Kamera samochodowa ranking 2024 – najlepsze wideorejestratory w tym roku!
Z uwagi na zmianę stawek mandatów za wykroczenia oraz coraz większą liczbę piratów drogowych większość kierowców skierowała uwagę na kamery samochodowe. Ranking 2024 pokazuje, które z tych produktów cieszą się największą popularnością i najlepiej rejestrują obraz. Wideorejestratory są przydatne nie tylko podczas kontroli policyjnej, ale również w przypadku kolizji. W myśl przysłowia: przezorny zawsze ubezpieczony!
Coraz większą popularność zdobywają wideorejestratory w kształcie tubki – liczą się niewielki rozmiar, wysoka jakość nagrań i prostota obsługi. Sensor Sony STARVIS 2 IMX675 w wideorejestratorze 70MAI Dash Cam A510 odpowiada za wysoką jakość nagrań w rozdzielczościach 2592 × 1944 HDR (4:3) 30 kl./s, 2560 × 1440 HDR (16:9) 30 kl./s oraz 1920 × 1080 (60 kl./s). Znaki czy numery tablic rejestracyjnych nawet z oddali są bardzo dobrze widoczne. Nad przejrzystością i odpowiednią jasnością obrazu w zdjęciach nocnych czuwa technologia Night Owl Vision. Poprawia ona jakość nagrań nocnych, zwiększając ich klarowność, intensywność kolorów oraz redukując odblaski świetlne. Rozpiętość obiektywu 140° obejmuje nie tylko to, co dzieje się przed autem, ale także sąsiedni pas i pobocze.
Standardem jest już czujnik przeciążeń G-Sensor, który reaguje na uderzenia, nagłe hamowanie lub dynamiczne manewry. Jak działa? Blokuje materiał, jeśli tylko wykryje takie zdarzenie, po to, aby nie nadpisać na nim innego wideo. A skoro już mowa o nadpisywaniu – rejestrator nagrywa wideo w pętli, co oznacza brak obawy o zapełnienie karty. Ale jeśli chcemy wykorzystać materiał, to dobrze go jak najszybciej zgrać pomimo obsługi kart microSD do 256 GB. W zestawie znajduje się kamera tylna.
Wideorejestrator 70MAI A200 jest wyposażony w matrycę CMOS GC2093, która rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 lub 60 klatkach na sekundę, co gwarantuje płynne i szczegółowe filmy. Szeroki kąt widzenia 130° oraz przysłona f/2.0 umożliwiają uchwycenie szerokiego pola przed pojazdem nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
Urządzenie ma 2-calowy wyświetlacz, który ułatwia podgląd nagrań i zarządzanie ustawieniami. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi i aplikacji 70mai, dostępnej na iOS (od wersji 14.0) i Android (od wersji 10), możesz bezprzewodowo przeglądać nagrania na smartfonie i je pobierać. Funkcja trybu nocnego oraz technologia HDR zapewniają wyraźny obraz nawet przy słabym oświetleniu. 70MAI A200 obsługuje karty microSD o pojemności do 128 GB, co pozwala na długotrwałe nagrywanie w pętli z automatycznym nadpisywaniem najstarszych plików. Wbudowany G-sensor wykrywa nagłe wstrząsy, zabezpieczając kluczowe nagrania przed przypadkowym usunięciem.
Na trzecim miejscu w rankingu wideorejestratorów znajduje się Navitel AR280 DUAL. Produkt zyskał dużą popularność i bardzo dobrze się sprzedaje, ponieważ w zestawie otrzymujemy dwie kamery. W tym zakresie cenowym trudno szukać równie konkurencyjnej pozycji. Przednia kamera rejestruje obraz w jakości Full HD, a obiektyw ma kąt widzenia 140° – każde zdarzenie na drodze oraz poboczu zostanie więc zarejestrowane.
Dzięki kamerze tylnej o kącie widzenia 100° nagramy również wszystko to, co się dzieje za naszym pojazdem. Można z niej korzystać jak z kamery cofania, ułatwiając sobie parkowanie w ciasnych miejscach. Najlepsze kamery samochodowe to te, które nie zajmują dużo przestrzeni i nie ograniczają widoczności. Do takich należy Navitel AR280 DUAL, którego kamera przednia jest wyjątkowo niewielka i można ją łatwo umieścić za lusterkiem. Kamera tylna to mały wałek, który nie ogranicza widoczności wstecznej.
Wideorejestrator 70MAI A200 jest wyposażony w matrycę CMOS GC2093, która rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 lub 60 klatkach na sekundę, co gwarantuje płynne i szczegółowe filmy. Szeroki kąt widzenia 130° oraz przysłona f/2.0 umożliwiają uchwycenie szerokiego pola przed pojazdem nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.
Urządzenie ma 2-calowy wyświetlacz, który ułatwia podgląd nagrań i zarządzanie ustawieniami. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi i aplikacji 70mai, dostępnej na iOS (od wersji 14.0) i Android (od wersji 10), możesz bezprzewodowo przeglądać nagrania na smartfonie i je pobierać. Funkcja trybu nocnego oraz technologia HDR zapewniają wyraźny obraz nawet przy słabym oświetleniu. 70MAI A200 obsługuje karty microSD o pojemności do 128 GB, co pozwala na długotrwałe nagrywanie w pętli z automatycznym nadpisywaniem najstarszych plików. Wbudowany G-sensor wykrywa nagłe wstrząsy, zabezpieczając kluczowe nagrania przed przypadkowym usunięciem.
To sprzęt przeznaczony dla bardziej zawansowanych i wymagających użytkowników. Nagrywa w jakości 4K UHD w 30 klatkach na sekundę lub w 60 klatkach na sekundę, jeśli ustawimy jakość na 1080P. Obiektyw o kącie widzenia 150° rejestruje dużo szczegółów przed pojazdem, a także na sąsiednim pasie. Co więcej przetwornik obrazu Sony Starvis 2 IMX678 odpowiada za wysoką jakość nagrań, także w nocy. W trybie parkingowym wykrywa ruch z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Jest na tyle czuły, że wykrywa ruch człowieka przed autem.
W zestawie znajduje się kamera tylna, która rejestruje obraz w rozdzielczości 1080p i zapewnia szeroki kat widzenia 130°. Co więcej, ma bardzo kompaktową konstrukcję i łatwo ją ukryć za tylną szybą.
Za bezpieczeństwo odpowiada system DAS, który monitoruje i ostrzega o potencjalnych zagrożeniach, wydając alert głosowy. Wideorejestrator 70MAI A810 4K HDR ma wbudowany moduł GPS, który gromadzi informacje o podróży i precyzyjnie określa położenie pojazdu. Sterujemy za pomocą aplikacji. Odstraszać może cena urządzenia, ale biorąc pod uwagę wysoką jakość nagrań – warto zainwestować.
-
Bardzo szeroki kąt widzenia 170°
-
Kompaktowy rozmiar
-
Wysoka jakość nagrań
-
Sposób montażu na taśmę
-
Brak Wi-Fi lub Bluetooth
Navitel R600 GPS zyskał dużą popularność przede wszystkim za sprawą modułu GPS, dzięki któremu otrzymujemy rzetelny pomiar aktualnej prędkości. Co więcej, Navitel R600 GPS ostrzega przed fotoradarem na kilkaset metrów wcześniej. Na ekranie wyświetlają się znaki drogowe z ograniczeniem prędkości, które obowiązuje na kontrolowanym odcinku drogi, odległość od fotoradaru oraz aktualna prędkość poruszania się. Towarzyszy temu wyraźny sygnał dźwiękowy, który nie sposób zignorować.
Na uwagę zasługuje również wysoka jakość nagrań, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest ona zasługą sensora Sony 307 Night Vision. To jeden z najbardziej spostrzegawczych wideorejestratorów w zestawieniu – jego szklany obiektyw nagrywa obraz w zakresie 170°, w jakości FullHD w 30 kl/s. Minusami tej konstrukcji są brak przyssawki, zamiast której zastosowano taśmę dwustronną, oraz brak Wi-Fi czy Bluetooth – materiały zgrywamy z karty lub bezpośrednio z kamery.
Zgodnie z nazwą – w zestawie mamy dwie kamery. Tylna rejestruje to, co się dzieje za naszym autem, ale pełni także funkcję kamery cofania. Ma kąt widzenia 136° i nagrywa obraz w jakości FullHD. Przednia kamera również nagrywa w rozdzielczości FullHD, ale ma kąt widzenia aż 170°. Co więcej, za wysoką jakość obrazu odpowiada sensor SONY Starvis 307 NV, również w nocy! To zasługa sześciowarstwowej szklanej soczewki. Tablice, znaki, linie na jezdni – wszystko doskonale widoczne na nagraniu po zmroku.
Są także wbudowane moduły GPS i Wi-Fi. Pierwszy rejestruje aktualną prędkość i położenie fotoradarów, a drugi umożliwia wygodną łączność i pobieranie nagrań. Jest także czujnik przeciążeń, G-Sensor, który włączy automatycznie nagrywanie, gdy wykryje uderzenie lub kolizję w trybie parkingowym. Navitel R9 Dual ma także 2,7-calowy ekran IPS, na którym widać wszystkie najważniejsze informacje (aktualna prędkość, ostrzeżenia) oraz obraz z kamery.
Lekki i wygodny Navitel R35 to piąta pod względem popularności kamera samochodowa. W tym przypadku niewielkie rozmiary (taka mała tubka!) i niska cena to największe zalety. Szklany obiektyw rejestruje materiał w jakości Full HD w zakresie 135°. To nieco mniej niż konkurencyjne propozycje, ale nagrania obejmują przód auta i kawałek pobocza. Jest również wyjątkowo trwały i zapewnia dłuższą żywotność.
Plusem jest kolorowy, podłużny ekran IPS o wymiarach 320 x 172 pikseli, dzięki któremu precyzyjnie ustawimy jej położenie i przechylenie. Informuje także o statusie mikrofonu, Wi-Fi, karty microSD oraz wskazuje bieżący czas nagrywania.
Tylko najlepsze kamery samochodowe zostały wyposażone w tryb nocny, dzięki któremu nagrania po zmroku są dużo bardziej wyraźne. Czujnik ruchu G-sensor, a także nagrywanie w pętli i automatyczne uruchamianie to kolejne zalety tej małej tubki. System mocowania – na taśmę – to zdecydowanie minus. Trzeba przyklejać z rozwagą!
To jeden z lepszych wideorejestratorów, który nagrywa obraz w wysokiej jakości nawet w nocy. Dzieje się tak za sprawą nowoczesnego procesora GC2053 Night Vision, który nagrywa obraz Full HD w 30 klatkach na sekundę. Co więcej, model ten wyposażony jest w moduł GPS, dzięki któremu Navitel DVR R300 GPS powiadomi cię o zbyt szybkiej jeździe lub o odległości od fotoradaru. Dostajesz także komunikaty drogowe o niebezpiecznych miejscach na trasie. Cenna funkcja.
Podgląd na dwucalowym ekranie wystarczy, żeby dojrzeć tablice rejestracyjne na nagraniu. Czemu taki mały ekran? Bo samo urządzenie jest naprawdę niewielkie i waży zaledwie 48 gramów. Kąt widzenia wynosi 140°, a kamerkę mocujemy do szyby za pomocą przyssawki. To bardzo wygodny i prosty w obsłudze wideorejestrator. Minusem jest sposób zapisywania plików, a w zasadzie blokada zapełnienia połowy karty. W efekcie kamerka nagrywa tylko do połowy pojemności karty, a pozostała część jest pusta. Według producenta ma to na celu rezerwację miejsca na pliki zablokowane, czyli takie, które sami zapiszemy, bo wideorejestrator Navitel DVR R300 GPS nagrywa w pętli.
Sprytnie ukryta w lusterku (a w zasadzie będąca również lusterkiem wstecznym) kamera Tracer 4.5D FHD VELA rejestruje obraz z obiektywu 150° w jakości Full HD w 30 klatkach na sekundę. Ale to nie wszystko! W zestawie znajdziemy także kamerę wsteczną, która niestety jest raczej miłym dodatkiem niż funkcjonalną kamerą (niska jakość nagrań), ale przydaje się jako kamera wsteczna. Pod warunkiem że nie cofamy po zmroku.
Nagrywa w pętli, ma sensor ruchu G-Sensor i dotykowy ekran 4,5” IPS oraz nagrywa dźwięk wewnątrz kabiny. Ta ostatnia opcja jest niezwykle przydatna dla kierowców taksówek lub miłośników wrzucania nagrań piratów drogowych. Łączymy się za pomocą kabla lub Wi-Fi, co ułatwia przesyłanie plików. Niestety lusterko wsteczne jest dość ciemne, dla niektórych zbyt ciemne, aby uznać je za komfortowe
Jak powstał ranking kamer samochodowych?
Zebraliśmy modele najbardziej popularne, które nie tylko cieszyły się największym powodzeniem i zebrały najwięcej opinii, ale również najlepiej sprzedawały się w naszym sklepie. Dlatego nie zabrakło niespodzianek w postaci budżetowych wideorejestratorów obok produktów z wyższej półki. Nasz ranking kamer samochodowych powstał również w oparciu o nietypowe rozwiązania producentów, którzy starali się łączyć użyteczność wideorejestratorów z kamerą cofania albo detektorem fotoradarów. Ostateczny układ produktów powstał na podstawie największej popularności produktów.
Do czego przydają się rejestratory jazdy – podsumowanie
Małe urządzenia, które nagrywają każdy moment naszej podróży. Wideorejestratory to urządzenia, które ostatnio zyskują na popularności. Ma to związek z wprowadzeniem nowych przepisów kodeksu drogowego, a w szczególności nowego taryfikatora mandatów. Wykroczeń drogowych jest coraz więcej, a kary za nie są coraz większe. W momencie kontroli stres może paraliżować i nie będziemy w stanie udowodnić, że nie przekroczyliśmy przepisów. W takich przypadkach niezwykle przydatne są kamery samochodowe, które nagrywają cały nasz przejazd. Dzięki nim można szybko i w prosty sposób przedstawić do kontroli nagranie z naszą prawidłową jazdą. Rzecz jasna, jeśli taka właśnie była.
Wideorejestratory przydają się także, gdy uczestniczymy w kolizji drogowej albo jesteśmy jej świadkami. Dzięki nagranemu materiałowi możemy szybko i w prosty sposób udowodnić swoją rację policji lub drugiemu kierowcy. W takich sytuacjach bardzo ważna jest prosta obsługa urządzenia, a ranking kamer samochodowych uwzględnia tę cechę produktu. Dzięki niej bez większego wysiłku przejrzymy materiał nagraniowy i wyświetlimy go albo na ekranie urządzenia, albo w aplikacji. Mamy nadzieję, że nasz ranking wideorejestratorów pomoże wybrać najlepsze urządzenie, które spełni oczekiwania kierowcy.
Dziękujemy za dodatkowy komentarz!
Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.
Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię
Już zapisaliśmy Twój głos!
Dziękujemy!