Marvel's Guardians of the Galaxy – kiedy premiera singlowej przygodówki?

Marvel's Guardians of the Galaxy może okazać się czarnym koniem tego roku. Projektowana przez wiele lat gra wreszcie zmierza na konsole i pecety. Co wiemy o nadchodzącym tytule?

 

Kto tworzy grę?

O Strażnikach Galaktyki świat pierwszy raz usłyszał ponad 50 lat temu. Od tego czasu lore grupy superbohaterów mocno się rozrosło za sprawą komiksów, filmów i seriali. Studio Eidos-Montréal podjęło się przeniesienia tego na doświadczenie gamingowe.

Kanadyjski deweloper znany jest przede wszystkim z stworzenia dwóch ostatnich gier serii Deus Ex (Bunt Ludzkości i Rozłam Ludzkości). Wydawcą Marvel's Guardians of the Galaxy zostało dobrze wszystkim znane Square Enix.

 

O co chodzi w fabule?

W grze wcielasz się w Petera Quilla, vel Star-Lord. Zostałeś liderem bandy odmieńców, z którymi musisz (a jakże!) uratować wszechświat. W skład Strażników Galaktyki wchodzą:

 • Sarkastyczny szop Rocket
 • Groot, ostatni przedstawiciel swojego gatunku
 • Skazany banita Drax
 • Gamora, najniebezpieczniejsza kobieta w galaktyce
 • Oraz, oczywiście, ty!


Jako Star-Lord nieoczekiwanie zapoczątkowujesz serię katastrofalnych zdarzeń, które zmuszą twoją drużynę do ratowania uniwersum. Czeka was podróż w odległe i nieprzyjazne światy. Liczyć możecie tylko na siebie, więc szybko musisz podszkolić się z przywództwa. Strażnicy będą się kłócili i kwestionowali twoje decyzje, dopóki nie nauczycie się efektywnej współpracy.

 

Czy Marvel's Guardians of the Galaxy jest grą multiplayer?

Nie. Jest to pozycja nastawioną na fabułę, z kampanią dla jednego gracza. W grze wcielimy się wyłącznie w Star-Lorda, w widoku trzecioosobowym. Nie będzie możliwości grania innymi postaciami, ponieważ jednym z celów gry jest stworzenie skutecznej superbohaterskiej drużyny – a uczynić to może tylko Peter Quill.

Twórcy obiecują, że tytuł nie będzie zawierał mikropłatności oraz DLC. Na premierę otrzymamy kompletny produkt, nie grę-usługę. Przyjęto zupełnie inny model dystrybucji niż w przypadku np. Marvel's Avengers.

 

Jak wygląda walka?

Wybuchowo! Każdy ze Strażników posiada wyjątkowe umiejętności i broń. Członkowie drużyny walczą sami, więc nie trzeba kontrolować każdego ruchu. Natomiast jako lider możemy dawać polecenia konkretnego typu ataku. Umiejętne wykorzystywanie mocy Strażników szybko i efektownie kończy walkę.

W kosmicznej przygodzie na bohaterów czeka wielu złoczyńców. Niektórzy z nich są dobrze znani fanom Marvela, ale przywołane zostaną też bardziej tajemnicze postacie.

 

Co z soundtrackiem?

Jak najlepiej zachęcić Strażników Galaktyki do walki? Oczywiście poprzez muzykę! W Marvel's Guardians of the Galaxy pseudonim protagonisty ma własne znaczenie. Star-Lord był ulubionym zespołem muzycznym Petera Quilla w latach nastoletnich. Kiedy robi się gorąco, lider Strażników wyciąga walkmana i puszcza przeboje lat 80.

Akcja w grze napędzana jest kawałkami Ricka Astleya, Iron Maiden, KISS itp. Za muzykę odpowiadają m.in. Richard Jacques oraz Steve Szczepkowski. Na potrzeby Guardians of the Galaxy stworzono album rockowy fikcyjnego zespołu Star-Lord, który będzie towarzyszyć graczom w galaktycznej podróży. Twórcy obiecują filmowy rozmach.

 

A co na to wszystko Marvel?

Odpowiedź jest prosta: „Wyraziste połączenie sci-fi, dramatu rodzinnego i rock’n’rollowego charakteru z awangardową estetyką to podstawa franczyzy Strażników.” Gra mocno inspiruje się komiksami, ale próbuje spojrzeć na serię na nowo. Współautor nowoczesnych komiksów Strażników Galaktyki Dan Abnett mówi, że interpretacja Eidos-Montréal jest świeża i ekscytująca.

 

Kiedy premiera Marvel's Guardians of the Galaxy?

Już 26 października. Gra zadebiutuje na PC i konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One i Xbox Series X|S.

Polecane konsole i gry
 • 269 zł
 • 339 zł
 • 359 zł
 • 359 zł
 • 259 zł
 • 289 zł
 • 289 zł

Na Euro.com.pl kupisz grę w wersji standardowej (ze steelbookiem) oraz specjalnej. Edycja kosmiczna zawiera cyfrowe dodatki oraz album graficzny w twardej oprawie.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link