Just Dance 2022 – premiera multiplatformowej potańcówki w listopadzie

Jeśli ktoś twierdzi, że gry wideo to przemoc i brak ruchu, nie zna Just Dance. Wstyd! Trzynasta już odsłona tanecznej imprezy studia Ubisoft przyniesie ponad 40 piosenek i nowe kocie ruchy.

Powrót kultowej serii

Ta produkcja łączy graczy i osoby niegrające. Młodych i starszych. Dziewczyny i chłopaków. Amatorów i wyczynowców (dla których jest tryb Sweat, intensywnego kardio). Łączy też konsole i pecety. Just Dance jest zabawą, która wymusza interakcję fizyczną, sprawnościową – debiutancko pojawiła się na pierwszą i właściwie ostatnią konsolę tego typu, wymagającą kamerki i kontrolera ruchowego, czyli Nintendo Wii.

Na ekranie pojawia się kolorowy awatar tancerki, tancerza czy zespołu, a twoim zdaniem jest naśladowanie ruchów w czasie rzeczywistym. Na początku to byli m.in. MC Hammer, Elvis Presley, Iggy Pop, The Beach Boys, Spice Girls, Gorillaz – trochę nowości, trochę klasyki. To był rok 2009. Od tego czasu Just Dance pojawia się co roku jesienią – od piątej edycji w tytule widnieje data kolejnego roku kalendarzowego. Kupując  Just Dance 2022 możesz wyprzedzić czas! 

 

Dążenie do perfekcji

Przyjrzyjmy się dalej tej ciekawej historii – ewolucji bez wielkich rewolucji. W 2010 r. Just Dance 2 trafiło również na PS3, które wtedy wymyśliło kontroler Move – odpowiednik pada Wii Remote z czujnikiem ruchu i przyspieszeniomierzem. W kolejnym roku doszedł Xbox z Kinectem, a jeszcze następnym – Wii U. Szczyt multiplatformowości seria osiągnęła wraz z Just Dance 2015: PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii oraz Wii U – wtedy też rozszerzono opcje muiltiplayerowe i interakcji między graczami.

W 2015 r. dokonało się też inne istotne udoskonalenie – umożliwiono kontrolę za pomocą smartfona. Na rynku rządziły wtedy takie komórki jak Samsung Galaxy S6 czy iPhone 6s, dostępne były również np. LG G4 czy windowsowy Microsoft Lumia 950… Te ostatnie marki już zniknęły z rynku smartfonowego, tymczasem Just Dance ma się całkiem nieźle – a tańczenie z telefonem jest podstawowym sposobem przekazywania konsoli położenia i ułożenia ciała.

2015 r. to wreszcie start usługi Just Dance Unlimited, abonamentowego dostępu do piosenek online – gorąco zachęcamy do skorzystania z tej opcji, dziś to już ponad 700 utworów! Kolejna ważna ewolucyjnie sprawa: w Just Dance 2017 doszło wsparcie dla Nintendo Switch – Just Dance 2022 podtrzymuje tę tradycję, a joy-con to alternatywne dla komórki narzędzie do wychwytywania ruchów tancerza.

 

Premiera Just Dance 2022

Co przynosi nam premiera Just Dance 2022? Najważniejsze to oczywiście lista piosenek. Wśród oficjalnie zapowiedzianych są takie hity jak „Believer” Imagine Dragons (ponad dwa miliardy wyświetleń na YouTubie, możliwość tańca w duecie), dla miłośniczek (i miłośników!) intensywnego twerkingu jest „Level Up” Ciary, a dla tych, którzy odnajdują piękno w choreografii queerowej, jest świetne show „Nails, Hair, Hips, Heels” Todricka Halla. W sieci roi się od plotek na temat mniej lub bardziej potwierdzonego udziału innych popularnych artystów. Listopad już niedługo – można poczekać!

Polecane konsole i gry
  • 229 zł
  • 229 zł
  • 229 zł
  • 229 zł

Premiera 4 listopada, a już teraz możesz kupić Just Dance 2022 w przedsprzedaży – na PlayStation 4 i PlayStation 5, Xbox One oraz Series X i S, a także na Nintendo Switch!

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link