiobudzik

Obok telewizji najczęściej odbieranym medium przez naszych dziadków jest nadal radio. Dla wielu z nich było ono pierwszym środkiem masowego przekazu, jaki poznali, jako że telewizja rozpowszechniła się w naszym kraju dość późno. Prezent dla dziadka na święta w postaci radiobudzika to bardzo dobry pomysł. Z jednej strony pozwoli na słuchanie różnych audycji, a z drugiej – może pełnić funkcję budzika lub alarmu. W ten sposób przypomni nie tylko o pobudce z drzemki, lecz także np. o sprawach, które należy w konkretnym momencie załatwić. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ będzie oknem na świat i źródłem informacji. Do tego, w przeciwieństwie do telewizora, nie zmęczy narażonego coraz bardziej z wiekiem wzroku. Zwłaszcza w obecnym czasie bardzo istotne jest, aby nie być samotnym. Radio jest formą kontaktu ze światem i drugim człowiekiem, która pozwala zapomnieć na chwilę o samotności, jeśli taka nam doskwiera. Często audycje radiowe są kierowane nie tylko do osób młodych czy do szerokiego grona słuchaczy, ale też dedykowane osobom starszym. Ponadto dostępne są także stacje radiowe stawiające na muzykę sprzed lat. To bez wątpienia bardzo ciekawa odskocznia dla osób starszych i niejako powrót wspomnieniami do lat młodości. Funkcja budzika to z kolei rozwiązanie praktyczne – jako sposób na wybudzenie ze snu o poranku oraz z drzemki, którą starsze osoby lubią sobie urządzać w ciągu dnia nawet kilkukrotnie. Prezent dla dziadka na święta przez nas sugerowany ma też istotną przewagę nad typowymi radioodbiornikami i radioodtwarzaczami, które można obecnie znaleźć na rynku. Nie jest to sprzęt dużych rozmiarów i można go bardzo łatwo przenosić. Może to być również przydatne rozwiązanie dla osób, które nie noszą zegarka na rękę, ale nie chcą przy tym stracić poczucia czasu. Radiobudzik taki jak Philips AJ2000/12 o bez wątpienia sprzęt, którego praktyczne zastosowanie czyni go znakomitym kandydatem na świąteczny upominek.

Prezent dla dziadka na święta powinien być zatem wyrazem naszej wdzięczności wobec niego, ale nie tylko. Może on mieć różną formę – warto wybrać taki upominek, który będzie wspomagał to, co najważniejsze, czyli jego zdrowie. Albo też taki, który pozwoli dziadkowi przyjemnie spędzić czas, bowiem przecież mu go nie brakuje. Co można kupić dziadkowi na święta, aby podarunek był nie tylko symboliczny, ale również użyteczny? Przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Polecane radiobudziki
 • 129 zł
 • 86,99 zł
 • 89 zł
 • 128,99 zł
 • 69,99 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę