Nowoczesne suszarki do włosów – poznaj ich najważniejsze funkcje

Z tego artykułu dowiesz się:jakie są funkcje nowoczesnych suszarek do włosów kiedy przydaje się nowoczesna suszarka z dyfuzorem jak działa suszarka z czujnikiem temperatury jaką nowoczesną suszarkę do włosów wybrać
Autor: Joanna

Nowoczesne suszarki do włosów są znacznie bardziej zaawansowane, niż mogłoby się wydawać. Pozwalają one wygodniej modelować fryzurę, nadawać jej objętości i zapobiegać niszczeniu włosów w kontakcie z gorącym powietrzem. Sprawdź, w jakie funkcje wyposażona jest najlepsza suszarka do włosów i do czego one służą.

Zobacz także: Cicha suszarka do włosów – jak wybrać najlepszą?

Funkcje nowoczesnych suszarek do włosów

Jeśli suszysz włosy codziennie, jakość suszarki może znacząco wpływać na ich zdrowie i wygląd. Gorące powietrze, na jakie wystawiona jest fryzura podczas długotrwałego suszenia, może wysuszać i osłabiać włosy. Musisz zatem odpowiednio zadbać o ich ochronę. Zwróć uwagę na nowoczesne suszarki do włosów. Są one wyposażone w wiele funkcji, dzięki którym możesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z codziennym suszeniem i modelowaniem.

Oto najważniejsze funkcje, w które są wyposażone nowoczesne suszarki do włosów:

 • wydajny silnik – zapewnia długotrwałe i bezawaryjne działanie urządzenia. Suszarka nie przegrzewa się, a dzięki dużej mocy urządzenia możesz skrócić czas konieczny do wysuszenia nawet długich włosów. Nowoczesne suszarki do włosów są wyposażone w silniki AC lub EC Digital, które generują bardzo intensywny nawiew i mają wysoką żywotność. Przykładem jest Babyliss Compact Pro 2400 6715DE;
 • jonizacja – otwór wylotowy w suszarkach z tą funkcją jest pokryty specjalną powłoką, która wytwarza jony ujemne, dobrze wpływające na kondycję włosów oraz nadające im gładkości i miękkości. Przykładem nowoczesnego urządzenia z tą opcją jest Philips SenseIQ BHD827/00;
 • tryb turbo – nie tylko jest niezbędny do wysuszenia włosów w pośpiechu, ale też przydaje się podczas precyzyjnego modelowania;
 • zimny nawiew – chłodne powietrze jest wprawdzie mniej wydajne podczas suszenia włosów, ale za to doskonale sprawdza się do utrwalenia fryzury. Dzięki schłodzeniu pod koniec modelowania, łuski włosów zamykają się, dzięki czemu ich powierzchnia jest gładka i błyszcząca. Nowoczesna suszarka do włosów z tą opcją to m.in. Babyliss Veloce 2200 6750DE;
 • koncentrator – specjalna, wąska końcówka kieruje gorące powietrze na odpowiednie pasma włosów, co pozwala na precyzyjne modelowanie fryzury.

Nowoczesna suszarka z dyfuzorem – kiedy się przydaje?

Zastanawiasz się, jaka suszarka pozwoli ci zwiększyć objętość fryzury, nawet gdy zazwyczaj twoje włosy są cienkie i oklapnięte? A może chcesz podkreślić naturalne fale i loki? Wybierz profesjonalny, pełnowymiarowy model wyposażony w dyfuzor. Jest to specjalnie ukształtowana nakładka z małymi otworami, przez które przepływa gorące powietrze. Jej zadaniem jest nadanie włosom objętości i pobudzenie ich do skręcania się, dzięki czemu fryzura wygląda bardzo naturalnie.

Niemal wszystkie nowoczesne suszarki do włosów są w niego wyposażone. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Dyson HD03 Fuksja. Posiada on dodatkowo możliwość regulowania temperatury, a także funkcję jonizacji. Dzięki nim nie tylko możliwe jest ułożenie perfekcyjnej fryzury, ale także zapewniona jest optymalna ochrona włosów przed zniszczeniem.

WSKAZÓWKA: Aby uzyskać idealne fale lub loki, używając suszarki z dyfuzorem, przed suszeniem spryskaj włosy odżywką nawilżającą w sprayu, a następnie nałóż na nie kosmetyk do stylizacji włosów kręconych.

 • 1 699 zł
 • 1 699 zł
 • 1 698 zł
 • 1 099 zł
 • 159 zł
 • 228 zł
 • 99,99 zł
 • 189 zł
 • 69,99 zł
 • 119,99 zł

Nowoczesna suszarka z czujnikiem temperatury

Nowoczesne suszarki do włosów dostępne na rynku są wyposażone w funkcje, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Najlepszą z nich jest elektroniczny sensor, jaki znajdziesz m.in. w suszarce Babyliss Digital Sensor 6500E. Cyfrowy czujnik wbudowany w urządzenie na bieżąco monitoruje temperaturę włosów podczas suszenia, dbając o to, by zbyt gorące powietrze nie uszkodziło ich struktury. Dzięki temu, że elektronicznie sterowany silnik EC Digital utrzymuje stałą, optymalną temperaturę nawiewu, suszarka nie dopuści do przegrzania włosów.

Jaka suszarka do włosów będzie najlepsza?

Jeśli planujesz zakup nowej suszarki, wybierz profesjonalny model, który zapewni twoim włosom ochronę – szczególnie jeśli korzystasz z tego urządzenia codziennie. O ile nie zamierzasz z nią podróżować, pełnowymiarowa, duża suszarka sprawdzi się najlepiej, ponieważ takie modele posiadają odpowiednio wytrzymały silnik. Zwykle mają też więcej przydatnych funkcji.

Nowoczesna suszarka do włosów, która sprawdza się najlepiej, jest wyposażona w funkcję jonizacji. Zapewnia ona ochronę przed przesuszeniem i zapobiega elektryzowaniu się. Sprawdza się ona doskonale przy każdym rodzaju włosów. Ich cena niestety zwykle jest wysoka. Jednak zdecydowanie warto w nie zainwestować.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów