Premiera Far Cry 6. Co wiemy o przyszłej grze Ubisoft?

Far Cry 6 to niewątpliwie jedna z głośniejszych premier tego roku. Fani tej kilkunastoletniej serii ostrzą sobie zęby na nowe doświadczenia gameplayowe. Czy oczekiwania na premierę Far Cry zostaną spełnione?

Uwaga, dyktator!

Dotąd od Ubisoft otrzymaliśmy 5 całościowych historii oraz trzy większe spin-offy. Seria zabierała nas już m.in. do Afryki, na wyspy Pacyfiku i w Himalaje. Teraz czas na Karaiby.

Historia Far Cry 6 rozgrywa się w fikcyjnym państwie o nazwie Yara. Krajem od wielu lat rządzi krwawy dyktator Antón Castillo. A gdzie jest opresja, tam i opór. Do ugrupowania partyzanckiego Libertad dołącza coraz więcej osób – w tym protagonistka gry Dani Rojas (lub protagonista – wybór gracza). Po tragicznych wydarzeniach z przeszłości, Dani staje do walki z brutalnym reżimem Antóna.

 

Główną siłą napędową Far Cry od wielu lat są wyraziści przeciwnicy. Tym razem oprócz głównego antogonisty, zmierzyć się musimy też z jego synem, trzynastoletnim Diego. Ojciec od małego pielęgnuje w dziecku małego dyktatora. Z trailerów wnioskować można, że nastolatek nie jest jeszcze przekonany do politycznych metod ojca.

A skoro o tym mowa. Totalitaryzm, rewolucja, zamach stanu – nowy Far Cry jest na wskroś polityczny. Tym bardziej, że jawnie nawiązuje do Kuby. Ubisoft jednak nie chowa głowy w piasek. „Nasza historia jest polityczna. Historia o współczesnej rewolucji powinna być” – czytamy w komunikacie wydawcy. Dyrektor narracyjny Navid Khavari przekonuje jednak, że gra nie będzie przekazywała uproszczonego, czarno-białego morału. Od Far Cry 6 warto oczekiwać ciekawej i intrygującej fabuły.


Witaj w Yarze

Jedną z większych zmian w nowej części Far Cry jest mapa. Jest to największe terytorium do eksploracji w historii franczyzy. Teren Yary jest bardzo zróżnicowany – znajdziemy tutaj piaszczyste plaże, góry oraz… dżunglę. Tak, w Far Cry 6 wracamy do tropikalnej puszczy! Oprócz pojazdów i własnych nóg, tereny te można będzie zwiedzać także na koniu.


Mapa Far Cry 6 wreszcie przenosi rozgrywkę także do miasta. Stolica Yary, Esperanza, czeka na zwiedzenie jej wszystkich zakątków. Będzie to zdecydowanie łatwiejsze z nową opcją wtapiania się w tłum. Wystarczy schować broń, a żołnierze nie będą nas atakowali (chyba że za bardzo się zbliżymy lub przebywamy na strzeżonym obszarze). Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli na przyjemniejszą eksplorację Yary. Punkty kontrolne można będzie mijać nie tylko w deszczu pocisków, ale też w bardziej sprytny, utajony sposób. Far Cry 6 zaserwuje nam partyzantkę z prawdziwego zdarzenia.

 

Nowości na premierę Far Cry 6

Fani jedynki i dwójki mogą być zawiedzeni, ale śmieszkowo-szalony styl ugruntował się już na dobre w serii. W Far Cry 6 jest to zaakcentowane jeszcze bardziej, bo broń strzelająca dyskami CD w akompaniamencie Macareny stanowczo nie reprezentuje wyżyn realizmu. Ale trzeba sobie jakoś radzić, gdy brakuje surowców.

Potrzebną zmianą po poprzedniej części jest powrót do pełnego dubbingu postaci. Dani Rojas jest protagonistką (lub protagonistą) z rozbudowanym tłem fabularnym i jasną motywacją. Nowym rozwiązaniem jest wprowadzenie TPP (trzecioosobowej perspektywy) w niektórych scenach. Kamera ta włączy się m.in. w obozach rebelianckich, co pozwoli podejrzeć postać i poczuć większy związek z historią.

 

Amigos, do walki!

Twórcy serii Far Cry ewidentnie są wielbicielami zwierząt. Początkowo drapieżnicy stanowiły wyłącznie element zagrożenia. Jednak z każdą następną częścią rola zwierząt była redefiniowana. Dzikie zwierzęta można było oswoić, głaskać, a nawet na nich jeździć! Nie inaczej jest w Far Cry 6.

W najnowszej części otrzymamy dwójkę słodziaków do pomocy, nazywanych amigos. Pierwszym z nich jest jamnik Chorizo z niesprawnymi nóżkami. Bezradność pieska jest jednak złudna. Wspólnie z protagonistą tworzą śmiercionośny team: Chorizo odwraca uwagę wrogich żołnierzy, a gracz je po cichu eliminuje.


Drugim amigos jest krokodyl Guapo. Posiada dżinsową kamizelkę i złoty ząb. W odróżnieniu od Chorizo, preferuje bardziej bezpośrednie działanie. Nie bawiąc się w eufemizmy – Guapo zostawi po wrogach tylko strzępy.

Warto dodać, że w tej części nie będzie najemników (jak w Far Cry 5). Liczyć możemy tylko na siebie i zwierzęcych przyjaciół.

Polecane konsole i gry
 • 190 zł
 • 369 zł
 • 519 zł
 • 439 zł
 • 549 zł
 • 369 zł
 • 519 zł
 • 439 zł

Premiera Far Cry 6

W najnowszą część serii zagramy już 7 października 2021 roku. Far Cry 6 wyjdzie na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

Na Euro.com.pl kupisz Far Cry 6 w wersji fizycznej na każdą dostępną konsolę oraz na platformę Uplay. Zamówienie gry w przedsprzedaży odblokuje strój dla Chorizo oraz dodatkową broń.

Far Cry 6 posiada także edycje specjalne. Na Euro.com.pl znajdziesz edycje Gold, Ultimate i Yara. Każda z nich zawiera cyfrowe dodatki do gry.

 • Gold: gra + przepustka sezonowa
 • Ultimate: gra + przepustka sezonowa + pakiet ultimate
 • Yara: gra + dodatek Łowcy Krokodyli (edycja dostępna tylko w EURO!)
 • Dodatkowo: figurka Antón & Diego (do kupienia oddzielnie lub w zestawie)

 

Vaas powraca w DLC

Czy przepustka sezonowa w Far Cry 6 jest tego warta? Zdecydowanie tak! W season passie otrzymamy trzy różne DLC oraz spin-off: Blood Dragon (+ dodatki). Cyfra 3 nie jest tutaj przypadkowa, ponieważ każdy dodatek to historia innego złoczyńcy. W Far Cry 6 staniemy po złej stronie mocy.


Gra pozwoli wcielić się w antagonistów z poprzednich części – Vaasa Montenegro, Pagana Mina i Josepha Seeda. Zadaniem gracza będzie coraz głębsze wejście w psychikę złoczyńcy po każdej śmierci. Postacie zostały zdubbingowane przez oryginalną obsadę, więc season pass w Far Cry 6 to prawdziwa gratka dla fanów serii.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link