Zestaw do manicure – jakie produkty są obowiązkową pozycją, gdy chcemy wykonać go samodzielnie?

Autor: Sara

Wypielęgnowane dłonie to wizytówka każdego człowieka. Ich wygląd świadczy o dbałości o własne ciało. Usługi kosmetyczne na dłonie oferuje wiele salonów, ale przy odrobinie chęci można je przeprowadzić samodzielnie. Wystarczy kupić zestaw do manicure w jednym ze sklepów z akcesoriami gospodarstwa domowego. Jaki wybrać?

Kobieta z pięknie wykonanym czerwonym manicure

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są rodzaje manicure i dlaczego warto się na nie zdecydować;
  2. co powinno się znaleźć w zestawie startowym do manicure, a co w komplecie dla zaawansowanych i jakie produkty do manicure są dostępne w sklepach.

Czym jest manicure i po co powinno się go wykonywać?

Ręce położone na zwiniętym ręczniku

Ręce człowieka są jego wizytówką, dlatego należy o nie dbać szczególnie. Dawno temu nie było wielu zabiegów upiększających, z których moglibyśmy skorzystać. Obecnie w ofercie salonów aż roi się od usług, dzięki którym można poczuć się pięknym. Wśród nich jest również manicure – pielęgnacyjny zabieg kosmetyczny przeznaczony do paznokci u rąk. Koszt wykonania zabiegu jest zależny od jego rodzaju. Można wybrać klasyczny, japoński regenerujący oraz bardziej trwały – hybrydowy. W gruncie rzeczy wcale nie trzeba chodzić do salonu, ponieważ zestawy do manicure są dostępne w sklepach. Może je kupić każdy, nawet osoba nie mająca w tym doświadczenia. Przy odrobinie wolnego czasu i wprawy, możemy mieć paznokcie niczym z najlepszego salonu.

Tradycyjny manicure powinno się wykonywać przynajmniej raz w miesiącu lub częściej, ponieważ dłońmi pracujemy i wykonujemy szereg codziennych czynności. Zaniedbana płytka i niewycięte skórki nie będą wyglądały estetycznie. Manicure robią sobie głównie kobiety, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby z jego klasycznej wersji korzystali również mężczyźni. Tego typu zabieg można przeprowadzać w domowym zaciszu, ale przedtem należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria np. frezarki czy pilniki.

  • 89,99 zł
  • 89,99 zł
  • 189,99 zł
  • 549 zł
  • 139,99 zł

Zestaw startowy do manicure – co go odróżnia od zestawu do paznokci dla zaawansowanych?

Manicure w salonie kosmetycznym

Na rynku kosmetycznym nie brakuje akcesoriów umieszczanych w zestawach do stylizacji paznokci. Osoby bez doświadczenia powinny kupić komplety, do których stosowania nie potrzeba przeszkolenia. Warto pamiętać, że nawet niepozorna frezarka lub źle dobrany pilniczek mogą przynieść więcej szkody, niż pożytku. Co zatem powinno się znaleźć w zestawie do paznokci dla początkujących?

  • pilniki do spiłowywania płytki paznokcia – posiadają różny stopień ziarnistości, dlatego zaleca się czytanie etykiet przed zakupem. Drobnoziarniste nadają się do piłowania paznokci słabych i łamliwych. Gruboziarniste z kolei poleca się do paznokci żelowych lub akrylowych, które są bardzo twarde;
  • cążki do wycinania skórek – koniecznie muszą być ostre. Tępe cążki będą je szarpać, a nie wycinać. Dłonie wyglądają wtedy na pokaleczone; blok polerski – matowi płytkę paznokcia. Nie można go nadużywać. Wówczas niszczy płytkę;
  • kopytko do odsuwania skórek – posiadanie tego narzędzia jest bardzo ważne podczas wykonywania manicure. Dzięki niemu mamy przygotowane skórki do wycięcia.

Wymienione akcesoria powinny się znaleźć w każdym zestawie manicure dla osób, które nie posiadają doświadczenia w zabiegach pielęgnacyjnych dłoni. Jeśli chcemy spróbować czegoś bardziej profesjonalnego, kupmy frezarkę. To niewielkich rozmiarów urządzenie można uruchamiać na dwa sposoby: poprzez włożenie baterii lub łącze kablowe. Frezarki na baterie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z manicurem, a nie wiedzą, jak się obchodzić z profesjonalnymi urządzeniami. Jest to tzw. zestaw startowy do paznokci, który zawiera urządzenie oraz 4 dodatkowe nakładki do pielęgnacji płytki.

Osoby, które mają doświadczenie przy przeprowadzaniu tego typu zabiegów, mogą kupić zestaw elektryczny do manicure, a dokładnie frezarkę profesjonalną zasilaną akumulatorem. Profesjonalne urządzenia mają o wiele więcej funkcji. Zaletą jest także regulowanie prędkości obrotu oraz duża ilość wymiennych nakładek. Takie frezarki zajmują więcej miejsca, niż te na baterie, lecz posiadają bardzo przydatne funkcje.

Kolejnym urządzeniem, które bardzo często pojawia się w profesjonalnych zestawach do paznokci, jest lampa UV LED. Jest ona potrzebna głównie paniom, które chętnie korzystają z zabiegów polegających na położeniu lakieru hybrydowego lub bazy proteinowej. Nadaje się także do przedłużania paznokci metodą żelową lub akrylową. Lampy LED są całkowicie bezpieczne zarówno dla organizmu człowieka, jak i jego dłoni. Utwardzenie materiału trwa od kilkudziesięciu sekund do dwóch minut, w zależności od mocy urządzenia. Najbardziej polecane są te o mocy 36W lub 48W, ponieważ działają najszybciej. Mają również wbudowane czujniki informujące o tym, ile czasu paznokieć jest w lampie. W zestawie z urządzeniem otrzymamy gwarancję, instrukcję obsługi oraz kabel zasilający. Można go podłączyć do gniazdka elektrycznego. Dzięki lampom LED wykonuje się profesjonalny manicure bez konieczności odwiedzania salonu kosmetycznego.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link