Rodzaje uchwytów do telewizorów – zalety i wady

Autor: Ola

Dobry wieszak na telewizor pozwala w bezpieczny sposób powiesić na ścianie urządzenia z nawet 60-calowym ekranem. Poza zaoszczędzeniem miejsca na meblach uchylne lub ruchome konstrukcje umożliwiają również wygodne ustawienie wyświetlacza, by był dobrze widoczny dla widzów. Poznaj rodzaje uchwytów do tv i wybierz optymalne rozwiązanie do domu, mieszkania czy biura.

Ruchomy uchwyt do telewizora

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić wieszak na telewizor
 2. jakie rodzaje uchwytów do tv wyróżniamy
 3. na co zwrócić uwagę przy wyborze wieszaka do tv

Dlaczego warto kupić wieszak na telewizor?

Odpowiedni wieszak na telewizor pozwala w łatwy sposób urządzić salon, salę konferencyjną i nowoczesne biuro. Z jego pomocą możliwe staje się ustawienie ekranu na linii wzroku, co zapewnia komfort oglądania i dobrą widoczność detali obrazu. Telewizor zamontowany na ścianie zajmuje również mniej miejsca w pomieszczeniu, a wolną przestrzeń na meblach można przeznaczyć na ustawienie innego sprzętu RTV, np. konsoli do gier czy odtwarzacza Blu-ray.

Uchwyt do tv sprawdza się nie tylko podczas oglądania filmów i programów telewizyjnych. Konstrukcje z regulacją w kilku płaszczyznach to dobry wybór dla graczy, którzy chcą usiąść bliżej wyświetlacza. Po pochyleniu go pod odpowiednim kątem wszystkie kolory będą nasycone, a szczegóły w grach lepiej widoczne.

CIEKAWOSTKA

Telewizor zawieszony na ścianie utrudnia małym dzieciom dostęp do sprzętu. Zadbaj o odpowiednią wysokość montażu, by zabezpieczyć swoje urządzenie przed zmianą kanałów, zabrudzeniem ekranu lub przypadkowym uszkodzeniem przez swoje pociechy.

Rodzaje uchwytów do tv

Wieszak na telewizor do wygodnej aranżacji wnętrzaJaki uchwyt na telewizor wybrać? Wszystko zależy od potrzeb domowników oraz konfiguracji pokoju. Zakrzywione ekrany typu Curved powinny zostać umieszczone tuż przed oglądającym. W tym celu sprawdzi się płaski uchwyt do telewizora, który wytrzyma duże obciążenie. Jeśli układ pomieszczenia nie pozwala na montaż na linii wzorku, możesz sięgnąć po regulowane wieszaki na telewizor.

Typy uchwytów do telewizora:

 • Uchwyt ścienny płaski – smukła konstrukcja pozwala na instalację telewizora bardzo blisko ściany. Uchwyty płaskie utrzymają sprzęt o dużej wadze, gdy regulacja płaszczyzny ekranu nie jest konieczna. Przykładem mogą być wieszaki Reinston EU007 lub Reinston EU008dedykowane telewizorom LCD, LED, OLED i plazmowym do 50 kg, wyposażone w zintegrowaną poziomicę ułatwiającą montaż.
 • Uchwyt ścienny uchylny – wieszaki na telewizor takie jak Multibrackets MB012 umożliwiają pochylenie ekranu w pionie, co pozwala na montaż sprzętu również na wysokości. Nadają się do różnych typów tv oraz utrzymają obciążenia sięgające nawet 75 kg. Tu również znajdziesz modele z poziomicą.
 • Uchwyt ścienny ruchomy – idealne rozwiązanie, gdy chcesz dowolnie zmieniać położenie telewizora. Specjalne, wytrzymałe ramię umożliwia łatwe i szybkie pochylenie lub oddalenie ekranu od ściany – dla pełnej swobody aranżacji miejsca domowej rozrywki. Funkcje takie posiada m.in. Reinston EU011.
 • Uchwyt sufitowy – jeśli Twoja ściana nie utrzyma telewizora, możesz powiesić go również pod sufitem, np. przy pomocy wieszaka Omega OUTV200C.
 • Uchwyt biurkowy – telewizory mniejsze niż 27 cali w wygodny sposób przymocujesz także do biurka. Regulowane uchwyty, jak Multibrackets MM3262, podtrzymają ekrany o wadze nawet 9 kg. Ich montaż jest niezwykle łatwy i nie powoduje uszkodzenia blatu.
 • 1 099 zł
 • 169,99 zł
 • 449 zł
 • 89,79 zł
 • 79,99 zł

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wieszaka do telewizora?

Płaski uchwyt do telewizora z wbudowaną poziomicąUchwyt do telewizora do mieszkania i biura to przede wszystkim model w standardzie VESA. Dzięki temu montaż urządzenia może być przeprowadzony samodzielnie. Przed zakupem warto upewnić się, jaki rozstaw śrub zastosował producent odbiornika i czy pokrywa się on z otworami uchwytu do telewizora.

Kolejnym ważnym aspektem jest waga sprzętu. Największe obciążenia, powyżej 60 kg, będą wymagały użycia uchwytów płaskich bądź uchylnych. Dla telewizorów lżejszych można wykorzystać pozostałe rozwiązania, upewniając się przy tym, że konstrukcja jest odpowiednio wytrzymała.

Od zakresu regulacji zależy swoboda, z jaką ekran można ustawić pod wybranym kątem. Najlepsze ruchome uchwyty do tv, np. Reinston EU013, umożliwiają odchylenie wyświetlacza o nawet 180 w poziomie. Są przez to dobrym wyborem do dużych pomieszczeń, gdy pozycja oglądającego względem tv często się zmienia.

Nadal nie zdecydowałeś, który model wieszaka na telewizor będzie odpowiedni? Sprawdź, jakie zdanie na ten temat mają kupujący: Najlepszy uchwyt do telewizora zdaniem naszych klientów. Różne rodzaje wytrzymałych uchwytów na telewizor znajdziesz na stronach RTV EURO AGD.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link