Data publikacji: 12 kwietnia 2019
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Timeshift, PVR – jak nagrywać programy na telewizorze?

Poleć znajomemu Drukuj

W czasie oglądania ulubionego serialu musisz wyjść z domu, a nie chcesz przegapić najciekawszych scen? W takim razie koniecznie zapoznaj się z możliwością nagrywania programów telewizyjnych! Dzięki temu wrócisz do filmu, wiadomości czy teleturnieju, kiedy będziesz mieć na to czas! Poznaj nagrywarki PVR oraz funkcję Timeshift i dopasuj program telewizyjny do własnych potrzeb!

Jak nagrywać programy telewizyjne przez nagrywarkę PVR?

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest Personal Video Recorder
  2. jak działa funkcja Timeshift
  3. jakie urządzenia z PVR wybrać
Nagrywanie programów dzięki dekoderowi PVR

Personal Video Recorder – czym są nagrywarki PVR?

Funkcja PVR, czyli Personal Video Recorder, nazywana jest również DVR – od angielskiego Digital Video Recorder. Umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na dysk twardy. Urządzenie to stało się jeszcze popularniejsze dzięki obsłudze portów USB – takie złącza sprawiają, że wybrane pozycje z programu telewizyjnego można nagrywać na zewnętrzne nośniki, takie jak pendrive’y czy dyski pamięci. Należy jednak pamiętać, że dysk PRV pozwala jedynie na nagrywanie programów telewizji cyfrowej, a niektóre tytuły mogą być zabezpieczone przed kopiowaniem transmisji – takie ograniczenia mogą być uzależnione m.in. od kraju i kanału.

Początkowo nagrywarka PRV była osobnym urządzeniem, które należało podłączyć do telewizora i dopiero wtedy było możliwe zapisywanie programów TV i odtwarzanie ich w późniejszym czasie. Obecnie jednak dysk PRV stanowi jedną z opcji dostępnych w telewizorach lub tunerach, np. Wiwa HD-158, a zatem nie ma konieczności dodatkowego kupowania większej liczby urządzeń.

Funkcja Timeshift – na czym polega?

Podobnym działaniem cechuje się funkcja Timeshift, wbudowana w wiele modeli telewizorów. W przeciwieństwie do nagrywarki PRV pozwala na nagrywanie programów telewizyjnych tylko tymczasowo, a zatem jest najbardziej przydatna w czasie bieżącego oglądania wiadomości, seriali czy filmów. Dzięki tej opcji możesz cofnąć lub zatrzymać transmisję, a to za sprawą wbudowanego lub podłączonego przez port USB dysku twardego. Timeshift sprawi, że już nigdy nie przegapisz ważnych fragmentów, gdy pójdziesz po przekąski do kuchni lub odbierzesz ważny telefon.

Proponowane produkty:
Wiwa Dream Player TV <%– –%>
Wiwa HD-158 <%– –%>
Skymaster Dekoder STB <%– –%>
Wiwa HD-90 Memo <%– –%>

PORADA EKSPERTA

Pamiętaj, aby nagrane programy odtwarzać jedynie na telewizorze, na którym zostały zapisane – tego wymaga ochrona praw autorskich!

Urządzenia z nagrywarką PVR – co wybrać?

Tuner z nagrywarką PVR Wiwa HD-95 MemoNajlepszym rozwiązaniem na korzystanie z opcji nagrywania programów telewizyjnych jest kupienie telewizora lub tunera z dyskiem PVR. Zobacz, na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę:

  • Tunery – zasługują na uwagę ze względu na swoją uniwersalność. Przede wszystkim ich zadaniem jest obieranie sygnału cyfrowego i dekodowanie go tak, by możliwe było odtwarzanie programów telewizyjnych. Coraz częściej spotykamy się jednak z dekoderami PVR, np. Ferguson Ariva T760i, pozwalającym także na nagrywanie wybranych pozycji. Warto też zwrócić uwagę na nagrywarki PVR z funkcją Timeshift, takie jak Wiwa HD-95 Memo. Oba rozwiązania wykorzystano też w modelu Wiwa HD-90 Memo, a dodatkowo znajdziesz w nim także funkcję MEMO, która umożliwia sterowanie telewizorem i tunerem za pomocą jednego pilota. Godny uwagi jest też dekoder PRV Skymaster Dekoder STB, wyposażony w odtwarzacz plików multimedialnych. Więcej o dekoderach PVR dowiesz się z artykułu: Najlepszy tuner z funkcją nagrywania – poznaj opinie naszych klientów.
  • Telewizory – nie należy zapominać również o telewizorach z dyskiem PVR. Coraz więcej modeli jest wyposażonych w tę opcję, podobnie jak w funkcję Timeshift, a spośród nich warto wymienić chociażby Philips 32PFS5823/12, LG 55UK6400 czy Sharp LC-40FI5342E.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas