DLACZEGO PIEKARNIK PAROWY
Piekarnik parowy oferuje takie same funkcje jak tradycyjny piekarnik, ale pomoże Ci się wznieść na wyższy poziom sztuki kulinarnej. Tradycyjny piekarnik piecze potrawy poprzez obieg gorącego powietrza. Piekarnik parowy wzbogaca ten proces o dodatek pary. Obecność wilgoci wpływa na poprawę smaku, konsystencji i koloru potraw, jednocześnie zapewniając ich doskonałą chrupkość. Dzięki temu każda z nich staje się dziełem sztuki kulinarnej. Ale nie musisz wierzyć nam na słowo.
PARA USZLACHETNIA KAŻDE DANIE
Niezależnie od tego, jaką zechcesz przyrządzić potrawę, znajdziesz program parowy, który wzniesie ją na wyższy poziom smaku. Mała ilość pary pomoże Ci uzyskać rozpływające się w ustach pieczenie i wypieki. Przy średniej ilości pary każda odgrzewana potrawa będzie smakować, jak przed chwilą przyrządzona. 100% pary to sposób na szybsze przyrządzanie smaczniejszych i zdrowszych ryb, warzyw, ryżu i kuskusu
INTUICYJNE STEROWANIE
Szybko reagujący interfejs Command Wheel pozwoli Ci zachować pełną kontrolę nad procesem pieczenia, umożliwiając regulację czasu i temperatury oraz wybór funkcji pieczenia. Wystarczy dotknięcie, aby aktualne ustawienia pojawiły się na kolorowym wyświetlaczu LCD, który pozwala na monitorowanie potrawy i precyzyjną regulację parametrów pieczenia.
TERMOSONDA
Dzięki wykorzystaniu termosondy Food Sensor ten piekarnik mierzy temperaturę wewnątrz potrawy podczas jej pieczenia. Gwarantuje to za każdym razem doskonałe efekty pieczenia.
PROGRAMY AUTOMATYCZNE
Duży wyświetlacz dotykowy TFT ExSight® z unikalnym przewodnikiem VarioGuide pozwoli Ci przyrządzać doskonałe potrawy. Zapewnia on intuicyjny dostęp do szerokiego wyboru potraw – piekarnik automatycznie dobiera optymalną temperaturę, poziom wilgotności i czas pieczenia, które można w razie potrzeby zmodyfikować. Ponadto urządzenie ma zapisaną w pamięci książkę kucharską, która zawiera wskazówki umożliwiające przyrządzenie do 220 różnych potraw.
PYROLIZA

System Pyroluxe®PLUS pozwala spełniać najbardziej wymagającestandardy czystości. Dzięki nagrzaniu piekarnika do 500°C resztki żywności zamieniają się w popiół, który można łatwo usunąć wilgotną szmatką. Nowa izolacja pozwala zmniejszyć zużycie energii* w stosunku do klasy energetycznej A o 20%. * O 20% mniejsze zużycie energii niż wynosi limit klasy energetycznej A (1,00 kWh) dla dużych piekarników (≥ 65 l) wg dyrektywy UE 2002/40/WE
KATALIZA
Dzięki systemowi samoczynnego czyszczenia katalitycznego piekarnik będzie zawsze idealnie czysty. Unikalna, aktywowana ciepłem powłoka ścianek piekarnika reaguje z tłuszczem i powoduje, że tworzy się z niego cienka warstwa, któranastępnie ulega spaleniu w normalnej temperaturze pieczenia.
Czyszczenie parowe

Wraz z upływem czasu w każdym piekarniku gromadzą się zabrudzenia, które mogą negatywnie wpływać na smak pieczonych potraw. Ten piekarnik przypomina o konieczności okresowego czyszczenia, które dzięki programowi czyszczenia parowego nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku. Po jego zakończeniu wystarczy wytrzeć pozostałości zabrudzeń ściereczką.
NAUKOWE PODSTAWY LEPSZEGO PIECZENIA
Nie bez powodu mówi się o „sztuce wypieków”. Doskonałe wypieki to już nauka. Aby stworzyć arcydzieło, dodanie pary jest równie ważne, jak każdy ruch pędzlem do ciasta. Za dotknięciem przycisku wielofunkcyjny piekarnik z funkcją SteamBake dodaje do wypieku optymalną ilość pary. Powoduje to bardziej intensywne i szybsze wyrastanie ciasta oraz powstanie bardziej chrupiącej skórki.
Chłodny front
Drzwi Isofront® Plus z warstwą odbijającą ciepło powodują, że jest ono utrzymywane wewnątrz piekarnika, dzięki czemu zewnętrzna powierzchnia drzwi pozostaje względnie chłodna w dotyku(maks. 50°C).
Soft Motion
Najwyższej klasy produkt powinien nie tylko doskonale wyglądać, ale także zapewniać odpowiedni komfort obsługi. Dzięki technologii SoftMotion™ drzwi tego piekarnika zawsze zamykają się lekko i cicho, aby zapewnić Ci poczucie używania sprzętu najwyższej jakości
Prowadnice teleskopowe
Prowadnice pozwalają na wygodne wyciąganie i umieszczanie w piekarniku potraw które chcemy przyrządzić, bez obaw o oparzenie o nagrzane elementy.
Duża pojemość 70l
W naszych piekarnikach dzięki pojemności 70l, bez problemu uda się Tobie ubiec każdą wymarzoną przez Ciebie potrawę, a także zmieścić 2 lub 3 blachy z ciasteczkami..
Duża blacha
Dzięki specjalnemu projektowi, dołączone do zestawu blachy posiadają więcej miejsca roboczego niż tradycyjne blachy.
POZNAJ PIEKARNIKI AEG
BSE782320M


Polecam. Rewelacyjny.
Duży i łatwy w obsłudze.
Ładnie prezentuje się w zabudowie.
Cichy. Prawie nie słychać wentylatorów.
BPE842320M

Piekarnik bardzo dobry. Sprawdza się w mojej kuchni.
Automatyczne programowanie, automatyczne wyłączenie to jego wielkie zalety. Ekran dotykowy, elektroniczna regulacja temperatury, bardzo intuicyjny.
BPE742320M


Mam piekarnik od kilku miesiecy. Jest wspaniały. Funkcje wspomagania pieczenia są fantastyczne. Gorąco polecam.Mam piekarnik od kilku miesiecy. Jest wspaniały. Funkcje wspomagania pieczenia są fantastyczne. Gorąco polecam.