logo Strefa Marki
Amica

Wielozadaniowe - jak Ty!

Mnóstwo ról, mnóstwo zadań, milion rzeczy na głowie… Czy tak wygląda Twój dzień? Z nową płytą indukcyjną 2.0 od Amica Twoje codzienne obowiązki staną się łatwiejsze. Gotuj szybko, elastycznie i energooszczędne.

Płyta indukcyjna…
…działa szybko
i oszczędza Twój czas

PowerBooster

Nie trać czasu w kuchni, przeznacz go na przyjemności. Pomoże Ci w tym funkcja PowerBooster, która zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Wodę 0,4 l zagotujesz nawet w 60 sekund! Krótszy czas gotowania czy smażenia, to także mniejsza strata cennych substancji odżywczych.
Szybko i zdrowo!

Trzy programy gotowe

Po co eksperymentować z temperaturą grzania, tracąc czas i narażając się na wykipienie czy przypalenie potraw? W płytach indukcyjnych Amica zastosowano rozwiązanie, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury dopasowanej do aktualnych potrzeb.

 • 42 °C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady.
 • W 70 °C podgrzejesz zupę i sosy.
 • W 94 °C ugotujesz makaron lub ryż.

Rozsmakuj się w komforcie!

Slider

Konieczność kilkakrotnego dotknięcia sensora w celu zwiększenia lub zmniejszenia mocy grzania jest dość uciążliwa. To szczególnie niewygodne, kiedy musisz dokonać szybkiej redukcji temperatury, bo potrawa zaczęła się gwałtownie gotować i grozi wykipieniem. By wyeliminować ten problem w płytach indukcyjnych Amica zastosowany został Slider, który umożliwia błyskawiczną i płynną regulację ustawień. Wystarczy, że przesuniesz palcem po panelu sterowania.

Proste, wygodne i praktyczne!

EasySelect

Gotujesz w kilku garnkach jednocześnie? To wymaga podzielności uwagi i precyzji w działaniu… Ale teraz będzie łatwiej! Dzięki EasySelect błyskawicznie ustawisz lub zmienisz moc konkretnego pola, korzystając z przypisanego tylko do niego panelu! 4 pola na płycie? 4 panele sterowania! Już nic nagle nie wykipi ani nie zacznie przywierać, bo zareagujesz odpowiednio szybko!

Łatwiej, czyściej, wygodniej!

…odpowiada
na Twoje potrzeby

AutoBridge

Obiad dla dużej rodziny? Funkcja AutoBridge pozwala na gotowanie w większych garnkach na obu polach jednocześnie! Płyta wykrywa duże naczynie i automatycznie łączy pola w strefę grzania odpowiadającą kształtowi garnka. To intuicyjne rozwiązanie sprawia, że gotujesz szybciej i efektywnie!

FlexiSpace

Z pewnością wielokrotnie zdarzyło Ci się używać garnków, których podstawa wystawała poza pole grzewcze. Od teraz wielkość czy kształt garnka nie mają znaczenia! W przeciwieństwie do większości płyt dostępnych na rynku, cewki indukcyjne w urządzeniach Amica nie są okrągłe, a kwadratowe, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni płyty. Większa powierzchnia grzania to większe możliwości!

Hob&Go

Po prostu postaw i gotuj. Położenie garnka w dowolnym miejscu na płycie automatycznie aktywuje odpowiednie pole grzejne. Tobie pozostaje tylko ustawienie mocy grzania.

Timer

Ustaw czas gotowania, a kiedy czas minie, płyta automatycznie wyłączy pole grzewcze, emitując przy tym charakterystyczny dźwięk. Timer wykorzystać możesz także jako minutnik. Z płytą indukcyjną Amica jajko na miękko nigdy już nie będzie jajkiem na twardo. Zyskaj pełną kontrolę nad czasem!

Pauza

Musisz na chwilę wyjść z kuchni w trakcie gotowania? Praktyczna funkcja Pauza wyłączy wszystkie aktywne pola, zapamiętując jednocześnie ich ustawienia. Po powrocie po prostu ponownie naciśnij sensor i uruchom płytę, mając pewność, że ustawienia pól indukcyjnych będą identyczne.

ActionLED

Jedno spojrzenie na płytę wystarczy, by wiedzieć, które pola grzejne są aktywne lub czy włączona została np. Funkcja Bridge! Wszystko za sprawą eleganckich podświetleń LED umieszczonych pod powierzchnią płyty, w miejscu, gdzie standardowo znajdują się nadruki. Podświetlenia włączą się zawsze, gdy dotkniesz sensora. Ułatwiaj sobie życie wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe!

…oszczędza energię i pieniądze
Energooszczędność

Płyta indukcyjna zużywa do 40% mniej energii w porównaniu z płytą ceramiczną. To znacznie niższe rachunki za prąd i większa troska o środowisko naturalne. Postaw na oszczędność!

…dostosowuje się
do Twojej kuchni

SlimHob

Wybierz uniwersalną płytę, która pasuje do różnych blatów i typów kuchennej zabudowy. Jej montaż jest możliwy w praktycznie każdym, nawet 12 mm blacie - kiedy pod nim znajduje się szuflada. A także już w 28 mm blacie nad piekarnikiem Amica. W dodatku bez względu na materiał, z którego blat został wykonany. To ogromna elastyczność przy projektowaniu i komfort wyboru niezależnie od upodobań, mody i możliwości Twojej kuchni.

PowerChoice

Nie jesteś pewien jaką instalację masz w domu? Funkcja PowerChoice pozwala na dostosowanie mocy urządzenia do istniejącej instalacji elektrycznej, zarówno jednofazowej jak i trójfazowej. Dostępne są cztery maksymalne poziomy mocy, a regulację można przeprowadzić w dowolnym momencie. Wprowadzone ustawienia zostają zachowane do kolejnej modyfikacji. Możesz gotować na wszystkich polach jednocześnie, bez problemów związanych z przeciążeniem.

Plug&Play

Nie potrzebujesz już trójfazowego zasilania 400 V, teraz wystarczy znaleźć najbliższy kontakt, włożyć wtyczkę i gotować. Do podłączenia płyty indukcyjnej Plug&Play potrzebne jest tylko zasilanie 230 V, które znajduje się w każdym gniazdku.

CheckPot

Jeśli nie jesteś pewien czy Twoje naczynia są odpowiednie do gotowania na płycie indukcyjnej, skorzystaj z funkcji CheckPot. Po położeniu garnka na polu grzejnym płyta sprawdza czy postawiony na niej garnek w pełni wykorzystuje moc płyty.

…i jest bezpieczna dla
całej rodziny

Grzanie zimne w dotyku

W pierwszej kolejności nagrzewa się garnek, nie płyta. Dopiero po dłuższym gotowaniu nagrzany garnek rozgrzewa płytę. Jest ona chłodniejsza od standardowych płyt.

HeatControl

Funkcja ta poinformuje Cię o tym, czy pole indukcyjne jest rozgrzane po zdjęciu garnka z płyty. Kiedy temperatura pola przekracza 60 °C na panelu sterowania wyświetlana jest wielka litera H. Gdy temperatura znajduje się w przedziale od 45 °C do 60 °C, na wyświetlaczu widać małą literę h. Zwiększ bezpieczeństwo pracy w kuchni!

ChildLock

Podczas wykonywania różnych czynności w kuchni, łatwo o przypadkowe włączenie lub wyłączenie płyty. Szczególnie jeśli w domu są dzieci. By uniknąć takiego ryzyka, płyty Amica wyposażone zostały w specjalną blokadę. Włączasz i zyskujesz pełną kontrolę. Bezpieczeństwo domowników ponad wszystko!

Produkty polecane
Płyta indukcyjna
PIE6543PHTSU 2.0
Wybrane funkcje
Płyta indukcyjna
PIE6544PHTSU 2.0
Wybrane funkcje
Płyta indukcyjna
PID6544PHTSF 2.0
Wybrane funkcje

Znajdź urządzenie, które pomoże Ci każdego dnia.

   
product
 • icon

  Palnik WOK

 • icon

  Stabilne ruszty żeliwne

product

płyta gazowa

Amica PGA6101APB

product
 • icon

  FlameControl

 • icon

  Palnik Booster

product

płyta gazowa

Amica PGA6102APFR

product
 • icon

  FlameControl

 • icon

  ExtraSpace

product

płyta gazowa

Amica PGCD6101APFB

product
 • icon

  PowerBooster

 • icon

  CookAdapt

product

płyta indukcyjna

Amica PIE6540TU

product
 • icon

  Timer

 • icon

  FlameControl

product

płyta gazowa

Amica PGCA6101APFTB

product
 • icon

  PowerBooster

 • icon

  Autobridge

product

płyta indukcyjna

Amica PIE6543PHTSU 2.0

product
 • icon

  PowerBooster

 • icon

  Autobridge

product

płyta indukcyjna

Amica PIE6544PHTSU 2.0

product
 • icon

  PowerBooster

 • icon

  Autobridge

product

płyta indukcyjna

Amica PID6544PHTSF 2.0