Polti Unico MCV 70 – czasy pary wróciły

Autor: Marcin

Jeśli myślisz, że czasy świetności pary minęły wraz z opadającym na dno Atlantyku Titaniciem, czas na poważną weryfikację poglądów. Marcin udowadnia, że para ma jeszcze sporo do powiedzenia, zwłaszcza podczas domowych porządków przy użyciu Polti Unico.

Producent obiecuje, że dzięki Unico możesz wyczyścić na sucho i mokro podłogi (od dywanu przez parkiet po kamienną posadzkę), meble, a nawet okna i łazienkowe fugi.

Wszystko to za pomocą jednego urządzenia i bez dodatku jakichkolwiek detergentów – za wszystko ma odpowiadać para i kilka wymienialnych końcówek, które pozwalają na czyszczenie różnych powierzchni.

Na pierwszy rzut oka całość brzmi równie wiarygodnie,  co przedwyborcze zapewnienia polityków. Tym bardziej nabrałem przekonania, że warto zweryfikować, które z tych zapewnień są prawdziwe.

Polti Unico nie jest małym urządzeniem
. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to, że ma zastąpić odkurzacz, mopa z wiadrem i wszelkie szczotki i ściereczki i mnóstwo detergentów, które trzymamy w domach, można wybaczyć włoskim inżynierom, że skonstruowali produkt tylko niewiele mniejszy od Sycylii. Dzięki kółkom na spodzie i uchwytowi z aluminium, ciągnięcie za sobą Unico nie stanowi wielkiego wyzwania dla mięśni i stawów.

Siła włoskiego urządzenia to para wyrzucana pod dużym ciśnieniem, która rozmiękcza zastały brud i sprawia, że łatwiej go usunąć.


Ogromną zaletą Polti Unico jest to, że zmoczoną powierzchnię można natychmiast wysuszyć odkurzaczem Szczególnie docenią to właściciele psów, które po powrocie ze spaceru niewidzialna siła zawsze ciągnie do najbardziej czystego miejsca w mieszkaniu. Teraz żaden domownik nie wyniesie mokrych plam do innych pomieszczeń.

Pojemnik na wodę, z której powstaje para ma około 700 ml pojemności. To wystarczająca ilość, by przez tydzień osłaniać odwrót dywizji wojska, nie mówiąc o posprzątaniu mieszkania czy niewielkiego domu.

Wystarczył mi na wyczyszczenie podłogi i okien w 50-metrowym mieszkaniu, a kontrolka sygnalizująca konieczność napełnienia zbiornika nie zdążyła się zapalić. Biorąc pod uwagę to ile pozostało wody w pojemniku, o ile nie jesteś członkiem ekipy sprzątającej Madison Square Garden, uda Ci się posprzątać cały dom bez potrzeby dolewania nawet kropli wody.Wydajność Unico to dopiero początek jego zalet. Prawdziwe wrażenie robi to, z jaką łatwością radzi sobie z myciem okien. 

 


Wystarczy zmienić końcówkę dyszy na taką, która zbiera wodę i możemy w ciągu kilkunastu minut przekonać się, że to nie świat za oknem jest szary i brudny, ale nasze okna. 
Podobnie jak w przypadku płaskich powierzchni, także tutaj Unico pozwala na na zebranie kropli wody, które na oknie pozostawiło uderzenie pary zmiękczającej brud, a gumowa końcówka dyszy wyciera je do sucha. 


Całość trwa dosłownie kilkanaście sekund, a urządzenie samo przełącza się z trybu „parowania” na tryb „suszenia” (odkurzania), wystarczy puścić przycisk na jego rączce.

Jestem osobą, która wolałaby poruszać się po mieszkaniu z czołówką na głowie w środku dnia, niż umyć okna, dlatego z mojej perspektywy jest to rewolucyjny wynalazek.

Skłamałbym mówiąc, że dzięki niemu będę mył okna znacznie częściej, ale teraz jest to czynność, która trwa nieporównywalnie krócej.

Efekt (prawie) bez smug zaaprobowała nawet moja partnerka, która w kwestii brudu jest tak dokładna, że gdyby roztocza miały tożsamość, potrafiłaby wymienić numery pesel tych, które mieszkają w naszym dywanie. Trudno o lepszą rekomendację.

Zalet jest więc naprawdę dużo, ale co z wadami?
Mankament jest moim zdaniem jeden, ale za to poważny.

To cena wynosząca nieco ponad 2500 zł. Mam kolegów, którzy mają znacznie tańsze samochody. Mam też koleżanki, którym trudno zaimponować takim autem. Ale czystym mieszkaniem już jak najbardziej. Wybór należy do ciebie.
Kilka słów o autorze:
Marcin jest osobą, która nie przepada za porządkami domowymi i zazwyczaj unika ich jak ognia. Od czasu, kiedy w jego domu pojawiło się urządzenie, które sprząta praktycznie za niego, problem ze sprzątaniem zniknął.
  
zobacz inne parownice w naszym sklepie


 
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link