Data publikacji: 12 marca 2020
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak wybrać odpowiedni wideorejestrator do samochodu?

Poleć znajomemu Drukuj

Wpadki na drogach oraz nieuczciwi kierowcy to dość powszechny widok. W razie różnych nieprzyjemnych sytuacji warto mieć zamontowany w samochodzie wideorejestrator. Dzięki niemu będziemy też spokojniejsi, że potencjalnemu złodziejowi nie uda się ukraść auta. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych urządzeń, jak jednak wybrać najlepsze? Czym się kierować?

Rejestrator jazdy w lusterku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. do czego służy wideorejestrator
  2. jakie są rodzaje wideorejestratorów
  3. jak wybrać odpowiedni wideorejestrator

Do czego służy wideorejestrator?

Navitel Dual DVR MR250

Wideorejestrator do samochodu to urządzenie, dzięki któremu możemy nagrywać wszystkie sytuacje zaistniałe na drodze. W ten sposób jesteśmy w stanie zabezpieczyć się od nieuważnych kierowców i w razie jakichkolwiek niedogodności udowodnić, kto jest ich sprawcą. Jednak tego typu urządzenia mają zdecydowanie więcej zastosowań. Warto zwrócić uwagę, że zwiększają bezpieczeństwo, kiedy zostawiamy samochód na parkingu. Urządzenie automatycznie rejestruje bowiem każdy wykryty ruch w okolicy auta, nie ma więc możliwości, aby potencjalny złodziej czy wandal podszedł do niego bez wiedzy właściciela.

Niewielkie urządzenie można zamontować w zaledwie kilka minut. Jego działanie nie wymaga interakcji z użytkownikiem. Po odpowiedniej konfiguracji nie musimy robić nic więcej. Warto zainwestować w sprzęt, który zarejestruje każdą nieprzyjemną sytuację na drodze, a materiał filmowy posłuży jako dowód.

Jakie są rodzaje wideorejestratorów?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli wideorejestratorów samochodowych. Różnią się one parametrami, sposobem montażu, a także sposobem działania. Można je podzielić na dwie główne kategorie:

  • Kamerka samochodowa

Jest to typowa kamerka montowana z tyłu i z przodu pojazdu. Tego typu sprzęt jest zwykle tani, prosty w obsłudze i charakteryzuje się stosunkowo dobrymi parametrami. Montaż wymaga dłuższej chwili i zrozumienia instrukcji. Kamerka może jednak do pewnego stopnia frustrować, ponieważ znajduje się w polu widzenia kierowcy. Największą jej wadą jest rozpraszanie podczas prowadzenia auta i konieczność zamontowania dodatkowego urządzenia na kokpicie.

  • Wideorejestrator w lusterku

Tego typu rozwiązanie do złudzenia przypomina tradycyjne lusterko samochodowe, jednak jest ono wyposażone w kamerę tylną i przednią. W ten sposób nie potrzebujemy dodatkowego urządzenia. Sam montaż jest bardzo prosty. Obraz wyświetlany jest na ekranie lusterka, jednak mimo to działa ono dokładnie tak, jak tradycyjne odpowiedniki i trudno je od nich odróżnić. Największe zalety wideorejestratora to oczywiście dyskrecja, prostota i to, że nie zasłania pola widzenia kierowcy. Dodatkowo w zestawie zwykle znajduje się kamera tylna, dzięki czemu cofanie i parkowanie może okazać się znacznie łatwiejsze.

Proponowane produkty:
Pioneer VREC-DH200 <%– –%>
Garett Road 9 <%– –%>
Navitel NR 200 Nightvision <%– –%>
Garett Trip 3 <%– –%>
Garett Trip 6 <%– –%>

Jaki wideorejestrator wybrać?

 Tracer MobiMirror FHD

Wybór zależy głównie od preferencji kierowcy, jednak warto zwrócić uwagę, czy dany model ma kamerę tylną. Dzięki niej można monitorować nie tylko przód pojazdu, ale także jego tył. Może być ona używana jako kamera cofania, więc jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Niektóre wideorejestratory wyposażone są także w asystenta białej linii (LDWS). Dzięki temu za każdym razem, kiedy zmieniamy pas, otrzymujemy stosowne ostrzeżenie.

Warto zwrócić uwagę na urządzenia często polecane przez innych kierowców. Należą do nich kamery samochodowe Xblitz S5 DUO, Xblitz GO SE czy Navitel DVR R600. Są to urządzenia z wyższej półki, nagrywające filmy w rozdzielczości Full HD. Można je dostać za mniej niż 400 zł, a będą dobrym wyborem nawet dla wymagających kierowców. Na rynku znajdziemy także wideorejestratory w formie lusterka samochodowego. Dla przykładu warto polecić urządzenia Xblitz Prism i Xblitz Park View. Charakteryzują się stosunkowo niską ceną i bardzo dobrą jakością nagrywania. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż tradycyjne kamery. W tym wypadku także otrzymujemy filmy w rozdzielczości Full HD i wszystkie inne przydatne funkcje. Wyświetlacze są duże i czytelne, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z widocznością. Wyżej wymienione urządzenia mają specjalne sloty na karty pamięci. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki dużej pojemności będziemy mogli zapisać więcej materiałów wideo. Warto także wspomnieć, że sprzęt opatrzony jest gwarancją producenta, która wynosi w zależności od modelu od 12 do 24 miesięcy, co pozwala na długie korzystanie bez obawy o potencjalne awarie.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów