Zarządzaj życiem prywatnym i zawodowym dzięki najlepszym smartfonom

Autor: Marek

Smartfony już dawno przestały być sprzętami egzotycznymi, a stały się elementem standardowego wyposażenia niemal każdego z nas. I choć niektórzy mogą rzewnie wspominać tradycyjne telefony z fizyczną klawiaturą to nie da się zaprzeczyć, że obecnie urządzenia mobilne dysponują zdecydowanie większą mocą obliczeniową, a co za tym idzie – zwiększa się spektrum ich zastosowań. Przede wszystkim w codziennym życiu.


Najpierw zalety inteligentnych telefonów odkryły osoby związane z biznesem, których czas jest niezwykle cenny, a dobry terminarz na wagę złota. Do pewnego momentu doskonale sprawdzały się tradycyjne, papierowe kalendarze osobiste oraz samoprzylepne karteczki, na których umieścić można było najważniejsze notatki. Z czasem jednak rozwiązania ta okazały się nie do końca wystarczające, szczególnie w porównaniu z tym, co dopiero miało nadejść.


Wybierz smartfon spośród najlepszych modeli na rynku!


Smartfon Sony Xperia TWraz z upowszechnieniem smartfonów, olbrzymią popularność zyskały cyfrowe kalendarze i organizery. Korzyścią zauważalną już na pierwszy rzut oka była oszczędność miejsca – telefon zazwyczaj mieści się w kieszeni, zatem w aktówce robiło się nieco przestrzenniej, kiedy kalendarz można było pozostawić w domu. Telefon ma również jedną zasadniczą przewagę nad kalendarzem tradycyjnym – zawsze mamy go przy sobie, zawsze możemy zatem nanieść poprawki na już utworzone wydarzenie czy też zapisać nowe, bez obawy, że coś nam z pamięci jednak umknie. Prawdziwym przełomem okazało się natomiast współdzielenie informacji magazynowanych w tak zwanej chmurze – teraz natychmiastowy dostęp do terminarza mamy z poziomu każdego urządzenia, na którym pracujemy. Co więcej, swoje kalendarze można współdzielić, dzięki czemu informację o ważnym wydarzeniu może zapisać nam np. nasz szef.

Powyższy przykład jest symptomatyczny również dla innych dziedzin życia, bowiem inteligenta rewolucja znalazła zastosowanie w niezliczonej ilości przypadków. Punktem wspólnym wszystkich tych działań jest jeden przedmiot – smartfon. Oczywiście od nas zależy, czy np. inteligentnym systemem domowym (IDS) sterować będziemy z poziomu telefonu, tabletu, laptopa czy też komputera stacjonarnego. Trudno jednak zaprzeczyć, że to smarfon towarzyszy nam najczęściej, całkiem słusznie zyskując sobie miano komputera osobistego XXI wieku. Wybrać urządzenie skrojone na naszą miarę wcale jednak nie jest łatwo.
 
Smartfon Samsung Galaxy S4Pierwszym kryterium, które powinno określić charakter naszych poszukiwań jest kwota, jaką możemy wydać na telefon. Najdroższe są oczywiście aktualne telefony flagowe najpopularniejszych linii danych producentów (Galaxy w przypadku Samsunga czy też Xperia w przypadku Sony). Decydując się na flagowca marki zyskujemy świadomość, że otrzymujemy urządzenie, które jest wyposażone we wszystkie najważniejsze funkcje i technologie, jakimi dysponuje konkretny producent na daną chwilę oraz najnowsze wersje systemów operacyjnych. Podczas marcowej prezentacji modelu S4, koreański Samsung bardzo mocno zwracał uwagę między innymi na możliwości nowego systemu operacyjnego, a przede wszystkim zaś na funkcję Life Companion. W największym skrócie jest to trener osobisty, który monitoruje wszystkie nasze poczynania – od ilości godzin przespanych nocą aż po kalorie spalane każdego dnia. Takich udogodnień nie otrzymamy jednak decydując się na telefon z niższej półki cenowej, nawet tego samego producenta. Są one po prostu wyposażane w sposób o wiele uboższy. Warto zatem – odpowiednio wcześniej – określić swoje priorytety i zdecydować, jakie wyposażenie telefonu będzie nam niezbędne.

Drugim ważnym kryterium jest zakres zastosowań, jakie ma spełniać telefon. Dla osób, które w sposób jak najbardziej efektywny chcą połączyć życie prywatne i zawodowe w jednej słuchawce najlepszym rozwiązaniem będą telefony z funkcją dual sim. Charakteryzują się one dwoma wejściami na karty SIM, dzięki czemu za pomocą jednej słuchawki możemy odbierać telefony zarówno od partnerów życiowych, jak i biznesowych. W momencie kupna telefonu warto jednak dać sobie możliwość wykorzystania jak największej ilości aplikacji użytkowych – często niestety będzie to oznaczać po prostu wybór lepszego modelu. Branża technologiczna jest na tyle dynamiczna, że jeśli dzisiaj nie ma aplikacji spełniającej nasze wymagania, to wcale nie oznacza, że ktoś jej nie stworzy jutro. A jeśli w momencie zakupu zdecydujemy się na tańszy – co za tym idzie bardziej ograniczony telefon – to może się okazać, że aplikacja nie będzie z naszym urządzeniem współpracować.
Smartfon HTC One

Dlatego warto, mimo wszystko, inwestować w modele flagowe. Dzięki nim zyskujemy najszersze spektrum zastosowań telefonu i możemy być pewni, że wszystkie rozwiązania o których słyszeliśmy w telewizji, czytaliśmy w prasie czy też o słyszeliśmy od znajomych będą na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu w sposób wygodny i wydajny będziemy w stanie zorganizować swoje życie – zarówno prywatne, jak i zawodowe.

 

Zobacz pełną ofertę smartfonów w naszym sklepie!


  • 699 zł
  • 799 zł
  • 999 zł
  • 1 499 zł
  • 899 zł

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów