Czym jest funkcja AddWash? Zalety i sposób jej wykorzystania

Autor: Joanna

AddWash to innowacyjne rozwiązanie w postaci podwójnych drzwi umożliwiających dodawanie rzeczy do prania na każdym etapie cyklu bez przerywania pracy urządzenia. Oprócz ogromnej wygody funkcja przekłada się na wymierne oszczędności wody, energii elektrycznej i czasu.

Kobieta wybiera program prania w pralce z funkcją AddWash

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest funkcja AddWash
 2. do czego można wykorzystać funkcję AddWash
 3. jakie zalety ma funkcja dodatkowych drzwiczek
 4. jak skorzystać z funkcji AddWash
 5. które modele pralek wyposażono w dodatkowe drzwiczki

AddWash – co to jest?

Front jasno-szarej pralki z czarnymi drzwiami wyposażonej w funkcję AddWash

AddWash to specjalna funkcja w pralkach automatycznych, którą w sposób szczególny docenią osoby roztargnione i zapominalskie. Wyposażone w nią sprzęty oprócz standardowych drzwi w górnej części obudowy mają dodatkowe małe drzwiczki (na kształt niewielkiej śluzy). AddWash od dawna spotyka się w pralkach ładowanych od góry, ale dopiero od kilku lat wprowadzono ją do modeli ładowanych od przodu. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w sytuacji, kiedy po włączaniu prania znajdzie się jeszcze jakiś element garderoby, który przez przypadek nie został wrzucony do bębna. Producenci informują, że dołożenie ubrań w trakcie pierwszych 15 minut pracy pralki daje nawet 90% gwarancji wypieralności.

W jakim celu można wykorzystać funkcję AddWash?

Drzwiczki AddWash, poza dodaniem ubrania, o którym wcześniej się zapomniało, można wykorzystać do:

 • wietrzenia bębna po zakończeniu prania – małe drzwi pozwalają wentylować wnętrze pralki, nie tworząc przeszkód w postaci otwartych na oścież drzwi głównych;
 • uzupełnienia płynu zmiękczającego czy proszku – dodanie detergentu wprost do bębna, kiedy uzna się, że użyta początkowo ilość jest niewystarczająca;
 • dorzucenia zapomnianych chusteczek wyłapujących kolor lub dodania ich, jeśli w czasie prania zauważy się, że któreś z ubrań zaczęło farbować;
 • krótszego prania delikatnych rzeczy;
 • wypłukania i/lub odwirowania uprzednio wypranych ręcznie rzeczy.

Wybrane zalety funkcji AddWash

Urządzenia z funkcją AddWash posiadają wiele zalet. Umożliwiają dodawanie rzeczy do prania w dowolnym momencie – po włączeniu i rozpoczęciu cyklu na każdym etapie prania (zaczynając od pierwszych faz, a kończąc na wirowaniu). Dzięki tej technologii nie ma potrzeby nastawiania osobnego prania dla zapomnianej odzieży czy odkładania elementów garderoby na czas, aż ponownie zbierze się odpowiednia do prania ilość. Żeby z niej skorzystać, nie trzeba czekać, aż zwolni się blokada drzwi oraz dokonywać spustu wody z bębna. Oprócz ogromnej wygodny i funkcjonalności pralki z AddWash pozwalają na oszczędność czasu, pieniędzy, wody oraz energii elektrycznej. Ta ostatnia bezpośrednio wpływa na ochronę środowiska naturalnego. Urządzenia te to zdecydowany hit na rynku pralek. Docenią je wszyscy ci, którzy pragną mieć całkowitą kontrolę nad procesem prania zarówno w małych, jak i w dużych rodzinach.

Polecane pralki do zabudowy
 • 1 649 zł
 • 1 429 zł
 • 1 959 zł
 • 1 399 zł
 • 1 459 zł

Jak skorzystać z funkcji AddWash?

Młoda kobieta wyciąga pranie z białej pralki z funkcją AddWash

Użycie funkcji AddWash jest niebywale proste. Można je zaprezentować w 4 krokach.

 1. Naciśnij przycisk „Pauza". Następuje zwolnienie blokady drugich drzwiczek, co w żaden sposób nie wpływa na pierwsze podstawowe.
 2. Otwórz dodatkowe drzwi AddWash. Przodujący producent pralek z tą funkcją, firma Samsung, podkreśla, iż otwarcie drzwiczek może nastąpić tylko, jeśli temperatura wewnątrz bębna nie przekracza (w zależności od modelu) 45–50°C.
 3. Włóż w okienko zapomniane ubrania.
 4. Zamknij dodatkowe drzwi AddWash, po czym naciśnij przycisk „Start”, dzięki czemu nastąpi powrót do przerwanego cyklu pracy.

Jakie modele pralek AddWash proponuje RTV EURO AGD?

RTV EURO AGD oferuje szeroki wybór pralek z funkcją AddWash. Dla posiadaczy małych łazienek najlepszym rozwiązaniem będzie pralka z AddWash w wersji slim o wymiarach 45 x 60 x 85 cm (odpowiednio: głębokość, szerokość, wysokość). Przykładem takiego urządzenia jest model Samsung AddWash Slim WW60K42109W o pojemności 6 kg czy Samsung AddWash Slim WW80K5210VW o wsadzie 8 kg.

W kategorii średniej pojemności, rzędu 7 kg, funkcję AddWash posiadają m.in.: Samsung AddWash WW70K5213WW, Samsung AddWash WW70K5410UW, Samsung AddWash WW70K52108W/EO. Z kolei przykładami pralek z AddWash o dużej pojemności są te o wsadzie 8 kg, jak Samsung AddWash WW80K5210UW, Samsung QuickDrive WW80M74HN2A, oraz 9 kg, jak Samsung QuickDrive WW90M644OPW, Samsung QuickDrive WW90M74HN2T.

W funkcję AddWash wyposażone są nawet pralki o bardzo dużej pojemności, tj. od 10 kg, jak np. Samsung QuickDrive WW10M86INOA. Bez względu na wielkość wsadu, wszystkie modele pralek z dodatkowymi drzwiczkami posiadają specjalne zabezpieczenia przed dziećmi, które chronią przed otwarciem okienka podczas prania.

Ile kosztują pralki z funkcją AddWash?

Funkcja AddWash nie wpływa znacząco na cenę pralki. Modele w nią wyposażone nie różnią się istotnie pod względem kosztu od tych z klasycznymi drzwiczkami. Wartość sprzętu determinuje wiele rozmaitych czynników, w tym m.in.: pojemność, rozmiar, zastosowane funkcje.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów