Data publikacji: 28 września 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Wideorejestrator w lusterku – jaki i do jakiego auta?

Poleć znajomemu Drukuj

Wideorejestrator samochodowy pozwala na bezpieczne podróżowanie, zarejestrowanie nieuczciwego kierowcy lub nieprzewidzianego zdarzenia na drodze oraz monitorowania pojazdu np. w nocy na parkingu. Coraz bardziej popularne stają się wideorejestratory w lusterku, bo posiadają wiele zalet: są praktyczne, dyskretne, proste w montażu i nie zasłaniają widoku na jezdnię. Jaki model wybrać?

Rejestrator jazdy w lusterku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak działa rejestrator jazdy w lusterku,

- czym się różni rejestrator w lusterku od zwykłej kamerki,

- co powinna mieć kamera samochodowa w lusterku,

- jaki wideorejestrator wybrać do swojego samochodu.

Jak działa rejestrator jazdy w lusterku?

Navitel Dual DVR MR250Wideorejestrator samochodowy w lusterku podobnie jak zwykłe kamerki samochodowe rejestruje obraz z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Nagrania mają dużą wartość w momencie ustalania sprawcy wypadku. Oprócz nagrywania jazdy mogą również monitorować pojazd, np. w nocy na parkingu.

Rejestrator jazdy w lusterku do złudzenia przypomina zwykłe lusterko. Urządzenie nakłada się na lusterko wsteczne za pomocą uniwersalnych gumowych mocowań, pasujących do każdego lusterka. Wyświetlacz jest kierowany w kierunku tyłu samochodu, z kolei obiektyw kamery w przeciwnym kierunku na jezdnię – ten można regulować za pomocą specjalnego przegubu. Na lusterku umieszczono ekran LCD, na którym widać podgląd rejestrowanego obrazu oraz panel sterowania. Lusterko podłączysz za pomocą kabla do gniazdka 12 V.

Sprzęt posiada funkcje typowe dla zwykłych rejestratorów. Więcej o nich przeczytasz tutaj: Rejestrator jazdy z GPS – 5 polecanych modeli.

Czym się różni rejestrator w lusterku od zwykłej kamerki?

Czym zatem różni się od zwykłych urządzeń? Rejestrator jazdy w lusterku wyróżnia się następującymi cechami:
  • dyskrecją – urządzenie trudno odróżnić od zwykłego lusterka. Nie rzuca się tak w oczy, jak kamera umieszczona na szybie. Gdy zostawiasz samochód na parkingu, nie musisz się o nią martwić,
  • prostotą montażu – sprzęt montuje się za pomocą gumowych mocowań na lusterko wsteczne, co zajmuje zaledwie kilka chwil,
  • nie zasłania widoku – jak ważna jest widoczność przedniej szyby, wie każdy kierowca. Zwykłe kamerki umieszczane na szybie zasłaniają widok z przodu pojazdu. Kamerka w lusterku daje kierowcy pełny ogląd sytuacji przed pojazdem, dzięki czemu zwiększa poziom bezpieczeństwa na drodze.

PORADA EKSPERTA

Pamiętaj o tym, że rejestrator jazdy w lusterku jest jednocześnie lusterkiem wstecznym i powinien być ustawiony tak, aby zapewniał bezpieczeństwo jazdy, czyli na środku. Z tego powodu nie można go umieszczać w dowolnym miejscu z przodu pojazdu.

Proponowane produkty:
Mikavi PQ4 GPS WiFi <%– –%>
Tracer MobiMirror FHD <%– –%>
Mio MiVue J60 WiFi <%– –%>
Mio MiVue 792 WiFi Pro <%– –%>
Tracer MobiJourney HD <%– –%>

Co powinna mieć kamera samochodowa w lusterku?

Przed zakupem zwróć uwagę, czy wideorejestrator posiada następujące elementy:
  • kamera tylna – dzięki tej funkcji możesz śledzić na lusterku podgląd z przodu pojazdu, jak i widok na tylną szybę. Tylna kamera może być również użytkowana jako kamera cofania,
  • asystent białej linii (LDWS) – ostrzega za pomocą sygnału dźwiękowego o zmianie pasa ruchu.

Jaki wideorejestrator wybrać do swojego samochodu?

 Tracer MobiMirror FHDW zasadzie każdy model wideorejestratora w lusterku będzie pasował do dowolnego samochodu osobowego. Jedynym ograniczeniem będzie długość przewodu, który może być za krótki w większych samochodach – w tym przypadku należy go odpowiednio poprowadzić lub ewentualnie użyć transmitera bezprzewodowego.

Wybraliśmy z oferty naszego sklepu trzy takie urządzenia, które polecają nasi klienci:

Navitel Dual DVR MR250 – urządzenie z 5-calowym wyświetlaczem, nagrywające w rozdzielczości Full HD, z czułym mikrofonem, funkcją detekcji ruchu, G-Sensorem, nagrywaniem w pętli oraz obiektywem 160 stopni,
Xblitz MIRROR 2016 – wideorejestrator wyposażony w 4,3-calowy wyświetlacz, nagrywający w rozdzielczości Full HD, z czułym mikrofonem, licznymi funkcjami takimi jak detektor ruchu, G-Sensor, nagrywanie w pętli, tryb nocny oraz z obiektywem 140 stopni,
Xblitz Park View – sprzęt z 4,3-calowym wyświetlaczem, nagrywający z rozdzielczością Full HD, posiadający czuły mikrofon i funkcję detektora ruchu, G-Sensor, nagrywania w pętli, trybu nocnego oraz obiektyw 120 stopni.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Waga bagażowa od jakiegoś czasu stała się podstawowym gadżetem wszystkich osób często latających samolotami.
Zobacz więcej   
 

Szeroki wybór sufitowych i ściennych uchwytów do projektora znajdziesz w ofercie RTV EURO AGD.


Zobacz więcej   
 Nowoczesne watomierze znajdziesz w ofercie RTV EURO AGD.
Zobacz więcej   

Znajdź nas