Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Prędkość wirowania

Informuje o maksymalnej liczbie obrotów bębna pralki podczas odwirowywania wody z prania, podawana w obrotach na minutę (obr/min). Maksymalna prędkość wirowania w poszczególnych modelach pralek i pralko-suszarek może wynosić od 800 do 1600 obr/min. Im większa liczba obrotów, tym suchsze pranie.

Większe prędkości wirowania (od 1000 obr/min) sprawdzą się, gdy często robisz pranie i zależy Ci na tym żeby wyschło ono jak najszybciej. Przydadzą się również w przypadku prania ręczników, pościeli, narzut i innych ciężkich tkanin. Dla delikatnych materiałów oraz łatwo ulegających zagnieceniom bardziej odpowiednie będą niższe obroty (do 800 obr/min).

Wybierając pralkę warto zwrócić uwagę na to, czy ma ona możliwość regulowania prędkości wirowania. Dzięki temu będziesz mógł lepiej dostosować liczbę obrotów bębna do rodzaju pranych tkanin lub zdecydować czy chcesz pranie bardziej suche czy łatwiejsze do wyprasowania.

Polecamy artykuł:
Jaką pralkę kupić? Wybierz najlepszą!

Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację