Najlepsze myszki komputerowe dla graczy

Autor: Klaudia

Podczas wyboru myszki dla gracza warto pamiętać o podstawowych parametrach, które będą miały wpływ na jej działanie. W związku z tym, że myszek do gier mamy na rynku bardzo dużo, czasem trudno jest podjąć szybką decyzję o zakupie którejś z nich. Z pomocą przychodzą skrótowe opisy wybranych modeli, dzięki czemu można z łatwością rozeznać się w temacie i skorzystać z sugestii dotyczących konkretnych myszek gamingowych. Przygotowaliśmy kilka sugestii i proponujemy sprzęty od uznanych producentów.

Gracz trzymający myszkę gamingową z czerwonym podświetleniem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie myszki gamingowe są najlepsze
  2. jakie są ogólne porady na temat kupowania myszek

Myszki dla graczy – jakie są najlepsze?

Myszka gamingowa RAZER na podkładce pod mysz

Komputery są częścią naszego codziennego życia. Wiele osób korzysta z nich w ramach pracy, ale trzeba pamiętać również o tym, że niemała grupa ceni sobie rozrywkę elektroniczną. Właśnie dlatego dobre myszki gamingowe cieszą się sporym zainteresowaniem i można je znaleźć przy wielu komputerach stacjonarnych. Tego typu sprzęt jest projektowany z uwzględnieniem potrzeb graczy i często daje im przewagę w wirtualnych potyczkach. Jedyny problem może się pojawić w trakcie zakupów, kiedy niezwykle duży wybór bywa przytłaczający. Wybraliśmy najlepsze myszki do gier i opisaliśmy je w taki sposób, żeby ułatwić podjęcie decyzji o nowej myszce gamingowej.

Razer Abyssus 2000 i podkładka Goliathus Speed to bardzo atrakcyjny zestaw. Przede wszystkim nabywca otrzymuje świetną myszkę gamingową, która charakteryzuje się ciekawymi parametrami. Zacznijmy od tego, że czułość ma wartość aż 5000 dpi. Warto przypomnieć, czym jest wspomniane dpi. Dots per inch to po polsku plamki na cal. Chodzi o ilość punktów, jaka zostanie pokonana w chwili przesunięcia myszki komputerowej. Gracze przywiązują do tego dużą wagę, ponieważ świadczy to o zakresie czułości myszy. Wartość ta nie ma aż tak wielkiego znaczenia podczas pracy biurowej z dokumentami tekstowymi. Jednakże podczas wirtualnego współzawodnictwa w grach szybkość oraz precyzja nabierają na znaczeniu. Wygodna podkładka jest wisienką na torcie tego zestawu, bo użytkownik nie musi się martwić o dobrą powierzchnię dla swojej myszki do gier.

HP Omen Photon jest przykładem konstrukcji o wyjątkowo przyjaznym kształcie. Ergonomia stoi tu na centralnym miejscu, co widać już na pierwszy rzut oka. Ta bezprzewodowa mysz optyczna może być ładowana za pośrednictwem dedykowanej podkładki, co stanowi bardzo ciekawe rozwiązanie. Ma aż sześć przycisków, więc wydawanie wielu komend przebiegnie w znacznie krótszym czasie niż w przypadku sięgania dłonią do klawiatury. Dzięki podświetlanym elementom, produkt zyskuje wyjątkowy wygląd. Jeżeli natomiast chodzi o zakres czułości, jest to wartość 8200 dpi.

Corsair Scimitar PRO RGB to wyjątkowa propozycja, ponieważ myszka została wyposażona w siedemnaście przycisków. Większa liczba guzików jest często spotykanym zabiegiem, ale trzeba podkreślić, że Corsair Scimitar PRO RGB oferuje ich wyjątkowo dużo, nawet jak na typowo gamingowy produkt. Znalazło się tu miejsce między innymi dla dwunastu mechanicznych przycisków bocznych, które są opracowane według specyfikacji dla profesjonalnych graczy. Sporą zaletą jest precyzja rejestrowania nacisku, a także faktura powierzchni, która poprawia przyczepność. Ta myszka do gier ma wielokolorowe podświetlenie z czterema strefami. Optyczny czujnik cechuje się wartością na poziomie 16000 dpi.

Polecane myszy komputerowe
  • 249 zł
  • 24,99 zł
  • 19,99 zł
  • 269 zł
  • 549 zł

Kupowanie myszki do gier – ogólne porady

Myszka gamingowa z szarą obudową, czerwonymi przyciskami i kablem z oplotem

Gdy szukamy nowej myszki gamingowej (np. Hama uRage Reaper Ess), czasem możemy zatracić się w dążeniu do jak najwyższych wartości. W związku z tym chcemy zwrócić uwagę na fakt, że parametry myszek najlepiej zestawić z własnymi potrzebami. Nie każdy musi mieć niesłychanie dużą ilość przycisków lub najwyższe dpi, o jakim słyszano. Warto pamiętać o tym, że mając do wyboru sprzęt z 20000 dpi oraz 10000 dpi, nie powinniśmy od razu skreślać myszki gamingowej o mniejszej liczbie plamek na cal. W takim hipotetycznym scenariuszu wybór ostatecznie dokonuje się pomiędzy urządzeniami wysokiej klasy, które i tak charakteryzują się znacznie wyższym dpi od zwykłych sprzętów biurowych. Jeśli będziemy się ograniczać wyłącznie do maksymalnie wysokich wartości, możemy w łatwy sposób odebrać sobie przyjemność z procesu zakupowego. Dzieje się tak, ponieważ nawet mimo tego, że jakiś sprzęt nam się spodoba, zrezygnujemy z niego na rzecz jak najwyższych parametrów. Pod uwagę należy brać całokształt, sposób pracy, wszystkie dodatkowe funkcje, a nawet wygląd. Być może większe znaczenie będzie miał dla nas fakt bezprzewodowej pracy? Ergonomicznie wykonana obudowa, która pozwoli uniknąć ewentualnych kontuzji? Współczesne myszki do gier są wyjątkowo dopracowane pod wieloma względami. Dobrze zrobimy, gdy będziemy o tym pamiętać, nie ograniczając się na przykład do pojedynczego parametru.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów