Jakie słuchawki bezprzewodowe do telewizora? Przegląd modeli

Autor: Klaudia

Bezprzewodowe słuchawki do telewizora to urządzenie, które pozwala osiągnąć jeszcze większy poziom komfortu podczas oglądania telewizji. Ich główną zaletą jest fakt, że dzięki nim nawet głośne dźwięki nie przeszkadzają innym domownikom.

Siedzący przed telewizorem mężczyzna zakłada słuchawki

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego słuchawki bezprzewodowe do telewizora to ciekawa opcja
 2. na co zwracać uwagę przy ich wyborze
 3. jaki model wybrać

Dlaczego słuchawki bezprzewodowe do telewizora to dobre rozwiązanie?

Mężczyzna w słuchawkach oglądający telewizję

Chyba każdy, kto kiedykolwiek korzystał ze słuchawek pozbawionych uciążliwego kabla, zdaje sobie sprawę, jaką zapewnia to wygodę. W takich sytuacjach nie trzeba się obawiać, że przewód będzie zbyt krótki lub wręcz przeciwnie – że jego długość będzie tylko i wyłącznie przeszkadzała przy słuchaniu muzyki. Dotyczy to przede wszystkim korzystania ze smartfona, głównie w zatłoczonych tramwajach, sklepach czy szkole. Konieczność radzenia sobie z ciągnącym się kablem była głównym powodem, dla którego na rynku pojawiły się bezprzewodowe modele.

Smartfon nie jest jednak jedynym urządzeniem, dzięki któremu możemy docenić zalety braku kabla. Słuchawki bezprzewodowe do telewizora są znakomitą opcją dla osób, które często z niego korzystają, a jednocześnie nie chcą zakłócać spokoju innych domowników. Sprawdza się to głównie w przypadku wieczornego oglądania filmów z głośną ścieżką dźwiękową bądź takich, w których dźwięk buduje nastrój.

Co więcej, korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych do telewizora ma kilka innych zalet – w żadnym stopniu nie ograniczają one mobilności ani swobody ruchów, co pozwala na poruszanie się praktycznie po całym domu. Można je ponadto wykorzystać do wielu innych urządzeń, takich jak laptop, smartfon czy tablet. Tak naprawdę mnogość sytuacji, w których zapewniają one łatwy i szybki dostęp do muzyki, jest podstawowym czynnikiem, dla którego użytkownicy stawiają na modele pozbawione przewodu.

Polecane słuchawki
 • 429 zł
 • 69,99 zł
 • 179,99 zł
 • 349 zł
 • 199,99 zł

Na co warto zwracać uwagę przy wyborze?

Dziewczyna ze słuchawkami na uszach grająca w grę

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto przeanalizować następujące kwestie:

 • typ łączności – na rynku dostępne są słuchawki, które łączą się z urządzeniem drogą radiową, poprzez Wi-Fi i Bluetooth. Szczególnie często można spotkać urządzenia działające na bazie dwóch ostatnich rodzajów, ponieważ zapewniają one stabilne i bezproblemowe łącze, a także mogą być wykorzystane w do wielu innych celów, np. podczas grania w gry;
 • maksymalny zasięg – innymi słowy to odległość, na jaką można oddalić się od źródła dźwięku, jednocześnie nie powodując żadnych zakłóceń. Większość modeli oferuje zasięg do kilkunastu metrów, choć niektóre słuchawki z najwyższej półki zapewniają brak problemów nawet po oddaleniu się od urządzenia na 100 metrów;
 • wytrzymałość baterii – tak jak w przypadku wielu innych urządzeń pozbawionych kabla i bazujących jedynie na łączności bezprzewodowej, słuchawki do telewizora powinny mieć jak najbardziej wytrzymałą baterię. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że w trakcie oglądania filmu czy serialu nagle będzie trzeba je podłączyć do ładowania;
 • czułość i pasmo przenoszenia – oba te parametry w dużym stopniu wpływają na jakość odtwarzanego dźwięku. Pierwszy informuje nas o tym, jaką głośność mogą osiągnąć bezprzewodowe słuchawki do telewizora, zaś drugi o maksymalnych wartościach wysokich i niskich tonów;
 • wielkość membrany – im większych jest ona rozmiarów, tym dostarczany do słuchawek dźwięk jest mniej zniekształcony. Lepszym rozwiązaniem są z pewnością słuchawki nauszne.

Jak widać, szczegółów do przeanalizowania przed kupnem tego akcesorium jest dużo.

Jaki model wybrać?

Wśród nausznych bezprzewodowych słuchawek do telewizora zdecydowanie wyróżnia się model Sennheiser HD 4.50 BTNC Wireless. Wyposażony jest między innymi w złącze 3,5 mm, aktywną redukcję szumów i mikrofon, zaś maksymalny czas pracy wynosi aż 25 godzin. Wygoda związana z korzystaniem z nich jest również możliwa dzięki składanej konstrukcji i zasięgowi do 10 metrów. Bardziej wymagający użytkownicy, oczekujący jeszcze dłuższej żywotności mogą postawić na model Audio-Technica ATH-M50xBT, gwarantujący do 40 godzin nieprzerwanej rozrywki.

Miłośnicy kompaktowych rozwiązań, dla których wygoda użytkowania idzie w parze z możliwością łatwego przemieszczania słuchawek bezprzewodowych do telewizora, mogą postawić na minimalistyczny model Samsung Galaxy Buds SM-R170NZK. Komfort dodatkowo zapewnia w nich funkcja bezprzewodowego ładowania, dotykowy panel sterowania i dostępność podwójnego mikrofonu. Budżetowe rozwiązanie dokanałowych słuchawek, czyli Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic TWSEJ04LS, również doskonale sprawdzi się podczas oglądania telewizji czy korzystania ze smartfonu.

Osoby, które marzą o zredukowaniu hałasu, powinny postawić na Sony WH-1000XM3. Słuchawki zostały wyposażone w funkcję inteligentnego dostosowywania głośności do otoczenia, dzięki czemu można się całkowicie przenieść do innej przestrzeni i słuchać muzyki w jeszcze większej ciszy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link