Modne kolory grzejników – jak nadać wnętrzu charakter w praktyczny sposób?

Autor: Marcin

Różnorodne kształty i kolory grzejników goszczą nie tylko w nowoczesnych domach, ale także w pomieszczeniach z charakterem. Ponadczasowy jest tradycyjny prostolinijny biały konwektor, jednak coraz częściej to modele o nietuzinkowych bryłach nadają wnętrzu styl. Poznaj paletę modnych grzejników!

Kobieta siedzi w fotelu i opiera nogi na białym grzejniku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie kolory grzejników są najpopularniejsze
  2. jaki grzejnik wybrać do łazienki, a jaki do pokoju
  3. jak zmienia się wystrój wnętrza dzięki konwektorom ciepła

Kolory grzejników – niestandardowe modele i modne kolory

Kobieta siedzi w fotelu i opiera nogi na białym grzejniku

Grzejniki nie muszą już służyć tylko jako źródło ciepła, ale także potrafią stanowić element wystroju wnętrza. Jeszcze do niedawna nikt nie mógł sobie wyobrazić innego niż żeberkowy pokryty białą farbą olejną. Mało atrakcyjna forma skłaniała ich użytkowników do uciekania się do różnych sposobów ukrywania nieestetycznych żeliwnych kaloryferów. Niestety różnorodne zabudowania czy nakładanie kolejnych warstw farby osłabiało moc grzewczą, co przynosiło tylko straty. Naprzeciw takim wyzwaniom wyszli producenci nowoczesnych, wydajnych i energooszczędnych grzejników dostępnych w różnych kolorach i kształtach oraz zasilanych różnym paliwem. Takich jak grzejnik olejowy RAVEN EGO001 czy grzejnik konwektorowy RAVEN EGK001 – w klasycznej bieli, ale wyróżniające się nowoczesną bryłą i wykończeniem, a także uchwytem i kółkami ułatwiającymi transportowanie urządzenia do innego pomieszczenia. Szeroki asortyment grzejników, mobilnych oraz stacjonarnych, pozwala wyposażyć zarówno małe kompaktowe mieszkania, jak i wielkometrażowe domy. Dużym zainteresowaniem cieszą się też grzejniki zewnętrzne, jak choćby tarasowy Home Select SH16 z możliwością montażu na ścianie, balkonie czy patio. Kolorowe grzejniki charakteryzuje wysoka jakość wykonania, szczególnie w kwestii pokrycia emaliami zewnętrznymi, które jednocześnie zdobią i zabezpieczają urządzenie przed przeciekaniem. Wytrzymałe na zarysowania powłoki nakładane są na podobnej zasadzie jak w przemyśle samochodowym karoseria. Po dokładnej obróbce fabrycznej, kolorowe grzejniki wygrzewane są w wysokiej temperaturze, dzięki czemu są również odporne na promieniowanie UV. Wyposażone w wiele dodatkowych rozwiązań technologicznych, umożliwiają komfortowe użytkowanie. Przykładowo Eldom HO70C nie tylko prezentuje się nienagannie, ale także posiada inteligentny system automatycznego wyłączania w przypadku przewrócenia. Został ponadto wyposażony w elegancki panel sterowania, dzięki czemu obsługa urządzenia jest łatwa.

Polecane grzejniki
  • 448 zł
  • 269 zł
  • 269 zł

Znaczenie wielobarwnych konwektorów

Kobieta siedzi w fotelu i opiera nogi na białym grzejniku

Nowoczesne grzejniki są funkcjonalne i często generują wiele oszczędności, zwłaszcza w zużyciu prądu czy paliwa. Do tego dostępne są w ciekawych kolorach, imitujących nawet metale szlachetne czy różnorodne naturalne kamienie. Kolory grzejników mogą stanowić tło oraz komponować się z ogólnym designem łazienki, salonu czy sypialni, nie wyróżniając się znacząco. Ale mogą też podkreślać charakter stylizacji lub nawet nadać jej kierunek. Przykładowo grzejnik w kolorze miedzianym zamontowany w pomieszczeniu o neutralnych jasnych kolorach, w odcieniu bieli, szarości czy beżu, może skłonić do aranżacji łazienki czy kuchni w stylu vintage lub retro. Idealnym uzupełnieniem wówczas będą stylizowane dodatki i urządzenia AGD, jak ekspres do kawy Smeg czy okap kuchenny o podobnym profilu, inspirowany latami 60. Odpowiednie kształty i ubarwienie grzejników mogą niczym obrazy czy rzeźby przyciągać spojrzenia lub wręcz zastąpić wszelkie bibeloty umieszczanie do ozdoby i ocieplenia wizerunku pokoju.

Jak dopasować kolorowy grzejnik do rodzaju i wystroju wnętrza?

Decydując się na nietuzinkowe kolory grzejników do łazienki czy pokoju dziennego, warto kierować się kilkoma zasadami. Aranżacji pomieszczenia można dokonać w formie kontrastu, dobierając rodzaj i wygląd konwertora odmienny niż reszta wystroju. To rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem szczególnie wśród osób młodych, odważnych oraz tych, którzy nie boją się eksperymentować i nie ulegają klasycznym trendom. Przykładowo do pomieszczenia wyposażonego w meble, które wyszły z mody, można dopasować prostolinijny grzejnik, taki jak Stadler Form Anna Little dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Natomiast nowoczesny wystrój wnętrza ociepli i przełamie chłodny wystrój Stadler Form Max. Inną propozycją jest dopasowanie kształtem i kolorem grzejnika do aranżacji pomieszczenia i osobowości właścicieli, aby stworzyć wizualną całość. Jednym z optymalnych rozwiązań jest dobieranie akcesoriów i sprzętów, w tym grzejników, zgodnie z własną intuicją i estetyką.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link