Witaj w sklepie Sony make believe
 


Technologia ekranów TV

Firma Sony nieustannie pracuje nad sposobami udoskonalenia wyświetlanego obrazu i zapewnienia jak najlepszych wrażeń z oglądania. Technologia ekranów LCD jest tylko jednym z zastosowanych w telewizorach BRAVIA® rozwiązań mających zapewnić lepszy kontrast, poprawę ogólnego wyglądu telewizora oraz bardziej intensywne wrażenia podczas oglądania.


Panele OptiContrast — bogatsze wrażenia wizualne

„Panel” telewizora to warstwa położona między układem podświetlenia (np. zespołem diod LED) a widzem. Sposób, w jaki jest on skonstruowany ma decydujące znaczenie dla jakości obrazu.
W panelach OptiContrast zastosowano powłokę specjalnej żywicy, która pochłania całe rozproszone światło pochodzące z układu podświetlania. Użytkownik widzi kontrastowy obraz w naturalnych barwach, nawet w najciemniejszych scenach szczegóły stają się widoczne. Daje to poczucie prawdziwej głębi.
Warstwa żywicy w panelach OptiContrast absorbuje też światło otoczenia. Pozwala ona zmniejszyć odblaski od źródeł światła takich jak lampy czy słońce. Po wyłączeniu ekran stanie się zaś piękną płaszczyzną, która wzbogaci wygląd pokoju — telewizor stanowi bowiem element koncepcji wzornictwa Monolithic Design firmy Sony.

Panel Deep Black — żywe kolory i kontrast


Jeśli wybierzesz telewizor BRAVIA z panelem Deep Black, zauważysz różnicę bez względu na rodzaj oglądanego programu. Jego gładka powierzchnia o niskim współczynniku odbicia pozwala uzyskać wysoki kontrast, realistyczne odwzorowanie szczegółów i wierne barwy. Ten telewizor pozwoli Ci śledzić akcję bez zakłóceń i efektu blaknięcia, który zazwyczaj pojawiał się, gdy na ekran padało światło lamp lub słońca.

Panele LCD — szczegóły w rozdzielczości Full HD


Zastosowanie w telewizorach BRAVIA HD paneli LCD daje pewność, że wyświetlany obraz będzie najwyższej jakości. Stan każdej z wypełnionych ciekłymi kryształami komórek ekranu LCD może być "dostosowany" osobno. Dzięki temu każdy punkt na ekranie (piksel) może generować żywe barwy i bogactwo szczegółów. Ponad 2 miliony zoptymalizowanych pikseli ekranu Full HD pozwala cieszyć się każdym detalem podczas oglądania ulubionego programu sportowego lub filmu i w trakcie gry. 
Zobacz więcej artykułów Więcej informacji na Sony.pl Odwiedź forum Sony
Dołącz do nas Dołącz na Facebooku Odwiedź kanał na Youtube Dołącz na NK Szkoła Sony

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów