Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Prędkość wirowania

Parametr informujący o maksymalnej liczbie obrotów bębna na minutę podczas odwirowywania wody z prania (obr/min). Im większa liczba obrotów, tym suchsze pranie wyjmiesz z bębna.

Dobrze odwirowane ubrania szybciej schną, jednak mogą być bardziej wymięte, a przez to trudniejsze do wyprasowania. Dlatego zwróć uwagę czy pralka, którą wybierzesz, ma możliwość regulowania prędkości wirowania. Przyda Ci się do odwirowywania delikatniejszych ubrań.

Obecnie maksymalna prędkość wirowania w poszczególnych modelach pralek i pralko-suszarek wynosi od 800 do 1 600 obrotów na minutę.

Polecamy artykuł:
Jaką pralkę kupić? Wybierz najlepszą!

Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację