Jaki odkurzacz kupić do domu? Poradnik krok po kroku

Z tego artykułu dowiesz się:Czym się charakteryzuje odkurzacz bezprzewodowy pionowy? Czym jest wbudowany odkurzacz ręczny? Za co odpowiada funkcja mycia? Dlaczego warto zwrócić uwagę na maksymalny czas pracy odkurzacza? Jaki czas ładowania odkurzacza?
Autor: Ewa

Na rynku znajduje się wiele alternatyw dla tradycyjnego sprzętu odkurzającego. Dla osób, które cenią sobie funkcjonalność, świetnym wyborem będzie odkurzacz pionowy. Jest to urządzenie zajmujące niewiele miejsca, które bardzo dobrze sprawdzi się w mniejszych przestrzeniach. Warto wybrać taki rodzaj odkurzacza także ze względu na zasilanie – jest on bowiem bezprzewodowy. Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru odkurzacza pionowego.

Zobacz także: Ranking najlepszych odkurzaczy 2020 roku
 

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy – czym się charakteryzuje?

Jaki odkurzacz pionowy jest wart zakupu i czym wyróżniają się te modele? Odkurzacz pionowy to sprzęt, który znacznie różni się funkcjonalnością od tradycyjnych urządzeń sprzątających. Różnicę zauważamy przede wszystkim w konstrukcji – odkurzacze pionowe składają się z długiej, najczęściej regulowanej, rury, zakończonej szczotką. Nie posiadają giętkiej rury, która zazwyczaj towarzyszy zwykłym odkurzaczom. Więcej o tym jaki odkurzacz kupić możesz przeczytać w poradniku Odkurzacz pionowy – co to jest? Zalety stojących odkurzaczy. Ponadto odkurzacze ręczne nie są wyposażone w worki, lecz w specjalne pojemniki na brud. Wiele modeli ma wbudowany odkurzacz ręczny, który możemy w każdej chwili odczepić od całości urządzenia. Co ciekawe, pojemnik na brud znajduje się właśnie w części odkurzacza ręcznego. Dzięki temu możemy opróżnić zbiornik bez konieczności rozmontowywania całego sprzętu.

Odkurzacz bezprzewodowy to świetny wybór, zwłaszcza jeżeli posiadamy niewielkie mieszkanie. Urządzenie zajmuje mało miejsca i oferuje wiele przydatnych funkcji. Jest to sprzęt poręczny i dużo lżejszy niż tradycyjne odkurzacze. Ogromną jego zaletą jest zasilanie akumulatorowe. Dzięki temu nie musimy martwić się o plączące się kable – wystarczy jedynie wstawić odkurzacz do stacji ładującej. Poza tym ten sprzęt oferuje także funkcję mycia, przez co nie potrzebujemy dodatkowych akcesoriów, jeśli chcemy umyć podłogę. Odkurzacz pionowy 2w1 pozwala na dokładne sprzątanie nawet trudno dostępnych miejsc. Jest to sprzęt o porównywalnej mocy do odkurzaczy tradycyjnych.

Zbliżenie na odkurzacz bezprzewodowy, który trzyma kobieta w białych spodniach
 

Wbudowany odkurzacz ręczny

Model ręczny to centralny element całej konstrukcji sprzętu bezprzewodowego - jaki odkurzacz kupić? Jest zbudowany z elementu ssącego oraz zbiornika na zabrudzenia. Po odłączeniu od całości możemy cieszyć się niezwykle mobilnym odkurzaczem ręcznym. Dzięki niemu zbierzemy okruchy ze stołu albo odkurzymy zakurzoną tapicerkę samochodu. Ten element posiada wbudowany akumulator, który odpowiada za pracę całego sprzętu. Odkurzacz mobilny jest wyposażony w specjalny pojemnik na zaburzenia, co stanowi praktyczne rozwiązanie. Wystarczy przycisnąć właściwy przycisk, aby otworzyć i opróżnić zbiornik. Ponadto wiele modeli odkurzaczy pionowych pozwala na mycie pojemników na brud pod bieżącą wodą. Warto rozważyć te zalety, zastanawiając się jaki odkurzacz wybrać.

 

Jaki odkurzacz z funkcją mycia wybrać?

Wiele odkurzaczy pionowych jest wyposażonych w dodatkową funkcję mycia podłóg. Mamy wówczas nieco inną konstrukcję – taki sprzęt posiada dodatkowy zbiornik na wodę, który jest mocowany przy szczotce odkurzacza. Po napełnieniu specjalnej przystawki, mocujemy do szczotki odpowiednią ściereczkę, za pomocą której nasz sprzęt będzie czyścił powierzchnie na mokro. Wspomniana ściereczka może być prana w pralce. Wiele modeli odkurzaczy pionowych oferuje także funkcję prania – w tym przypadku wlewamy stosowną ilość detergentu do zbiornika na wodę. Dzięki tej funkcji możemy wyprać np. dywan, bez konieczności ręcznego szorowania zabrudzeń.

Jest to świetna propozycja dla osób, które doceniają praktyczne rozwiązania oraz wielofunkcyjność. Więcej na ten temat przeczytasz w poradniku Odkurzacz myjący – wybieramy najlepszy model. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże w decyzji jaki odkurzacz kupić. Odkurzacz ręczny z opcją mycia podłóg pozwala na szybkie i niezwykle łatwe umycie zabrudzonej powierzchni lub wypranie zaplamionego dywanu. Wystarczy tylko wlać wodę do odpowiedniego pojemnika, po czym zamocować go do szczotki odkurzacza.

Kobieta w białych kapciach odkurza podłogę za pomocą odkurzacza bezprzewodowego
 

Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu

To, jaki odkurzacz wybrać, zależy również od czasu pracy urządzenia bezprzewodowego - jednej z najważniejszych cech tego sprzętu. Parametr ten wpływa na komfort korzystania z urządzenia. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu określa, ile czasu jesteśmy w stanie używać urządzenia od momentu pełnego naładowania akumulatora. Powinniśmy jednak pamiętać o wielu funkcjach, które znacznie wpływają na ten parametr.

Czas pracy odkurzacza w dużej mierze zależy od tego, jakiego poziomu ssania używamy w danej chwili. Im większa moc ssania, tym krócej możemy korzystać z urządzenia. Dzieje się tak dlatego, że sprzęt musi pobierać większą moc z akumulatora, aby móc osiągnąć większe ssanie. Ponadto na czas pracy wpływają także wbudowane dodatki, takie jak np. podświetlenie przy szczotce, które pozwala na łatwiejsze zauważenie zabrudzeń na powierzchniach. Na rynku możemy znaleźć 3 rodzaje odkurzaczy pionowych, które oferują czas pracy: do 20 minut, od 21 do 40 minut oraz takie, które pracują dłużej niż 41 minut. Poza tym wielu producentów podaje też czas pracy z włączoną funkcją turbo, czyli maksymalnego ssania. Tutaj również znajdziemy 3 grupy: odkurzacze z czasem pracy turbo od 0 do 10 minut, od 11 do 20 minut oraz takie, które pracują dłużej niż 21 minut. Myśląc o tym, jaki odkurzacz wybrać zdecydowanie warto wybrać model z dłuższym czasem pracy na jednym ładowaniu. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni ładować naszego urządzenia za każdym razem, gdy chcemy odkurzyć pomieszczenie.

 

Czas ładowania odkurzacza

Poza czasem pracy samego urządzenia, rozważając jaki odkurzacz wybrać, powinniśmy także zwrócić uwagę na czas ładowania sprzętu. Oczywiście analogicznie jak w przypadku czasu pracy – im krótszy czas ładowania odkurzacza, tym lepiej. Ten parametr wpływa na codzienną pracę z urządzeniem. Warto wybrać model, który będzie ładował się szybko. Na rynku znajdziemy odkurzacze pionowe, które ładują się do 2 godzin, 4 godzin, a nawet 8 godzin i więcej. Zdecydowanie należy zwrócić uwagę na tę cechę przy zakupie odkurzacza bezprzewodowego.

Kobieta w zielonej bluzce wyciąga rękę i nogę do góry; w drugiej dłoni trzyma bezprzewodowy odkurzacz
 

Poziom hałasu – jaki odkurzacz wybrać?

Jaki odkurzacz kupić jeśli chodzi o poziom hałasu? Warto pamiętać, że to szczególnie istotny parametr, jeżeli mamy małe dziecko, które jest podatne na hałas. Poziom hałasu, tak jak w przypadku wszystkich sprzętów, określamy za pomocą decybeli (dB). Warto przyjrzeć się temu parametrowi przed zakupem odkurzacza. Tego typu sprzęt nie jest tak głośny jak tradycyjne odkurzacze. Natężenie generowanego hałasu zależy w dużym stopniu od poziomu ssania, którego w danej chwili używamy. Więcej na temat tego wątku możesz przeczytać w poradniku, który ułatwi decyzję jaki odkurzacz wybrać: Cichy odkurzacz – ile może mieć dB? Na co jeszcze zwrócić uwagę?. Oczywistym jest, że gdy włączymy maksymalne ssanie, urządzenie będzie generowało znacznie wyższą wartość decybeli niż przy pracy w normalnym trybie. Najczęściej wśród tego typu sprzętu znajdziemy odkurzacze, które generują hałas o natężeniu do 75,9 dB lub od 80 do 85 dB. Spośród wielu modeli odkurzaczy pionowych wyróżniają się ultra ciche modele, specjalnie zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią sobie dyskretną pracę sprzętu. Jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta, które boją się hałasu, warto rozważyć tę opcję, zastanawiając się jaki odkurzacz wybrać.

Polecane odkurzacze
 • 1 029 zł
 • 429 zł
 • 799 zł
 • 679 zł
 • 1 399 zł
 

Pojemność zbiornika

Zbiornik na odpady to jeden z ważniejszych elementów odkurzacza pionowego. Niemal wszystkie odkurzacze bezprzewodowe są, w odróżnieniu od tych tradycyjnych, urządzeniami bezworkowymi. To znaczy, że zamiast klasycznego worka są wyposażone w specjalne pojemniki o różnej wielkości. Więcej na ten temat przeczytasz w poradniku Jaki odkurzacz wybrać – pionowy czy bezworkowy?. Najpopularniejszymi wielkościami zbiorników na brud są takie, które zmieszczą od 0,5 l do 1 l.

Dlaczego wielkość pojemnika ma znaczenie i jaki odkurzacz wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania? Przede wszystkim ten parametr mocno wpływa na komfort użytkowania. Im większy zbiornik na zabrudzenia, tym rzadziej musimy go opróżniać. Oczywiście powinniśmy pamiętać o optymalnym czyszczeniu zbiornika po każdym sprzątaniu. Wpłynie to pozytywnie na kondycję oraz żywotność sprzętu.

Kobieta w białej bluzce w jednej ręce trzyma odkurzacz pionowy, drugą podnosi sofę
 

Wbudowane typy filtrów - jaki odkurzacz sprawdzi się najlepiej?

W odkurzaczach pionowych znajdziemy wiele różnych filtrów, które pozwolą na wychwycenie nawet 99% cząsteczek zanieczyszczeń i kurzu. Jaki odkurzacz wybrać jeżeli jesteśmy alergikami? Warto zainwestować w sprzęt z filtrem EPA lub HEPA. Charakteryzują się one wysoką skutecznością w wychwytywaniu cząsteczek unoszących się w powietrzu.

Wśród filtrów wbudowanych w konstrukcję odkurzaczy pionowych możemy znaleźć::

 • filtry cyklonowe,
 • filtry antyalergiczne,
 • filtry tekstylne,
 • filtry wylotowe,
 • filtry zmywalne.

Zastanawiając się jaki odkurzacz kupić z modeli bezprzewodowych, wybierzmy ten, który posiada przynajmniej 2 różne filtry. Dzięki temu będziemy pewni, że sprzęt jest w stanie pozbyć się kurzu i innego rodzaju zanieczyszczeń, które są uciążliwe zwłaszcza dla alergików. Filtr HEPA zapewnia barierę dla niemal wszystkich cząsteczek zanieczyszczeń. Usuwa drobinki, takie jak odchody roztoczy, pleśń czy bakterie. Posiadając sprzęt z wbudowanymi filtrami, powinniśmy dbać o ich wydajność i raz na jakiś czas wymienić wkład filtrowy na nowy. Sprawi to, że nasz sprzęt będzie skuteczny.

 

Cechy dodatkowe, na które powinniśmy zwrócić uwagę

To jaki odkurzacz wybrać z modeli pionowych, w głównej mierze zależy od wielofunkcyjności modeli, które oferują nam producenci. Poza odłączanym odkurzaczem ręcznym czy funkcją mycia podłóg, oferują one znacznie większy wachlarz możliwości. Oczywiście, wszystko zależy od modelu, który zakupimy. Każdy producent proponuje nieco inne rozwiązania, które mają na celu usprawnienie i zwiększenie komfortu użytkowania. Więcej na ten temat przeczytasz w poradniku Odkurzacz pionowy – kiedy warto go kupić?. Znajdziesz w nim informację jaki odkurzacz wybrać i który model jest wart szczególnej uwagi, spośród tych dostępnych na rynku.

Wśród dodatkowych funkcji sprzętu odkurzającego bezprzewodowego możemy znaleźć podświetlane ssawki. Jest to niewielki dodatek, który znacząco wpływa na widoczność kurzu na powierzchniach. Co ciekawe, oświetlenie ssawki pozwala nam widzieć kurz nawet przy zgaszonym świetle. Poza tym istotną cechą odkurzaczy pionowych jest możliwość samoistnego stania. Nie musimy zatem opierać naszego sprzętu o ścianę. Za pomocą specjalnego systemu blokowania jestesmy bowiem w stanie postawić nasz odkurzacz w dowolnym miejscu, bez obaw o to, że się uszkodzi.

Zastanawiając się jaki odkurzacz wybrać, jeśli chodzi o modele pionowe, powinniśmy także zwrócić uwagę na to, jak wykonana jest cała konstrukcja sprzętu. Wiele modeli oferuje bowiem funkcję pełnego nachylenia, przez co mamy szansę dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, np. pod łóżkiem czy stołem. Niektóre odkurzacze bezprzewodowe pozwalają na odkurzanie niemal na “płasko”, więc możemy sprzątnąć zabrudzenia nawet spod niskich mebli. Ważny jest również sam design odkurzacza – wąski korpus doskonale sprawdzi się w mieszkaniach, w których jest wiele zakamarków. Świetnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o samą szczotkę odkurzacza, jest możliwość obracania go o 360°. Mówiąc o konstrukcji urządzenia, zwróćmy też uwagę na możliwość przesuwania i wydłużania głównej rury odkurzającej. Jest to istotna kwestia dla tych osób, które nie chcą schylać się podczas odkurzania. Wysuwana rura pozwala na dopasowanie długości sprzętu do naszych wymagań.

Rozważając jaki odkurzacz bezprzewodowy pionowy wybrać, powinniśmy również zwrócić uwagę na rodzaj wyświetlacza. Polecamy zakup sprzętu z wyświetlaczem cyfrowym, który w jasny i czytelny sposób pokazuje stopień naładowania baterii oraz aktualnie wykorzystywany poziom ssania. Istotna jest też sama stacja ładująca, która w zależności od producenta może różnić się wyglądem i gabarytami.

Zbliżenie na odkurzacz pionowy i stopy pewnej osoby, na tle drewna
 

Akcesoria dodatkowe – szczotki, ssawki

Podczas zakupu odkurzacza pionowego dobrze jest zainteresować się dołączonymi do zestawu szczotkami i ssawkami. Należy dobrać sprzęt, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom i preferencjom. Na rynku znajdziemy modele odkurzaczy bezprzewodowych, które w swoim zestawie zawierają wiele różnych rodzajów ssawek. Więcej na ten temat i wskazówek jaki odkurzacz będzie idealnym rozwiązaniem, przeczytasz w poradniku Do jakich powierzchni można używać szczotki do odkurzacza? Modele dostępne na rynku. Dowiedz się jaki odkurzacz wybrać, aby cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia.

Wśród akcesoriów dodatkowych do odkurzaczy pionowych, które możemy znaleźć na rynku, wyróżniamy:

 • elektroszczotki najpopularniejszy rodzaj szczotki. To akcesorium pozwala na uzyskanie odpowiedniej mocy ssania dzięki wbudowanemu silnikowi elektrycznemu. Dodatkowo elektroszczotka jest skuteczna na każdym rodzaju powierzchni – na wykładzinach, dywanach czy parkietach.
 • Mini elektroszczotki – mniejsza wersja elektroszczotki. Jest ona wykorzystywana i podłączona do rury ssącej odkurzacza ręcznego. Dzięki temu akcesorium możemy cieszyć się niezwykłą mocą odkurzacza i sprzątać trudno dostępne miejsca. To świetny wybór dla osób, które chcą skutecznie odkurzyć np. tapicerkę w samochodzie.
 • Ssawki 2w1 – jest to połączenie ssawki małej oraz ssawki do tapicerki. Dzięki tej przystawce możemy odkurzać meble lub wnętrze samochodu.
 • Ssawki do tapicerki – to specjalnie przystosowana ssawka, dzięki której skutecznie odkurzymy tapicerkę.
 • Ssawki szczelinowe – druga po elektroszczotce popularna przystawka do każdego rodzaju odkurzaczy. Ssawka szczelinowa to idealne rozwiązanie, gdy chcemy odkurzyć wąskie miejsca, w których nie mieści się tradycyjna końcówka odkurzacza.
 • Szczotki do kurzu – ta przystawka posiada specjalnie przystosowane włosie, które skutecznie zbiera nawet najmniejsze cząsteczki kurzu. To znakomity wybór dla osób uczulonych na kurz, które regularnie odkurzają swoje miejsce zamieszkania.
 • Szczotki do parkietów – ten typ szczotki jest przeznaczony do odkurzania parkietów. Dzięki odpowiedniej konstrukcji z naturalnym włosiem możemy odkurzać panele czy parkiety bez obaw o zarysowania czy uszkodzenia. Poza tym tego typu szczotka posiada specjalne filcowe kółka, które są bezpieczne dla wcześniej wspomnianych powierzchni.
 • Szczotki na roztocza – to końcówka podobna do szczotki do kurzu. Charakteryzuje się jednak nieco inną konstrukcją, która pozwala na efektywne wyłapywanie 99% roztoczy i innych drobinek zanieczyszczeń.
 

Podsumowanie – jakie odkurzacze pionowe polecamy?

Przygotowując się do decyzji jaki odkurzacz wybrać, należy pamiętać, że to niełatwe zadanie, jeśli chodzi o modele pionowe. To, w jaki odkurzacz warto zainwestować, powinno zależeć od preferencji i funkcjonalności sprzętu. Na rynku znajdziemy wiele modeli odkurzaczy bezprzewodowych, które oferują zupełnie różne możliwości. Zakres cenowy tego typu sprzętu jest bardzo szeroki – urządzenia sprzątające kosztują od 350 zł do nawet 3000 zł. Cena jest w dużym stopniu zależna od funkcji, które posiada dany model odkurzacza.

Odkurzacze bez funkcji mycia

Pierwszym modelem odkurzacza pionowego, który polecamy, jest Bosch Move 2w1 BBHMOVE4N. To sprzęt z nieco niższej półki cenowej, aczkolwiek oferuje naprawdę ciekawe funkcje. Urządzenie jest modelem 2w1, a więc posiada odczepiany odkurzacz ręczny. Ponadto jest ultralekki – dzięki odpowiedniej konstrukcji sprzęt zapewnia najwyższy komfort użytkowania. Bosch Move 2w1 ma także opcję samostania. Wpływa to na zaoszczędzenie miejsca do przechowywania urządzenia. W odróżnieniu od tradycyjnych odkurzaczy, ten model możemy postawić niemal wszędzie – bez potrzeby opierania go o ścianę. Aby umożliwić przechowywanie odkurzacza w nawet niewielkich szafkach czy wnękach, producent wprowadził funkcję składanej rączki. Sprzęt działa na jednym ładowaniu do 36 minut i posiada dołączoną do zestawu elektroszczotkę.

Jaki odkurzacz wybrać, jeśli chodzi o inne modele? Z pewnością Bosch BBHL21840. To sprzęt podobny do poprzednika. Posiada jednak dodatkowe rozwiązania, które jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie z niego. Odkurzacz ma specjalny system EasyClean. Oznacza to, że możemy w każdej chwili wyciągnąć i oczyścić wałek znajdujący się wewnątrz elektroszczotki. Do tego da się też wyjąć piankę filtrującą i umyć ją pod bieżącą wodą. Producent zadbał o to, aby urządzenie było proste w obsłudze, a jego konserwacja dziecinnie łatwa. Ten model jest niezwykle mobilny – jego konstrukcja pozwala na swobodne skręcanie i przechylanie szczotki pod różnymi kątami. Dzięki temu dostaniemy się do nawet najtrudniej dostępnych miejsc w naszym domu!

Warto również wspomnieć o urządzeniach ze średniej półki. Mają one szerszą gamę funkcji, a czas ich maksymalnej pracy jest nieco dłuższy. Godny polecenia jest model Electrolux Pure Q9 PQ91-ALLERGY. To idealny wybór dla osób, którym zależy na tym, aby ich sprzęt był w jak najmniejszym stopniu hałaśliwy. Electrolux Pure Q9 oferuje bowiem niezwykle cichą pracę. Model ten posiada odpinany odkurzacz ręczny, który z pewnością ułatwi usuwanie okruchów ze stołu lub posłuży do odkurzania tapicerki w samochodzie. Sprzęt oferuje 3 poziomy natężenia pracy, a więc różne stopnie ssania. Zdecydowanie należy podkreślić funkcję automatycznego czyszczenia BrushRollClean. Ta technologia odpowiada za samoistne oczyszczanie się szczotki – bez konieczności wyciągania rolki i ręcznego usuwania zabrudzeń, włosów czy włókien z jej powierzchni!

Polecamy również Dyson V8 Parquet, czyli poręczny odkurzacz bezprzewodowy. Cechą, która odróżnia go od innych, wspomnianych wcześniej, modeli, jest umiejscowienie pojemnika na zabrudzenia. Producent odkurzaczy pionowych Dyson postanowił tenże zbiornik umieścić przy samej rękojeści odkurzacza. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwala na szybkie odpięcie jednostki centralnej, czyli odkurzacza ręcznego, i opróżnienie pojemnika z zanieczyszczeń. W zestawie znajdziemy komplet szczotek oraz końcówek, które z pewnością przydadzą się w odkurzaniu różnych powierzchni.

Odkurzacze z funkcją mycia podłóg

Jeśli zastanawiasz się jaki odkurzacz z dodatkową funkcją mycia kupić, to pamiętaj, że jest to nieco większy wydatek niż w przypadku urządzeń pozbawionych tej możliwości. Warto jednak wziąć pod uwagę taki rodzaj sprzętu, ponieważ znacząco umożliwi on mycie różnych powierzchni. Dzięki odkurzaczowi pionowemu z funkcją mycia nie musimy martwić się dodatkową pracą związaną z wyciąganiem mopa i wiadra. Wystarczy, że do dołączonego do zestawu zbiornika wlejemy wodę, aby nasz odkurzacz mógł zamienić się w sprzęt myjący!

Pierwszym modelem odkurzacza myjącego, który polecamy, jest Philips 3w1 PowerPro Aqua FC6408/01. Producent zastosował w tym sprzęcie innowacyjny system sprzątania na mokro. W zestawie znajdziemy pojemny zbiornik na wodę, który błyskawicznie zamontujemy – wystarczy, że przypniemy go do szczotki odkurzacza. Urządzenie wykorzystuje system magnesów, które utrzymają zbiornik w odpowiednim miejscu. Zarówno odkurzanie na sucho, jak i mokro będzie niezwykle efektywne.

Warto także wspomnieć o Bissell CrossWave Pet Pro 2225. Ten model opiera się o funkcję 3w1 – odkurza, myje i dodatkowo suszy powierzchnię. Posiada dołączone aż dwa zbiorniki na wodę. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, że nawet podczas mycia większych pomieszczeń zabraknie nam wody. Urządzenie to nie ma wbudowanego odkurzacza ręcznego, posiada jednak duży pojemnik na różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Philips SpeedPro Aqua FC6729/01 to świetna propozycja dla osób, które potrzebują kompleksowego sprzętu. Posiada on wbudowany odkurzacz ręczny oraz funkcję mycia, a jego maksymalny czas pracy to aż 50 minut. Wykorzystując ten model podczas mycia podłóg, nie będziemy musieli się martwić nawet o najtrudniejsze, zaschnięte plamy. Philips SpeedPro Aqua poradzi sobie z każdym rodzajem plam. Urządzenie ma specjalny pedał, który zwiększa wyrzut wody. Dodatkową, ale niezwykle przydatną, cechą tego sprzętu jest specjalne podświetlenie LED, umiejscowione w szczotce odkurzacza. Dzięki temu nie przegapimy żadnego okruszka!

Jaki odkurzacz wybrać, jeśli mamy do dyspozycji większy budżet i chcemy go dobrze spożytkować? Ostatnią i jednocześnie najdroższą propozycją odkurzacza pionowego jest Samsung VS20R9048S3/GE. To sprzęt do zadań specjalnych – posiada duży zestaw szczotek i ssawek, które z pewnością znajdą swoje zastosowanie w wielu sytuacjach. Wyposażony jest w innowacyjne szczotki do polerowania i czyszczenia różnych powierzchni. Elementy tego sprzętu są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu oraz konserwacji. Ponadto wewnątrz odkurzacza znajdziemy 5-warstwowy system filtrów HEPA, które wyłapią aż 99% mikrocząsteczek z otoczenia.

MASZ PYTANIA?
SKORZYSTAJ Z ZAKŁADKI "PYTANIA I ODPOWIEDZI"

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link