Piekarnik do zabudowy - jaki wybrać? Elektryczny, a może gazowy?

Z tego artykułu dowiesz się:Czym różnią się piekarniki elektryczne od gazowych? Jaki typ prowadnic w piekarniku warto wybrać? Na czym polega autoczyszczenie wnętrza piekarnika? Dlaczego warto wybrać piekarnik do zabudowy z termoobiegiem? Jakie możliwości dają wbudowany grill i rożen?
Autor: Marek

Wybór piekarnika idealnego to niełatwe zadanie. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które znacznie różnią się oferowanymi funkcjami. Przyglądając się sprzętowi do zabudowy, musimy pamiętać o ważnych parametrach, które powinny odpowiadać naszym preferencjom. Dzięki dobraniu odpowiedniego piekarnika będziemy mogli cieszyć się urządzeniem perfekcyjnie dopasowanym do naszych wymagań.

Zobacz także: Pieczenie w piekarniku gazowym – praktyczne wskazówki
 

Jaki piekarnik do zabudowy - elektryczny czy gazowy?

Zastanawiając się jaki piekarnik do zabudowy wybrać, możemy wskazać dwa charakterystyczne typy – elektryczne oraz gazowe. Czym wyróżniają się te urządzenia do przygotowywania potraw?

Elektryczne piekarniki są bardzo popularne na rynku. Ich wyjątkowość polega na tym, że oferują szeroką gamę funkcji dodatkowych – tych, które wpłyną zarówno na jakość i smak przygotowywanych potraw, jak i na sam komfort użytkowania. Oczywiście każdy model piekarnika ma inną specyfikację. Możemy znaleźć urządzenia, które oferują wiele programów, dostosowanych do poszczególnych rodzajów potraw, np. programy do pieczenia ciast, które pozwalają na mocniejsze dopieczenie spodu ciasta. Elektryczne piekarniki są bardzo doceniane i często wybierane przez klientów, którzy podejmują decyzję jaki piekarnik do zabudowy wybrać. Głównie przez swoją wielofunkcyjność i wysoki stopień komfortu podczas korzystania z urządzenia. Warto o tym pamiętać, podejmując decyzję jaki piekarnik do zabudowy kupić.

Model gazowy piekarnika do zabudowy jest równie skutecznym urządzeniem jak wersja elektryczna. Jednak piekarnik gazowy ma mniej funkcji dodatkowych. Ciepło wewnątrz sprzętu rozchodzi się nieco inaczej niż w przypadku piekarnika elektrycznego. Mocniej podgrzewany jest spód urządzenia, dlatego powinniśmy uważać, aby nie przypalić przygotowywanego dania czy ciasta. Taki sprzęt jest także nieco trudniejszy w konserwacji i utrzymaniu czystości. W piekarniku gazowym nie znajdziemy dodatkowej funkcji samoczyszczenia. Więcej o różnicach pomiędzy tymi rodzajami piekarników i poradach jaki piekarnik do zabudowy wybrać przeczytasz na naszej stronie: Piekarnik gazowy czy elektryczny – który wybrać? Wszystkie te cechy nie oznaczają jednak, że taki piekarnik jest gorszy. Wręcz przeciwnie – to świetny wybór dla osób, które są przyzwyczajone do tego typu sprzętów i lubią pieczenie w tradycyjny sposób.

 

Jaki typ prowadnic w piekarniku warto wybrać?

Pierwszą cechą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę rozważając jaki piekarnik do zabudowy wybrać, jest typ prowadnic stosowanych wewnątrz urządzenia. Dlaczego ten parametr ma tak duże znaczenie? Przede wszystkim wpływa znacząco na komfort użytkowania sprzętu.

Wśród prowadnic zamontowanych w piekarnikach możemy wyróżnić kilka podstawowych typów:

 • Teleskopowe – jest to najbardziej zaawansowany rodzaj prowadnic. Ich konstrukcja opiera się na specjalnych, teleskopowych prowadnicach, na których montujemy dołączoną do piekarnika blachę. Jest to akcesorium, które nie niszczy bocznych ścian oraz emalii piekarnika. Dodatkowo prowadnice teleskopowe wystarczy lekko pociągnąć, aby samoistnie wysunęły się z piekarnika. Nawet gdy wysuniemy blachę maksymalnie, nie musimy martwić się o przechylenie czy rozlanie dania znajdującego się w piekarniku. Blacha na prowadnicach teleskopowych zawsze zachowuje odpowiedni poziom.
 • Drabinki – jest to rozwiązanie, które opiera się o wbudowane wewnątrz piekarnika, metalowe prowadnice. W specjalne szpary wkładamy blachę, która przesuwa się właśnie po owych metalowych prętach. Takie rozwiązanie zabezpiecza ścianki piekarnika przed ścieraniem. Ten rodzaj prowadnic pozwala na wprowadzenie do piekarnika większej ilości blach niż w przypadku prowadnic teleskopowych.
 • Wytłaczane – są to prowadnice podstawowe i najprostsze pod względem konstrukcji. Blachę wkładamy w specjalne wytłoczenia, wychodzące z bocznych ścian piekarnika, po których ją przesuwamy. Niestety ściany piekarnika są wówczas podatne na uszkodzenia. Ten typ prowadnicy jest łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy tylko wyjąć wszystkie blaszki i umyć zagłębienia.
 

Autoczyszczenie wnętrza piekarnika

Na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli piekarników - decyzja jaki piekarnik do zabudowy wybrać, nie należy więc do najłatwiejszych. Co za tym idzie, producenci tworzą coraz to nowsze rozwiązania, wykorzystywane w tego typu urządzeniach. Wśród nich wyróżnia się funkcja samoczyszczenia. Jest to program, który znacząco ułatwia przyjemność z korzystania z piekarnika. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu programowi nie musimy martwić się o mycie sprzętu z trudnych, zaschniętych plam tłuszczu czy resztek dań. Wystarczy włączyć funkcję autoczyszczenia, a piekarnik umyje się sam!

Wraz z rozwojem technologii i wprowadzaniem nowych funkcji powstało wiele rodzajów rozwiązań, zapewniających autoczyszczenie piekarnika, o których warto pamiętać podejmując decyzję jaki piekarnik do zabudowy wybrać. Wśród nich możemy wyróżnić czyszczenie:

 • parowe
 • pyrolityczne
 • katalityczne
 • ręczne.

Najpopularniejsze jest czyszczenie parowe. Ten sposób polega na wlaniu wody na blachę lub odpowiednio wyżłobiony spód piekarnika. Następnie wystarczy, że włączymy funkcję autoczyszczenia i zamkniemy piekarnik. We wnętrzu urządzenia pod wpływem ciepła zacznie wytwarzać się para, która skutecznie zmiękcza i usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia – plamy tłuszczu czy zaschnięte resztki jedzenia. Po zakończeniu czyszczenia wystarczy jedynie przetrzeć wnętrze piekarnika szmatką.

Czyszczenie pyrolityczne to samoczyszczenie w niezwykle wysokiej temperaturze. Nie musimy wlewać do piekarnika żadnego płynu. Ten proces opiera się właśnie na wspomnianej wcześniej temperaturze, która dosłownie… spala brud i pozostałości z dań. Po zakończonym procesie wystarczy, podobnie jak w przypadku czyszczenia parowego, przetrzeć piekarnik wilgotną szmatką.

Autooczyszczanie katalityczne to funkcja, która wymaga wykorzystania specjalnie skonstruowanych filtrów katalitycznych. Wkłady mają porowatą strukturę, która w skuteczny sposób wchłania wszelkie pozostałości po jedzeniu oraz tłuszcz. Warto pamiętać, że autoczyszczenie katalityczne dotyczy tylko modeli piekarników, które obsługują ów program. Więcej o tym, jaki piekarnik do zabudowy kupić z funkcją autoczyszczenia, przeczytasz w poradniku: Piekarnik z funkcją samoczyszczenia – poznaj 5 najlepszych modeli. Powinniśmy także co jakiś czas wymieniać filtry odpowiedzialne za samoczyszczenie piekarnika.

Zastanawiając się jaki piekarnik do zabudowy wybrać, pozostaje nam jeszcze kwestia ręcznego mycia piekarnika. Dotyczy to modeli urządzeń do pieczenia, które nie mają żadnego z wyżej wymienionych programów.

 

Jaki piekarnik do zabudowy z termoobiegiem wybrać?

Wśród piekarników, zarówno gazowych, jak i elektrycznych, znajdziemy modele wykorzystujące termoobieg. Ta funkcja pozwala na wprawienie gorącego powietrza w ruch. Dzięki temu tworzy się odpowiednia cyrkulacja, która pozwoli na uzyskanie tej samej temperatury w każdym miejscu piekarnika. Więcej o termoobiegu i o tym jaki piekarnik do zabudowy kupić, znajdziesz w poradniku: Termoobieg od A do Z. W naszym artykule znajdziesz porady jaki piekarnik do zabudowy wybrać, jeśli chodzi o wspomnianą funkcję. Jest to przydatna opcja dla osób, które przygotowują kilka dań jednocześnie. Potrawy znajdujące się na kilku różnych poziomach prowadnic będą otoczone taką samą ilością gorącego powietrza o tej samej temperaturze. Co ciekawe, używanie termoobiegu zapewnia obniżenie kosztów eksploatacji o nawet 10%. Zawdzięczamy to temu, że wspomniana funkcja cyrkulacji powietrza pozwala na krótsze pieczenie dań.

 

Wbudowany grill i rożen

Zastanawiając się jaki piekarnik do zabudowy kupić, należy pamiętać, że zarówno te elektryczne, jak i gazowe, mają wiele funkcji dodatkowych. Jedną z nich jest wbudowany grill. Ta opcja jest także często nazywana opiekaczem. Jest to wbudowana w górnej części piekarnika grzałka, która charakteryzuje się niezwykle wysoką mocą. Ponadto nagrzewa się bardzo szybko, dlatego jest to świetna funkcja do podgrzewania potraw, np. pizzy czy zapiekanki. Grill pozwala więc na błyskawiczne nagrzewanie dań. Dzięki niemu nie musimy ustawiać wszystkich opcji piekarnika i rozgrzewać go, co oczywiście łączy się z kilkoma minutami oczekiwania. Jest to z pewnością bardzo oszczędny program.

Drugą funkcją, która znajdzie zastosowanie w niemal każdej kuchni i warta jest rozważenia na etapie podejmowania decyzji jaki piekarnik do zabudowy wybrać, jest rożen. Podobnie jak w przypadku opiekacza znajdziemy go zarówno w piekarnikach elektrycznych, jak i gazowych. Rożen to nic innego jak specjalny szpikulec, który zostaje zamontowany do odpowiedniego mechanizmu, znajdującego się wewnątrz piekarnika. Wspomniany szpikulec obraca się, dzięki czemu równomiernie opieka danie znajdujące się na nim. Jest to świetne akcesorium, które ułatwia pieczenie dań mięsnych. Możemy nadziać na szpikulec np. kurczaka i opiekać go. Dzięki tej funkcji otrzymamy pyszne i soczyste mięso. Warto o tym pamiętać, decydując jaki piekarnik do zabudowy kupić.

 • 2 699 zł
 • 1 599 zł
 • 3 749 zł
 • 3 099 zł
 • 899 zł
 

Sterowanie piekarnikiem i funkcje bezpieczeństwa

To jaki piekarnik do zabudowy wybrać zależy też od oferowanych funkcji i bezpieczeństwa użytkowania. Wśród licznych modeli, które są dostępne na rynku, prawie każdy z nich charakteryzuje się zupełnie innym sposobem sterowania. Producenci sprzętu do pieczenia tworzą coraz to nowsze wersje pokręteł i przycisków, za pomocą których ustawiamy odpowiednią temperaturę lub program. Możemy wyróżnić dwa charakterystyczne sposoby sterowania piekarnikiem. Każdy z nich może mieć nieco inną specyfikację.

Są to pokrętła:

 1. Elektroniczne
  • chowane pokrętła z sensorami
  • chowane pokrętła z przyciskami
  • sensory na froncie piekarnika
  • pokrętła i przyciski
 2. Mechaniczne
  • pokrętła
  • chowane pokrętła.

Sposób sterowania piekarnikiem wpływa na komfort użytkowania. Wybór piekarnika z pokrętłami lub panelem dotykowym zależy w dużej mierze od naszych preferencji oraz przyzwyczajeń.

Poza sterowaniem niezwykle istotną cechą piekarników do zabudowy jest wbudowana funkcja bezpieczeństwa. Każdy producent sprzętu kuchennego stara się stworzyć zupełnie nową, innowacyjną technologię, która uchroni nas przed oparzeniami czy niebezpiecznymi sytuacjami w kuchni. Jedną z popularniejszych funkcji bezpieczeństwa jest opcja zimnych drzwi. Co to oznacza i jaki piekarnik do zabudowy kupić? Dzięki wbudowanemu wentylatorowi i kanałom wentylującym zimne powietrze możemy być spokojni o to, że nie poparzymy się, dotykając drzwi lub szyby piekarnika. Drugim sposobem zachowania bezpieczeństwa jest chłodzenie obudowy piekarnika. Ta funkcja zabezpiecza sprzęt przed zniszczeniem sąsiadujących mebli czy innych urządzeń. Jest niezwykle ważna i trzeba o niej pamiętać podejmując decyzję, jaki piekarnik do zabudowy wybrać.

Poza tymi programami bezpieczeństwa w piekarnikach znajdziemy także:

 • wskaźnik ciepła resztkowego
 • automatyczne wyłączenie
 • blokadę drzwi przed otwarciem
 • blokadę przed przypadkowym uruchomieniem
 • blokadę przed zmianą ustawień
 • wyłącznik bezpieczeństwa
 • zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu
 • wyłącznik kontaktowy drzwi
 • zabezpieczenie przed przegrzaniem
 • ochronę antyprzepięciową.

Podejmując decyzję jaki piekarnik do zabudowy wybrać, warto zwrócić uwagę na systemy zabezpieczeń, jakie dany model oferuje. Jest to istotny parametr, który pozwoli na uchronienie naszego sprzętu i życia przed niebezpiecznymi sytuacjami.

 

Termosonda – kontroluj temperaturę potraw!

Termosonda to funkcja, którą znajdziemy jedynie w piekarnikach elektrycznych. Jest to odpowiednio zaprojektowany czujnik, który wkładamy do wnętrza piekarnika. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o termosondach i poznać nasze wskazówki jaki piekarnik do zabudowy wybrać, przeczytaj poradnik: Wybieramy 5 najlepszych piekarników z funkcją termosondy. Podczas nagrzewania się potraw możemy w każdym momencie kontrolować temperaturę naszego dania, bez konieczności otwierania drzwi piekarnika. Dzięki tej funkcji możemy dużo skuteczniej zapanować nad nagrzewaniem potraw i wyłączyć piekarnik w idealnym momencie. Termosonda pozwala w łatwy sposób uniknąć przypalenia potrawy. Ogromnie ułatwi zatem przygotowanie obiadu, którym chcemy pochwalić się przed rodziną. Mięso czy ciasto będą przyrządzone idealnie, więc warto wziąć te cechy pod uwagę, zastanawiając się jaki piekarnik do zabudowy kupić.

 

Jaki piekarnik do zabudowy będzie najlepszy – drzwi uchylne czy dzielone?

Zastanawiając się jaki piekarnik do zabudowy wybrać, powinniśmy pamiętać o każdym szczególe naszego przyszłego, idealnego sprzętu kuchennego. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na typ drzwi w piekarniku. Spośród modeli dostępnych na rynku możemy wyróżnić dwa rodzaje: drzwi uchylne oraz dzielone.

Drzwiczki uchylne to tradycyjna konstrukcja piekarnika. Opiera się o jedną parę drzwi, które pozwalają na otwieranie i zamykanie całej przestrzeni piekarnika. Nowością na rynku są natomiast dzielone drzwi sprzętu do pieczenia. Dzięki takim drzwiczkom piekarnik automatycznie zostaje podzielony na dwie części – górną i dolną. Aby przeczytać więcej o piekarnikach z dzielonymi drzwiami i ułatwić sobie decyzję jaki piekarnik do zabudowy kupić do naszej kuchni, wejdź do poradnika: Podwójny piekarnik – poznaj jego największe zalety. Dzielone drzwi pozwalają na otwieranie tylko góry piekarnika lub całości. Takie rozwiązanie wpływa na znaczne zmniejszenie wydatków związanych z wykorzystywaną do pieczenia energią. Ponadto podzielone drzwi piekarnika pozwalają też zaoszczędzić czas – możemy jednocześnie piec dwie potrawy, które wymagają zupełnie innego zaprogramowania piekarnika. Bez problemu otworzymy górną część piekarnika i wyjmiemy z niej gotową potrawę.

 

Wykonanie piekarnika

Zastanawiając się jaki piekarnik do zabudowy kupić, powinniśmy patrzeć na ten zakup w nieco większej perspektywie. Nie możemy skupiać się na samej funkcjonalności sprzętu, choć jest ona niezwykle ważna! Jeżeli poszukujemy urządzenia do zabudowy do nowej kuchni, powinniśmy także zwrócić uwagę na styl tego pomieszczenia. Odpowiednio zaprojektowana kuchnia powinna współgrać ze sprzętem, który się w niej znajdzie. Dlatego warto wybrać piekarnik do zabudowy, który będzie harmonijnie współgrał z wybranymi przez nas meblami. Jeżeli posiadamy kuchnię nowoczesną, o stonowanej kolorystyce, możemy wybrać piekarnik prosty, jednak wyróżniający się – na przykład z panelem dotykowym czy ciekawymi pokrętłami. Jeśli reszta sprzętów znajdujących się w kuchni ma określony kolor, np. srebrny czy czarny, powinniśmy dopasować piekarnik pod dominującą kolorystykę. W tym wypadku świetnym wyborem będzie piekarnik wykonany ze stali nierdzewnej lub szkła. Wiele osób, zamiast tworzyć nowoczesną aranżację kuchenną, stawia na tradycję. Dlatego, jeżeli posiadamy kuchnię np. w kolorze białym, warto dobrać piekarnik w tej samej tonacji.

 

Podsumowanie – modele piekarników do zabudowy, które polecamy

To, jaki piekarnik do zabudowy kupić, jest niełatwym zadaniem. Warto pamiętać o odpowiednich parametrach i funkcjach, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Dobrze dobrany piekarnik powinien odzwierciedlać nasze preferencje oraz zapotrzebowanie. Zarówno piekarniki gazowe, jak i elektryczne to sprzęt, który charakteryzuje się odpowiednią skutecznością i funkcjonalnością.

Piekarniki gazowe do zabudowy

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać spośród urządzeń gazowych? Pierwszym z nich jest Candy FLG203-1X, który ma szeroką gamę funkcji. Przede wszystkim wyróżnia się klasą energetyczną A+, a więc charakteryzuje się odpowiednią efektywnością przy jednoczesnej oszczędności energii. Ma wbudowany grill oraz rożen, dzięki czemu nasze dania będą soczyste i niezwykle smaczne. Ponadto wnętrze piekarnika ma 60 litrów pojemności. Piekarnik od Candy charakteryzuje się tradycyjnymi, uchylnymi drzwiami oraz sterowaniem mechanicznym – za pomocą pokręteł na froncie. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, ten model został wyposażony w chłodzenie obudowy oraz zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Warto mieć na uwadze te cechy, jeśli zastanawiamy się jaki piekarnik do zabudowy kupić.

Drugim piekarnikiem gazowym do zabudowy, który polecamy, jest Candy FLG202/1N. Model ten jest bardzo podobny do poprzednika. Ma wytłaczane prowadnice pokryte emalią. Wykorzystuje także 4 funkcje podstawowe: grill, grill +, wentylator oraz rozmrażanie. Cechuje się czarnym frontem oraz uchylnymi drzwiami.

Ostatnim modelem gazowym, który warto polecić osobom podejmującym decyzję jaki piekarnik do zabudowy kupić, jest Teka HSB 740 G. Ten model charakteryzuje się dużą pojemnością – aż 70 litrów. Ma nowoczesne prowadnice teleskopowe, które znacząco wpływają na komfort pracy. Piekarnik jest w kolorze inox, został wyposażony w designerskie drzwi wykonane z czarnego szkła. Jest to niezwykle uniwersalny piekarnik, który będzie pasował do niemal każdej aranżacji kuchni – zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Dodatkowo urządzenie ma ergonomiczne pokrętła. W ramach funkcji bezpieczeństwa producent wykorzystuje specjalny wyłącznik.

Piekarniki elektryczne do zabudowy

Wśród piekarników elektrycznych do zabudowy znajdziemy nieco więcej modeli niż w przypadku wersji gazowych. Pierwszym modelem, który polecamy, jest MPM 63-BO-12. Jest to sprzęt z nieco niższej półki, ponieważ kosztuje mniej niż 1000 zł. Nie oznacza to jednak, że nie warto zainteresować się tym modelem. Wręcz przeciwnie – urządzenie oferuje wiele funkcji! Przede wszystkim jest to niezwykle pojemny piekarnik – aż 66 litrów. Dodatkowo ma szeroką gamę funkcji pieczenia, m.in. grill, grzałkę dolną czy wentylator. Piekarnik wyróżnia się 5 poziomami pieczenia. Blachy są montowane na drabinkowych prowadnicach. Ten model ma klasę energetyczną A.

Drugą propozycją dla tych, którzy zastanawiają się jaki piekarnik do zabudowy kupić, jest Amica EB7551B Fusion. Ten model charakteryzuje się wieloma ciekawymi funkcjonalnościami. Przede wszystkim ma specjalny programator TS, który pozwala na pełne korzystanie z możliwości sprzętu. W urządzeniu wykorzystano teleskopowe prowadnice oraz funkcję czyszczenia katalitycznego. Omawiany model ma termoobieg oraz wbudowany grill. Sterowanie jest oparte o chowane pokrętła oraz dotykowy panel umiejscowiony na froncie. Ciekawym rozwiązaniem są przepisy na podstawowe dania umieszczenie przez producenta na drzwiach piekarnika.

Jaki piekarnik do zabudowy kupić z modeli elektrycznych? Zdecydowanie Whirlpool OAKZ9 7921 CS NB. Model ten charakteryzuje się pojemnością 73 litrów oraz wysoką klasą energetyczną A+. W odróżnieniu od wcześniej wspomnianych modeli Whirlpool jest sterowany za pomocą pokrętła centralnego. Jest to niezwykle intuicyjne rozwiązanie. Urządzenie ma funkcję autooczyszczania za pomocą katalizy. Ponadto wewnątrz piekarnika znajdziemy prowadnice teleskopowe. Sprzęt wyróżnia się specjalnym zabezpieczeniem przed dziećmi – blokadą panelu sterowania. Piekarnik ma wiele dedykowanych funkcji, m.in. pieczenia chleba, pieczenia pizzy czy SoftClose – miękkie domykanie drzwi.

Ostatnim piekarnikiem elektrycznym do zabudowy, który polecamy, jest Samsung Dual Cook Flex NV75N7646RB. Ten model opiera się o wiele innowacyjnych rozwiązań. Ma 50 zaprogramowanych przepisów, dzielone drzwi Flex Door oraz separator Dual Cook. Dzięki temu możemy jednocześnie piec dwa dania – w dwóch różnych trybach i temperaturach. Urządzenie wykorzystuje aż dwa systemy samoczyszczenia – parowy oraz katalityczny. Dzięki temu nie musimy martwić się o trudne zabrudzenia wewnątrz. Sterowanie piekarnikiem opiera się o sensorowy panel umiejscowiony na froncie. Znajdziemy w nim także system zabezpieczenia, czyli blokadę przed zmianą ustawień. Sprzęt został wyposażony w opiekacz oraz termoobieg. Warto wziąć ten model pod uwagę, zanim ostatecznie podejmiemy decyzję jaki piekarnik do zabudowy kupić.

MASZ PYTANIA?
SKORZYSTAJ Z ZAKŁADKI "PYTANIA I ODPOWIEDZI"

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link