Wybieramy najlepszą myszkę gamingową

Autor: Anna

Dobra myszka do gier potrafi odmienić losy niejednej bitwy, która toczy się w wirtualnym świecie. Lepszy sprzęt gamingowy oznacza konkretne parametry o wyższych wartościach, a także funkcje i dodatki, ułatwiające rozgrywkę. Wybór jest niezwykle duży, więc czasem warto wspomóc się listą z najlepszymi myszkami gamingowymi. Wybraliśmy i opisaliśmy dobre urządzenia, a pod uwagę braliśmy różne przedziały cenowe, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ostatecznie chodzi o dobrą zabawę przy ulubionej grze, a taki efekt z reguły łatwiej osiągnąć z dobrą myszką gamingową.

Myszka dla gracza z podświetleniem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest myszka gamigowa
  2. jakie myszki do gier są najlepsze

Co to jest myszka gamingowa?

Myszka dla gracza SteelSeries Rival 600 RGB

Akcesoria komputerowe mogą być tworzone z myślą o konkretnej grupie odbiorców. Świetnym przykładem są myszki gamingowe, czyli sprzęt projektowany z uwzględnieniem potrzeb graczy.

Większość ludzi regularnie grających w gry komputerowe potrzebuje urządzeń o jak najlepszych parametrach. Wiąże się to z faktem, że elektroniczna rozrywka wymaga od użytkownika szybkości działania oraz precyzji. Podczas grania w gry akcji czy na przykład strategie czasu rzeczywistego nawet ułamki sekund mogą zadecydować o sukcesie.

Właśnie dlatego myszki gamingowe z reguły cechują się wyjątkowo dobrymi parametrami. Jest to po prostu sprzęt, dzięki któremu szanse na odniesienie sukcesu w grach powinny być większe. Na koniec warto wspomnieć także o tym, że myszki gamingowe bardzo często mają różnego rodzaju ozdobne podświetlenia.

Polecane myszy komputerowe
  • 89,89 zł
  • 299 zł
  • 69,99 zł
  • 68,99 zł
  • 769 zł

Jakie myszki gamingowe są najlepsze?

Myszka gamingowa

Najlepsze myszki gamingowe mają wiele wspólnych cech, a dzięki wybraniu i opisaniu dobrych urządzeń z różnych kategorii cenowych, pokażemy, na co warto zwracać uwagę. Tego typu listy są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zaoszczędzić trochę czasu podczas zakupów. Zamiast samodzielnie przebierać w niezliczonej ilości sprzętów, można sobie pomóc listą z odpowiednio dobranymi myszkami do gier.

Liocat MX 575 W to przykład bardzo dobrej jakości za niewielką cenę. Optyczna myszka gamingowa ma czułość 2400 dpi. Przypominamy, że za skrótem „dpi” kryje się anglojęzyczne wyrażenie „dots per inch”, mające związek z rozdzielczością myszki. Ten parametr jest istotny z tego względu, że przekłada się na ilość punktów pokonanych przez kursor myszy, który został przesunięty o jeden cal. Liocat MX 575 W ma aż sześć przycisków, co pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas wydawania poleceń na wirtualnym polu bitwy. Wystarczy je odpowiednio skonfigurować i można cieszyć się wygodą. Uwadze wielu potencjalnych nabywców nie umyka także podświetlenie RGB, które nadaje myszce wyjątkowego wyglądu.

Genesis Xenon 400 jest optyczną myszką do gier z odrobinę wyższego przedziału cenowego. Ten sprzęt oferuje wyjątkowo wysoką czułość, ponieważ jest to aż 5200 dpi. Taka wartość przekłada się na szybkość i precyzję podczas grania. Oczywiście istnieje możliwość regulacji w zakresie od 400 do wspomnianego już 5200 dpi. Dzięki temu każdy znajdzie przedział najlepszy dla swoich potrzeb. Mysz gamingowa Genesis Xenon 400 ma także wytrzymałe przełączniki Omron, które są cenione przez wielu, ponieważ ich żywotność jest szacowana na około 10 milionów kliknięć. Osiem dostępnych guzików przekłada się na całkiem sporą liczbę potencjalnych skrótów, pozwalających zaoszczędzić wiele czasu.

Trust GXT 165 Celox ma czułość od 200 do 10000 dpi, a więc można powiedzieć, że jest to sprzęt spełniający potrzeby nawet najbardziej wymagających graczy. Tak duży zakres dostępnych wartości w myszce gamingowej do 150 zł stanowi wyjątkowo dobrą propozycję. Jest tu osiem programowalnych przycisków, które wspomogą proces walki o zwycięstwo poprzez skrócenie czasu niezbędnego do realizowania różnych czynności. Krótko mówiąc, niemal wszystko znajduje się pod ręką i nie trzeba sięgać dłonią do klawiatury. Oczywiście nie można zapomnieć o kolorowym podświetleniu, które jest charakterystyczne dla gamingowego sprzętu. W tym modelu myszki do gier istnieje opcja łatwej i szybkiej konfiguracji dostępnych kolorów.

Razer DeathAdder Elite jest bardzo ciekawą propozycją. Ta myszka do gier ma czułość o wartości 16000 dpi oraz śledzenie ruchu z prędkością 450 ips (inches per second). Takie parametry dają istotną przewagę i pozwalają na uzyskanie doskonałej precyzji oraz szybkości. Przełączniki mechaniczne w tej myszce gamingowej są wynikiem współpracy firm Razer i Omron. Pozwoliło to na uzyskanie wysokiej wytrzymałości aż do 50 milionów kliknięć, a także doskonałych czasów reakcji. Nie zabrakło również znanego podświetlenia o nazwie Razer Chroma, umożliwiającego zaawansowaną personalizację. Zakres dostępnych kolorów wynosi ponad 16 milionów, co jest znakiem rozpoznawczym firmy Razer.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link