Battlefield 2042, czyli wszystko o nadchodzącej grze

Electronic Arts zapowiedziało najnowszą odsłonę kultowej strzelanki. Jeszcze gorący 5-minutowy trailer wskazuje, że czekają nas duże zmiany. Kiedy premiera Battlefield 6 i co zaoferuje nam gra – tego dowiesz się z tekstu.

Już w kwietniu było wiadomo, że studio DICE coś kombinuje, ale na oficjalną zapowiedź musieliśmy zaczekać do czerwca. Od ostatniej gry z serii minęły trzy lata i gracze są spragnieni nowych wrażeń. 

Po burzliwej reakcji na piątą część Battlefield twórcy postanowili wrócić do korzeni. Gra zaoferuje rozgrywkę łączącą nowe mechaniki ze sprawdzonymi rozwiązaniami poprzednich części. Puszczanie oka do wiernych fanów widać już w zwiastunie. Weterani serii dopatrzyli się w nim wielu nawiązań – scena z helikopterem i wyrzutnią pokazuje autentyczne dokonanie pewnego gracza w czwartej części Battlefield.


Premiera Battlefield 2042

Niestety data premiery Battlefield 2042 została przesunięta. Gra zadebiutuje 19 listopada. Tytuł wleci na konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 i PlayStation 5. Poza tym oczywiście na PC: w sklepach Steam, Origin i Epic Games. Na Euro.com.pl kupisz grę w wersji pudełkowej na konsole Xbox, PlayStation oraz platformę Origin.

Osobom, które zamówiły strzelankę w przedsprzedaży, EA gwarantuje bonusy:

  • Wcześniejszy dostęp do bety
  • Pan Gryzak – zawieszka na broń
  • BAKU ACB-90 – nóż do eliminacji w walce wręcz
  • Tło karty gracza Lądowanie i nieśmiertelnik Stara Gwardia
Zamów w przedsprzedaży na RTV EURO AGD, by grać w dniu premiery!
Polecane konsole i gry
  • 219 zł
  • 279 zł
  • 239 zł
  • 239 zł
  • 279 zł

Historia

Battlefield 6 nie będzie miał singlowej kampanii fabularnej. Twórcy zrezygnowali z tego elementu, by rozwijać inne obszary gry. Niemniej tło narracyjne jak najbardziej istnieje i zabiera nas do roku 2042. A jak wygląda owa przyszłość według EA? Niezbyt optymistycznie.   

Kataklizmy, załamanie infrastruktury i niedobory żywności stają się codziennością. W celu przetrwania ludzie łączą się w anarchistyczne grupy, nazywając siebie Bezpatami. To właśni oni stanowią trzon  narracyjny Battlefield 6. Wciągnięci w wojnę między supermocarstwami, muszą opowiedzieć się po którejś ze stron. Bezpaństwowcy zasilają szeregi żołnierzy i zostają Specjalistami.


Specjaliści w Battlefield 6

Specjaliści są nowym systemem ról w Battlefield 2042, opartym o cztery klasy znane z wcześniejszych części. Każdy Specjalista posiada własny zestaw umiejętności i sprzęt – jest z czego wybierać! Oprócz broni nieodłącznymi elementami walki zostają wingsuity, drony zwiadowcze, haki z liną itp. Gracze mogą modyfikować nie tylko wyposażenie Specjalistów, ale też wygląd. Mnóstwo sposobów na customizację sprawia, że każdy wyróżni się na polu bitwy.

Na razie poznaliśmy czterech Specjalistów: rosyjskiego inżyniera, medyczkę, ex-wojskowego i introwertycznego członka oddziału specjalnego. Na premierę otrzymamy ich aż dziesiątkę. Celem graczy będzie umiejętne wykorzystywanie zdolności każdego Specjalisty, ponieważ wraca Wojna Totalna.


Tryby gry

W Battlefield 6 czekają nas nie jeden, nie dwa, a trzy tryby walki! Odświeżona zostanie dobrze znana fanom Wojna Totalna. Klasycznie do wyboru będą dwie wersje gry: Podbój i Przełamanie. Jest to powrót do skali masowej, ponieważ jednocześnie walczyć będzie aż 128 graczy! Warto zaznaczyć, że tryb 64 VS 64 trafi na najnowsze generacje konsol oraz PC. Posiadacze Xbox One i PlayStation 4 otrzymają wersję z maksymalnym wsparciem 64 osób (32 VS 32).

A jeśli zabraknie graczy… to z pomocą przyjdą boty! W trybie Wojny Totalnej puste miejsca na serwerze wypełni sztuczna inteligencja. Rozwiązanie to pozwoli też na rozgrywki co-op i solo. Grupy przyjaciół otrzymają możliwości walki z botami bez ingerencji nieznajomych. A tryb solo pomoże w szlifowaniu umiejętności przed rozgrywką multi (lub gdy złapie nas wyjątkowo introwertyczny dzień).

Drugim trybem gry będzie tajemniczo brzmiąca Strefa Zagrożenia. Na razie nie wiemy o niej nic, ale twórcy stanowczo zaprzeczyli możliwości rozgrywki battle royale. Jeszcze mniej wiadomo o trzecim trybie, który nie otrzymał oficjalnej nazwy. Mamy jednak informację, że będzie stworzony dla wyjadaczy serii Battlefield.


Świat Battlefield 2042

No dobra, ale gdzie się zmieści tych 128 graczy? Jak zapewniają twórcy – mapy w grze jeszcze nigdy nie były tak duże. Otrzymamy siedem bardzo rozległych pól bitew, położonych w różnych zakątkach świata. Lokalizacje są zróżnicowane i każda wymaga innej strategii. A żeby nie było zbyt łatwo – w każdym miejscu czyhają kataklizmy. W Battlefield 6, jak i w poprzednich częściach, mocny nacisk położono na wszelkiego rodzaju pojazdy. Oprócz zamawiania ich „na żądanie” wróci też opcja znajdywania machin na polu bitwy.


Kosmodrom, klepsydra, kalejdoskop, manifest, wrakowisko, rozłam i odnowa – siedem map, cztery kontynenty, jeden cel. Na katarskim polu bitwy robi się zbyt gorąco? Przenieś się na Antarktydę! Potrzebujesz mocnych wrażeń? Co powiesz na… burzę piaskową? Choć zagrożenia środowiskowe pojawiały się już we wcześniejszych częściach, tym razem wchodzą na nowy poziom niebezpieczeństwa. Nie są bowiem oskryptowane. Tornado pojawi się w czasie rzeczywistym, więc jedynym rozwiązaniem jest szybka reakcja na niszczycielskie zmiany. A będą one spektakularne!

Przekonaj się sam.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link