Timeshift, PVR – jak nagrywać programy na telewizorze?

Autor: Anna

W czasie oglądania ulubionego serialu musisz wyjść z domu, a nie chcesz przegapić najciekawszych scen? W takim razie koniecznie zapoznaj się z możliwością nagrywania programów telewizyjnych! Dzięki temu wrócisz do filmu, wiadomości czy teleturnieju, kiedy będziesz mieć na to czas! Poznaj nagrywarki PVR oraz funkcję Timeshift i dopasuj program telewizyjny do własnych potrzeb!

Jak nagrywać programy telewizyjne przez nagrywarkę PVR?

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest Personal Video Recorder
  2. jak działa funkcja Timeshift
  3. jakie urządzenia z PVR wybrać
Nagrywanie programów dzięki dekoderowi PVR

Personal Video Recorder – czym są nagrywarki PVR?

Funkcja PVR, czyli Personal Video Recorder, nazywana jest również DVR – od angielskiego Digital Video Recorder. Umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na dysk twardy. Urządzenie to stało się jeszcze popularniejsze dzięki obsłudze portów USB – takie złącza sprawiają, że wybrane pozycje z programu telewizyjnego można nagrywać na zewnętrzne nośniki, takie jak pendrive’y czy dyski pamięci. Należy jednak pamiętać, że dysk PRV pozwala jedynie na nagrywanie programów telewizji cyfrowej, a niektóre tytuły mogą być zabezpieczone przed kopiowaniem transmisji – takie ograniczenia mogą być uzależnione m.in. od kraju i kanału.

Początkowo nagrywarka PRV była osobnym urządzeniem, które należało podłączyć do telewizora i dopiero wtedy było możliwe zapisywanie programów TV i odtwarzanie ich w późniejszym czasie. Obecnie jednak dysk PRV stanowi jedną z opcji dostępnych w telewizorach lub tunerach, np. Wiwa HD-158, a zatem nie ma konieczności dodatkowego kupowania większej liczby urządzeń.

Funkcja Timeshift – na czym polega?

Podobnym działaniem cechuje się funkcja Timeshift, wbudowana w wiele modeli telewizorów. W przeciwieństwie do nagrywarki PRV pozwala na nagrywanie programów telewizyjnych tylko tymczasowo, a zatem jest najbardziej przydatna w czasie bieżącego oglądania wiadomości, seriali czy filmów. Dzięki tej opcji możesz cofnąć lub zatrzymać transmisję, a to za sprawą wbudowanego lub podłączonego przez port USB dysku twardego. Timeshift sprawi, że już nigdy nie przegapisz ważnych fragmentów, gdy pójdziesz po przekąski do kuchni lub odbierzesz ważny telefon.

PORADA EKSPERTA

Pamiętaj, aby nagrane programy odtwarzać jedynie na telewizorze, na którym zostały zapisane – tego wymaga ochrona praw autorskich!

Urządzenia z nagrywarką PVR – co wybrać?

Tuner z nagrywarką PVR Wiwa HD-95 MemoNajlepszym rozwiązaniem na korzystanie z opcji nagrywania programów telewizyjnych jest kupienie telewizora lub tunera z dyskiem PVR. Zobacz, na jakie urządzenia warto zwrócić uwagę:

  • Tunery – zasługują na uwagę ze względu na swoją uniwersalność. Przede wszystkim ich zadaniem jest obieranie sygnału cyfrowego i dekodowanie go tak, by możliwe było odtwarzanie programów telewizyjnych. Coraz częściej spotykamy się jednak z dekoderami PVR, np. Ferguson Ariva T760i, pozwalającym także na nagrywanie wybranych pozycji. Warto też zwrócić uwagę na nagrywarki PVR z funkcją Timeshift, takie jak Wiwa HD-95 Memo. Oba rozwiązania wykorzystano też w modelu Wiwa HD-90 Memo, a dodatkowo znajdziesz w nim także funkcję MEMO, która umożliwia sterowanie telewizorem i tunerem za pomocą jednego pilota. Godny uwagi jest też dekoder PRV Skymaster Dekoder STB, wyposażony w odtwarzacz plików multimedialnych. Więcej o dekoderach PVR dowiesz się z artykułu: Najlepszy tuner z funkcją nagrywania – poznaj opinie naszych klientów.
  • Telewizory – nie należy zapominać również o telewizorach z dyskiem PVR. Coraz więcej modeli jest wyposażonych w tę opcję, podobnie jak w funkcję Timeshift, a spośród nich warto wymienić chociażby Philips 32PFS5823/12, LG 55UK6400 czy Sharp LC-40FI5342E.
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link