6 funkcji pralki, które zadbają o twoje ubrania

Marzysz o pralce, która będzie: niezawodna i bezawaryjna, oszczędna, wygodna, uniwersalna, łatwa w obsłudze, a do tego wszystkie ubrania wyczyści w sposób delikatny, ale skuteczny? Zwróć uwagę na 6 technologii i funkcji, które odmienią na lepsze twoje codzienne obowiązki.

Jaki silnik w pralce? Zalety silnika Direct Drive i funkcji 6 Motion

Dobra pralka to nie tylko taka, która skutecznie wypierze ubrania, ale będzie bezawaryjna i posłuży nam przez wiele lat. Za jej moc i trwałość odpowiadać ma niezawodna konstrukcja z sercem w postaci silnika. LG postanowiło przeanalizować rodzaj usterek w urządzeniach starego typu i zmienić układ części na lepsze. W swoich urządzeniach stosuje silnik Direct Drive, który podczas badań Europejskiego Stowarzyszenia Technologii Elektrycznych, Elektronicznych i Informatycznych uzyskał najlepsze wyniki. Okazało się, że może wytrzymać aż 22 lata eksploatacji, czyli około 500 cykli prania. Dlaczego tak się dzieje?

W pralkach LG silnik Direct Drive jest bezpośrednio połączony z bębnem. Dzięki temu zabiegowi nie tylko jest w stanie wytrzymać setki prań i pomieścić więcej ubrań, ale jest też bardziej stabilny. Obniża się więc poziom wibracji i hałasu, a dodatkowo też zużycie energii elektrycznej.

Silnik w pralkach LG został również wzbogacony o technologię 6 Motion, która polega na doborze trybu prania i ruchów bębna do danego rodzaju tkaniny. Do wyboru mamy 6 programów, odpowiadających 6 sposobom obracania bębnem:

  • upuszczanie, które nie gniecie ubrań
  • filtrację ze wzmocnionym namaczaniem
  • kołysanie odpowiednie do delikatnych materiałów
  • ciche rolowanie
  • ruch półobrotowy, podczas którego lepiej rozpuszczają się detergenty
  • standardowy ruch pełnoobrotowy do wełny, strojów sportowych i delikatnych tkanin
Pralka z bębnem poruszającym się na 6 sposobów dla jeszcze dokładniejszego prania twoich tkanin – zobacz serię LG z funkcją 6 motion>>

Połączenie mocy silnika oraz doboru ruchów bębna do rodzaju materiału ubrań to sposób na najskuteczniejsze pranie.

Pralka dla alergika. Pranie parowe – pozbądź się 100% bakterii i 99,9% alergenów

Niektóre ubrania wymagają szczególnego traktowania i delikatności, którą może zapewnić tylko gorąca para. Dzięki temu, że jej cząsteczki są aż 1600 razy mniejsze od cząsteczek wody, może dokładnie wnikać w strukturę tkanin oraz łagodnie, ale skutecznie je oczyszczać. Podczas prania parowego True Steam w pralkach LG możemy pozbyć się 100% bakterii i aż 99,9% alergenów, np. z ubranek niemowlęcych i dziecięcych, pościeli, ręczników i strojów osób ze skłonnością do alergii i podrażnień. Para wodna jest więc delikatna dla naszego zdrowia i skóry, ale bezlitosna dla zarazków i nawet uporczywych plam.

Świeże ubrania bez alergenów i bakterii? Wybierz pralki parowe LG z funkcją TrueSteam>>

Oszczędna pralka - sposób na oszczędzanie wody i czasu podczas suszenia

Czy może być urządzenie bardziej oszczędzające czas niż pralko-suszarka? Okazuje się, że ta z technologią Eco Hybrid pozwala jeszcze bardziej przyspieszyć tradycyjny program. Do tego mamy wybór: albo będzie on trwał o 10 minut krócej od standardowego, albo wybierzemy tryb ekologiczny i zaoszczędzimy na wodzie. W pierwszym przypadku ubrania zostaną dokładnie, ale też bez zagnieceń wysuszone za pomocą zimnej wody i gorącego powietrza, w drugim za efekt odpowiedzialne będą tylko ciepłe podmuchy. Wybór należy do nas, a najlepsze jest to, że każdy przyniesie korzyści.

Funkcja Add Item – dokładaj to, o czym zapomniałeś

Ile razy zdarzyło ci się, że uruchomiłeś już pralkę i dopiero wtedy przypomniałeś sobie o jednej zagubionej skarpetce? Już nie musisz czekać do następnego prania. Dzięki funkcji Add Item dołożysz wszystko, o czym zapomniałeś w każdym momencie prania. Pozwoli ci to oszczędzić na czasie, wodzie i energii.

Pralka 2 w 1 – LG Twin Wash

Jak tu oszczędzić czas, skoro najpierw trzeba wyprać rzeczy kolorowe, później białe, a najlepiej jeszcze wszystko podzielić na rodzaje tkanin lub oddzielić rzeczy niemowląt i dzieci od zabrudzonych strojów sportowych? LG znalazło rozwiązanie tego problemu i stworzyło pierwszą na świecie podwójną pralkę z dwoma komorami:

  • główną, ładowaną od przodu i pozwalającą na wypranie 12 kg ubrań
  • ładowana od góry Twin Mini na 2 kg ubrań, które wymagają szczególnego traktowania

Dzięki takiemu rozwiązaniu można o wiele lepiej dopasować program do rodzaju materiału i zaoszczędzić na czasie. LG Twin Wash dodatkowo wyposażona jest w program prania parowego z funkcją True Steam oraz suszenia z technologią Eco Hybrid. Jest więc to nie tylko urządzenie 2 w 1, ale wręcz 4 w 1.

Jak zrobić dwa prania podczas jednego cyklu prania? Tylko z pralką TwinWash od LG>>

Pralka Smart z Wi-Fi – inteligentna obsługa

Wstawiłeś pranie, ale musisz pilnie wyjść? Teraz możesz sterować swoją pralką z dowolnego miejsca dzięki połączeniu Wi-Fi i aplikacji Smart ThinQ. Nie tylko uruchomisz wybrany tryb prania, ale też sprawdzić zużycie wody i energii, a także pobierzesz dodatkowe programy dedykowane, np. ubrankom niemowlęcym czy strojom sportowym. Funkcja ta pozwoli ci również zdalnie diagnozować wszelkie usterki. Wystarczy, że za pomocą opcji Smart Diagnosis połączysz się z serwisem LG, a pralka sama poda konsultantowi informację o swoim stanie technicznym i zaistniałym problemie.