Bezprzewodowe słuchawki do telefonu odtwarzacza mp3 i nie tylko. Modele które warto wybrać.

Autor: Ewa

Plątanina kabli podczas rozmowy telefonicznej czy wyciskania sztangi na siłowni przestaje być już powszechnym problemem. Rozwiązaniem dla aktywnych i zapracowanych osób są słuchawki bezprzewodowe z WiFi i Bluetooth. Nowoczesny sprzęt zapewnia duży komfort użytkowania.

sluchawki bezprzewodowe

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie słuchawki warto wybrać do telefonu, na trening czy do telewizora
 2. jak działają słuchawki bezprzewodowe
 3. komu przydadzą się słuchawki bez okablowania

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

Początkowo w bezprzewodowych konstrukcjach słuchawek do telefonu czy odtwarzacza mp3 dominował sposób przesyłania danych oparty na podczerwieni. Niósł on za sobą jednak wiele ograniczeń, a jakość odsłuchu uwarunkowana była wieloma czynnikami zewnętrznymi, jak odległość od nadajnika czy obecność innych przedmiotów w linii ze słuchawką, które powodowały zakłócenia łączności.

Takie rozwiązanie znacznie ograniczało spektrum zastosowań słuchawek bezprzewodowych. Technologia jednak szybko się rozwinęła i wprowadzono bardziej wydajny sposób na przesyłanie dźwięku. Bezprzewodowe słuchawki mogą łączyć się z nadajnikiem przy pomocy WiFi, czyli fal radiowych lub poprzez Bluetooth. Takim innowacjom nie straszne nawet ściany, a odległość telefonu od słuchawek może być sięgać nawet 10 m. Modele Apple AirPods Pro, Sony WH-1000XM3 czy Sony NW-WS413B to tylko nieliczne propozycje z bogatego asortymentu słuchawek bezprzewodowych dostępnych na rynku.

Polecane słuchawki
 • 19,99 zł
 • 19,99 zł
 • 24,09 zł
 • 24,39 zł
 • 26,99 zł

Czym kierować się, kupując słuchawki na WiFi lub Bluetooth?

Słuchawki bezprzewodowe to komfortowa alternatywa dla odbiorników z kablem. Model taki jak Philips Performance TAPH805BK/00 gwarantuje dużą, niczym nieograniczoną swobodę ruchów, choć posiada również opcję podłączenia kabla, który umożliwia odsłuchiwanie dźwięków z nadajnika, kiedy bateria w urządzeniu jest wyczerpana. Warto jednak pamiętać, że zastosowania technologia obsługi sprzętu, choć szalenie istotna, nie stanowi najważniejszego aspektu podczas kupowania. Chcąc nabyć dobre słuchawki bezprzewodowe, należy przede wszystkim określić priorytety użytkowania. W zależności od charakteru nadajnika i dynamiki utworów sprzęt różni się między sobą m.in. pasmem przenoszenia, mocą czy głośnością. Inne bowiem słuchawki bezprzewodowe WiFi i Bluetooth poleca się do słuchania muzyki, oglądania telewizji czy gier wideo w domu, inne zaś przeznaczone są do odtwarzania piosenek na świeżym powietrzu w parku, mieście czy w lesie. Niemałe znaczenie ma też rodzaj słuchawki. Część modeli charakteryzuje zamknięta w muszli nausznej konstrukcja, jak w Sennheiser PCX 550 Wireless, z kolei JBL TUNE 220TWS i Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic TWSEJ04LS to słuchawki douszne, zwane też dokanałowymi. Ich wybór warunkują nie tylko indywidualne preferencje, ale też nierzadko anatomia ucha użytkownika. Wąski kanał słuchowy zewnętrzny może lepiej znosić duże nauszniki niż niemieszczący się w uchu i ciągle wypadający przewód, który psuje efekt odsłuchu. Do oglądania telewizji poleca się jednak słuchawki bezprzewodowe w formie muszli nausznych, a parametry, na które warto zwrócić uwagę, to m.in.:

 • pasmo przenoszenia, czyli zakres przenoszonej częstotliwości, które warunkuje słyszalne niskie i wysokie tony. Kinomaniacy powinni szukać modeli z szerokim zakresem, np. JVC E65BTNC ( 20 – 20000 Hz);
 • poziom ciśnienia akustycznego, czyli głośność. Dobre słuchawki bezprzewodowe kierują dźwięk o wartości do 100 dB;
 • moc dźwięku to jedna z bardziej indywidualnych kwestii. Zakres parametru jest bowiem szeroki i wynosi od 100 mW do 2000 mW.

Jeśli natomiast celem użytkownika będzie raczej korzystanie z uroków gier wideo, warto przemyśleć zakup słuchawek, które oferują dźwięk przestrzenny.

Bezprzewodowe słuchawki do telefonu

Słuchawki bezprzewodowe z WiFi do telefonu lub na Bluetooth poleca się wybierać kompatybilnej marki co smartfon, choć Huawei FreeBuds 3 czy Samsung Galaxy Buds SM- R170NZK sprawdzają się również po podłączeniu do innych modeli telefonów. Tego typu słuchawki zwykle mają również wbudowany mikrofon, który umożliwia wygodne prowadzenie rozmowy w trakcie wykonywania innych czynności. Aby w pełni cieszyć się odtwarzaniem muzyki lub pogawędką na świeżym powietrzu bądź podczas sprzątania w domu, korzystając z mobilnych nadajników, warto zwrócić uwagę na kilka specyfikacji technicznych, takich jak waga sprzętu i pojemność akumulatora słuchawek. Przykładowo JBL Free X, którego ciężar to zaledwie 99 g, będzie niemal niewyczuwalny podczas noszenia, a pojemna bateria pozwoli na 4 godziny słuchania ulubionych utworów, audiobooków, audycji radiowych czy prowadzenia rozmowy.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link