Frezarka do skórek – uniwersalne urządzenie do manicure’u i pedicure’u

Autor: Mariusz

Frezarka do skórek to uniwersalne urządzenie, za pomocą którego usuniemy rogowaciejący naskórek i opracujemy płytkę paznokcia przed przystąpieniem do manicure’u bądź pedicure’u. Urządzenie ma w zestawie kilka końcówek o różnym przeznaczeniu. Frezy do frezarki mogą być wykonane np. ze stali, ceramiki, filcu, szafiru lub diamentu.

Usuwanie skórek frezarką

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. na co zwrócić uwagę przy zakupie frezarki do skórek
  2. jak używać frezarki do skórek
  3. jakie są rodzaje frezów i do czego ich używać

Frezarka do skórek – wskazówki przed zakupem

Frezy do frezarki

Frezarka do skórek to uniwersalne urządzenie wykorzystywane podczas robienia manicure’u i pedicure’u. Przyspieszy i ułatwi usuwanie wrastającego i rogowaciejącego naskórka. Poradzi sobie z likwidacją odcisków i nagniotków. Za jej pomocą przygotujemy kształt i płytkę paznokcia np. pod lakier hybrydowy. Urządzenie nie wymaga wcześniejszego przygotowania ani zmiękczenia skóry i poradzi sobie z każdym typem paznokcia, nawet z tymi twardymi. Zależnie od wybranego modelu, może być zasilane bateryjnie lub akumulatorowo, jak np. Revlon Perfect Style RVSP3527E. Opracowywanie skórek frezarką będzie skuteczne, gdy urządzenie będzie mieć około 10–20 W. Na walory użytkowe sprzętu wpływa także liczba obrotów. Chętnie wybierane frezarki do skórek mają średnio 5–20 tys. obrotów na minutę. Funkcja dwustronnego kierunku obrotów (prawe i lewe) ułatwia opiłowywanie skórek raz u jednej, raz u drugiej dłoni. Model wyposażony w taką opcję to m.in. Beurer MP 60. W trakcie zakupu warto mieć na uwadze, czy sprzęt ma włącznik oraz możliwość regulacji obrotów w zasilaczu. Dzięki tym funkcjonalnościom łatwo dostosowujemy tryb i prędkość pracy do naszych potrzeb. Usuwanie skórek frezarką będzie łatwiejsze dzięki wbudowanej lampce LED. Takie wyposażenie ma frezarka Beurer MP 62. Sprzęt do usuwania naskórka powinien mieć poręczny, ergonomiczny kształt i antypoślizgową rączkę, która zminimalizuje ryzyko wysunięcia frezarki z rąk. W warunkach domowych przechowywanie frezarki do manicure’u i pedicure’u będzie łatwiejsze, gdy wybierzemy model, do którego producent dołącza futerał lub kosmetyczkę. Zmieścimy tam cały zestaw – urządzenie wraz z kompletem frezów.

PORADA EKSPERTA

Wygodną i higieniczną opcją jest wybór frezarki ze wbudowanym pochłaniaczem pyłu. Umożliwia bezpyłową pracę i lepszą widoczność podczas opracowywania skórek frezarką. Dodatkowo absorbuje cząsteczki lakieru ze wdychanego powietrza.

  • 109,99 zł
  • 199,99 zł
  • 89,99 zł
  • 9,99 zł
  • 119,99 zł

Usuwanie skórek frezarką krok po kroku

Zestaw do manicure i pedicure z frezarką

Opracowywanie skórek frezarką, np. Beurer MP 100, rozpoczynamy od odsunięcia tkanki z płytki paznokcia. Na tym etapie warto posługiwać się metalowym kopytkiem (pusherem) lub drewnianym patyczkiem. Następnie, używając stożkowego frezu, usuwamy naskórek znajdujący się wokół wałów okołopaznokciowych. Przy tej czynności optymalną prędkością urządzenia będzie 10000 obrotów na minutę. Należy pamiętać, że obroty końcówki powinny być prawostronne – ich ruch ma być przeciwny do ruchu naszej dłoni. Kolejnym krokiem jest delikatne uniesienie skórek na płytkę i oczyszczenie paznokcia. Pracę ułatwi nam wybór końcówki, której kształt przypomina płomień. Najlepsze efekty osiągniemy krótkimi, lekkimi i płynnymi ruchami. Ostatnim etapem jest wygładzenie płytki paznokcia tuż przy wałach skórnych oraz wygładzenie skórek. Podczas pierwszej czynności na głowicę frezarki zakładamy frez cylindrowy, najlepsze wygładzenie zapewnia zaś końcówka kulkowa.

Rodzaje końcówek do frezarki

Frezarki do skórek, np. Beurer MP41, mogą mieć różne końcówki (frezy). Zależnie od modelu urządzenia, przeznaczenia frezu i producenta końcówki mogą być wykonane z różnych materiałów. Odpowiedzią na pytanie, jakim frezem usuwać skórki, są końcówki z nasypem diamentowym. Umożliwiają dokładne oczyszczenie i wygładzenie naskórka. Zależnie od etapu wykonywanych prac mogą mieć kształt kulkowy, cylindrowy lub płomykowy. Do usunięcia hybrydy bądź opracowania masy żelowej przy wykonywaniu manicure’u lub pedicure’u najlepiej sprawdzą się końcówki ceramiczne. Zaleca się wybór frezów o spiralnie ułożonych ząbkach. Pozostawiają gładką, jednolitą powierzchnię płytki. Niektóre urządzenia mogą mieć w zestawie np. 30 jednorazowych nakładek wykonanych z papieru ściernego. Na szczególną uwagę zasługują frezy ze spiekanego węglika, które minimalizują ryzyko skaleczeń skóry. Wyboru takich akcesoriów powinny dokonać przede wszystkim osoby zmagające się z chorobą stopy cukrzycowej.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link