Data publikacji: 6 grudnia 2018
Autor: Ola
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Ranking telewizorów 40 cali – TOP 10

Poleć znajomemu Drukuj

Wielkość i rozdzielczość ekranu telewizora powinna być dobrana do wielkości pomieszczenia. Bardzo ważna jest także odległość urządzenia od kompletu wypoczynkowego. Telewizor 40 cali sprawdzi się w pokoju, w którym odległość TV od kanapy wynosi ok. 1,5 m. W rankingu telewizorów 40-calowych znajdziesz modele o różnorodnych funkcjach poprawy obrazu, modele smart TV i urządzenia do montażu naściennego.

telewizor 40 cali

LISTING PRODUKTÓW

Samsung UE40J5200

Sony KDL-40WE660

Manta LED4004

Samsung UE40MU6472

Thomson 40FB5416

Sharp LC-40CFG6352E

Blaupunkt BLA-40/138O-GB-11B4-FEGBQP-EU

Panasonic TX-40ES400E

Sharp LC-40F

Kruger & Matz KM0240 G3342E

Telewizor 40 cali Samsung UE40J5200

Do telewizora Samsung UE40J5200 możesz podłączyć smartfon, pendrive czy dysk zewnętrznyTelewizor Samsung UE40J5200 dzięki funkcjom poprawy obrazu Wide Color Enhancer Plus oraz Hypereal Picture Engine wyświetla subtelne detale i szczegóły, które są niedostępne dla mniej zaawansowanych telewizorów. W tym modelu zastosowano boczne podświetlenie matrycy (Edge LED), dzięki czemu zminimalizowano głębokość telewizora, czyniąc konstrukcję panelu cienką. Diody LED zużywają mało energii, więc Samsung UE40J5200 może się pochwalić klasą energetyczną A+. Ekran Full HD z rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli i w formacie 16:9 wyświetla wyrazisty obraz np. z popularnych aplikacji na telewizory Smart TV. Telewizor Samsung UE40J5200 po podłączeniu do Internetu pomoże stworzyć centrum rozrywki dla całej rodziny. Dzięki funkcji ConnectShare Movie możesz do niego podłączyć dysk zewnętrzny lub pendrive’a. Możliwy jest więc pokaz własnych filmów i zdjęć na dużym ekranie. O dobry dźwięk zadbają dwa głośniki o mocy 10 W z systemem dźwięku przestrzennego SRS DTS Studio Sound. Aby oglądanie w gronie rodziny czy znajomych było komfortowe, telewizor można zawiesić na ścianie.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: tak

Technologia HDR: nie

Funkcje poprawy obrazu: Wide Color Enhancer Plus, Hypereal Picture Engine

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ funkcje poprawy obrazu

+ możliwość montażu na ścianie

+ Smart TV

+ klasa energetyczna A+

+ możliwość współpracy ze smartfonem, tabletem, pendrivem czy dyskiem zewnętrznym

MINUSY

− brak technologii HDR

− tylko 2 złącza HDMI

OCENA PRODUKTU: 8/10

Telewizor 40 cali Sony KDL-40WE660

Telewizor Sony KDL-40WE660 sprawdzi się u fana Netflixa czy ShowmaxDzięki telewizorowi Sony KDL-40WE660 możesz zapomnieć o pominiętych transmisjach na żywo. Funkcja PVR pozwala na nagrywanie wybranych programów i zapisywanie ich w pamięci przenośnej, o ile nagranie nie jest zabezpieczone przed kopiowaniem transmisji. Telewizor Sony z funkcją smart TV ma wbudowane 4 GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu możesz zainstalować wiele różnorodnych aplikacji. Niezależnie od źródła filmu, jakim może być nawet Youtube, kilka funkcji odpowiedzialnych za jakość obrazu znacząco go ulepszy. X-Reality Pro sprawi, że kolory będą wydawały się bardziej realne, a Advanced Contrast Enhancer automatycznie dostosuje poziom podświetlenia każdej sceny. Dzięki tej funkcji telewizor może osiągnąć idealną czerń w ciemnych scenach bez utraty jasności. Za optymalizację ruchu w wyświetlanych filmach i grach odpowiada w ciekawy sposób technologia Motionflow XR. Generuje i wstawia dodatkowe obrazy między klatki oryginalnego materiału, uwzględniając, które elementy sceny są najważniejsze. Im wskaźnik bliższy 1000, tym lepsza jest płynność dynamicznie zmieniających się obrazów np. w filmach akcji. Ten model może sprawdzić się jako telewizor dla fanów maratonów serialowych.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: tak

Technologia HDR: tak

Funkcje poprawy obrazu: X-Reality PRO, Advanced Contrast Enhancer, Live Colour

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ nagrywanie przez kabel USB

+ funkcje dodatkowe dźwięku, np. automatyczne ściszanie bloków reklamowych

+ technologia Motionflow XR

+ Smart TV

+ technologia HDR

MINUSY

− niska moc podwójnych głośników

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Telewizor 40 cali Manta LED4004

Niskobudżetowy telewizor Manta LED4004 to niskobudżetowe rozwiązanie do oglądania cyfrowej telewizji naziemnejTelewizor Manta LED4004 to niskobudżetowa propozycja dla osób, które do oglądania filmów i seriali online używają dużych monitorów komputerowych lub urządzeń mobilnych, a telewizor chciałyby zakupić do sporadycznego oglądania cyfrowej telewizji naziemnej w salonie. Z drugiej strony – telewizor Manta LED4004 ma gniazda pozwalające na przyłączenie dysku zewnętrznego czy pendrive’a i odtworzenie plików audio oraz video z pamięci przenośnej. Dzięki 3 złączom HDMI możliwe jest jednoczesne przyłączenie niezbędnych urządzeń. Technologia podświetlenia matrycy Direct LED sprawia, że obraz jest podświetlony równomiernie, a funkcja DNR likwiduje ewentualne szumy w obrazie. W trybie hotelowym możesz ustawić blokowanie wybranych kanałów dla dzieci czy ograniczenie głośności.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: nie

Technologia HDR: nie

Funkcje poprawy obrazu: DNR - cyfrowa redukcja szumów

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ tryb hotelowy ograniczający dostęp do kanałów i funkcji dzieciom

+ równomierne podświetlenie matrycy

+ funkcja nagrywania programów na pamięć zewnętrzną

+ 3 złącza HDMI

+ cyfrowa redukcja szumów

MINUSY

− brak Smart TV

− brak funkcji HDR

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Telewizor 40 cali Samsung UE40MU6472

Telewizor Samsung UE40MU6472 pozwala na oglądanie filmów w najwyższej rozdzielczości 4K UHDPicture Quality Index w telewizorach Samsung oznacza technologię odświeżania obrazu w dynamicznych scenach. Im wyższy jest ten wskaźnik, tym lepszą jakość dynamicznego obrazu można otrzymać. Telewizor Samsung UE40MU6472 ma wskaźnik PQI na poziomie 1600, czyli jest nawet 8 razy większy od tańszych modeli. Ekran 4K UHD z rozdzielczością 3840 x 2160 pikseli wyświetla obraz w najwyższej jakości, który jest płynnie odtwarzany dzięki technologii Auto Motion Plus. Sprawia ona, że dynamiczne sceny nie tracą ostrości, a osoba oglądająca np. film akcji nie ma wrażenia, że nie może nadążyć wzrokiem za obrazem. Za naturalne postrzeganie i znakomite odwzorowanie kolorów odpowiada funkcja Active Crystal Colour. Na dokładkę funkcja Supreme UHD Dimming zapewnia intensywność barw i optymalny kontrast w każdej scenie. Aplikacja Multiroom Link pozwala na udostępnianie dźwięku do wielu urządzeń podłączonych do tej samej sieci Wi-Fi, dzięki czemu można stworzyć doskonały system. W zestawie znajduje się pilot Smart Control do zarządzania telewizorem i urządzeniami do niego podłączonymi. W aplikacji SmartThings możesz intuicyjnie sterować różnorodnymi urządzeniami Samsung w domu.

PARAMETRY

Ekran: 4K UHD, 3840 x 2160

Smart TV: tak

Technologia HDR: tak

Funkcje poprawy obrazu: Auto Motion Plus, Contrast Enhancer, skalowanie obrazu do jakości 4K UHD , Supreme UHD Dimming, Active Crystal Color

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ łatwy dostęp do różnorodnych aplikacji dzięki Smart Hub

+ technologia UHD Upscaling

+ inteligentny system korekcji obrazu

+ 4-rdzeniowy procesor zapewnia szybkie działanie telewizora

+ certyfikat Stowarzyszenia Digital Europe

MINUSY

− brak funkcji Auto Depth Enhancer dostępnej w innych modelach

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Telewizor 40 cali Thomson 40FB5416

Telewizor Thomson 40FB5416 działa płynnie nawet podczas korzystania z wielu aplikacji dzięki 4-rdzeniowemu procesorowiTelewizor Thomson 40FB5416 charakteryzuje się technologią poprawy jakości obrazu Pure Image Ultra, dzięki której obraz cyfrowy jest optymalizowany bez względu na rodzaj pliku źródłowego. Technologia nie tylko maksymalizuje kontrast i poprawia kolory, ale także redukuje szum i zniekształcenia, które powstały w wyniku kompresji pliku. 4-rdzeniowy procesor pozwala na szybkie wykonywanie wielu zadań jednocześnie, a przełączanie między filmem a przeglądarką internetową działa bez opóźnień. Dwa głośniki 8 W mają funkcję AVL, dzięki której głośność jest minimalizowana automatycznie w czasie bloków reklamowych. System Thomson Smart TV 3.0 obsługuje m.in. media społecznościowe – za pomocą telewizora możesz prowadzić rozmowę przez Skype’a czy przeglądać Twittera. W roli pilota możesz wykorzystywać klawiaturę do telewizora, smartfon czy tablet. Bez obaw możesz zostawić włączony telewizor z dziećmi – w odpowiednim trybie możesz zablokować określone kanały, które nie są przeznaczone dla najmłodszych. Dzięki trybowi hotelowemu ten model sprawdzi się właśnie w hotelach i innych publicznych miejscach. Nocną porą można podłączyć do telewizora słuchawki, ograniczając roznoszenie się dźwięku.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: tak

Technologia HDR: nie

Funkcje poprawy obrazu: Pure Image Ultra, DNR - cyfrowa redukcja szumów, Color Extender

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ zaawansowana technologia poprawy kolorów

+ sterowanie smartfonem lub tabletem

+ system Thomson Smart TV 3.0

+ 4-rdzeniowy procesor odpowiadający za wydajność telewizora

+ tryb hotelowy

MINUSY

− brak technologii HDR

− brak regulacji tonów niskich i wysokich

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Telewizor 40 cali Sharp LC-40CFG6352E

Telewizor Sharp LC-40CFG6352E ma funkcję Time Shift, dzięki której możliwe jest wstrzymywanie programu na żywoW telewizorze Sharp LC-40CFG6352E za doskonałej jakości przestrzenny dźwięk odpowiadają profesjonalne głośniki Harman Kardon i funkcje dodatkowe, np. DTS TruSurround. Dzięki tej technologii głośniki wyodrębniają poszczególne sygnały dźwiękowe. System Sharp Aquos Net+ pozwala na dostęp do aplikacji zarówno filmowo-serialowych, jak i mediów społecznościowych. Do telewizora Sharp zarówno w sposób przewodowy, jak i bezprzewodowy (Miracast) można podłączyć smartfon czy tablet. Transmisje emitowane na żywo mogą być wstrzymywane i cofane dzięki funkcji Time Shift. Zarówno do tej opcji, jak i do nagrywania programów przez kabel USB przyda się dysk zewnętrzny. Warto wspomnieć, że telewizor Sharp LC-40CFG6352E zdobył nagrodę Red Dot w 2016 roku – za elegancką i smukłą konstrukcję.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: tak

Technologia HDR: nie

Funkcje poprawy obrazu: ACE PRO Engine

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ optymalizacja ruchu Active Motion 400

+ funkcja poprawy obrazu Ace Pro Engine

+ głośniki Harman Kardon

+ funkcja Time Shift

+ funkcja nagrywania przez kabel USB

MINUSY

− brak technologii HDR

− brak rozbudowanych funkcji optymalizacji obrazu

OCENA PRODUKTU: 8/10

Telewizor 40 cali Blaupunkt BLA-40/138O-GB-11B4-FEGBQP-EU

Telewizor Blaupunkt ma wbudowane głośniki JBL i zapewnia odbiór cyfrowej telewizji naziemnej w wysokiej jakościNiskobudżetowy telewizor Blaupunkt BLA-40/138O-GB-11B4-FEGBQP-EU, w którym są obecne 2 głośniki 10 W JBL z korektorem dźwięku – popularnego producenta głośników Bluetooth. Chociaż telewizor nie należy do tych inteligentnych przez brak funkcji smart TV, tuner satelitarnej telewizji cyfrowej DVB-S2 może zapewnić wystarczającą rozrywkę i różnorodne programy całej rodzinie. Dzięki funkcji nagrywania programów przez USB na dysk zewnętrzny możesz przygotować sobie kolekcję transmisji i filmów na dłuższe wieczory. Mimo że tryb hotelowy został stworzony z myślą właśnie o hostelach i innych miejscach na noclegi turystów, dzięki niemu można modyfikować także dostęp dziecka do telewizji. Roczny koszt korzystania z telewizora Blaupunkt wynosi mniej niż 40 zł – to dzięki m.in. klasie energetycznej A.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: nie

Technologia HDR: nie

Funkcje poprawy obrazu: DNR - cyfrowa redukcja szumów, cyfrowy filtr grzebieniowy 3D

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ głośniki JBL

+ energooszczędny

+ redukcja szumów

+ niska cena

+ naziemna telewizja cyfrowa w jakości Full HD

MINUSY

− brak Smart TV

− brak zaawansowanych technologii poprawy obrazu

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Telewizor 40 cali Panasonic TX-40ES400E

Telewizor Panasonic TX-40ES400E z czujnikiem oświetlenia zewnątrz dostosuje obraz do warunków, jakie zmieniają się w pokoju w zależności od pory dniaTelewizor Panasonic TX-40ES400E w rankingu telewizorów 40 cali wyróżnia się między innymi czujnikiem oświetlenia zewnętrznego, który doskonale uzupełnia funkcję Adaptive Backlight Dimming. Czujnik odpowiada za dostosowywanie obrazu do natężenia i barwy światła w pomieszczeniu. Z kolei adaptacyjne przyciemnianie oświetlenia sprawia, że sceny rozgrywające się w ciemnościach są wyraziste, a kontrast między barwami – optymalny. Panasonic TX-40ES400E ma 2 głośniki 10 W, które zapewniają korekcję dźwięku i pozwalają użytkownikowi na regulację tonów niskich i wysokich. Udostępnianie plików ze smartfonu czy tabletu jest bardzo uproszczone dzięki funkcji Swipe & Share. Oznacza ona, że wystarczy nawiązać połączenie między urządzeniami, a następnie poprzez przesuwanie palcem po wyświetlaczu przesyłać zdjęcia czy video do telewizora. Panel My Home Screen 2.0, czyli interfejs telewizorów Panasonic, został stworzony na podstawie przeglądarki Firefox. Jest zatem maksymalnie prosty w obsłudze.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: tak

Technologia HDR: nie

Funkcje poprawy obrazu: czujnik oświetlenia zewnętrznego, Adaptive Backlight Dimming, Bright Panel

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ funkcja przesyłania plików Swipe & Share

+ czujnik oświetlenia zewnętrznego

+ głośniki z regulacją tonów niskich i wysokich

+ funkcja nagrywania programów poprzez kabel USB

+ wielofunkcyjny pilot w zestawie

MINUSY

− brak technologii HDR

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Telewizor 40 cali Sharp LC-40F

Telewizor Sharp LC-40FG3342E sprawdzi się u fanów transmisji sportowych ze względu na funkcję nagrywania, zatrzymywania i cofania relacjiTelewizor Sharp LC-40F z ekranem Full HD i rozdzielczością 1920 x 1080 dostarcza znakomitych wrażeń wizualnych podczas oglądania cyfrowej telewizji naziemnej. Dynamiczne transmisje sportowe live są optymalizowane dzięki funkcji Active Motion 100, która zmniejsza rozmycia ruchomych obiektów i poprawia ostrość szybko zmieniających się scen. Ciekawą funkcją jest Time Shift, która pozwala na wstrzymanie np. meczu na żywo i cofnięcie go, aby przyjrzeć się zachowaniu zawodnika. Dzięki opcji nagrywania video na dysk zewnętrzny podłączony do telewizora, nie ominie Cię kluczowa scena w filmie czy moment w transmisji na żywo. Do portu USB możesz podłączyć także pendrive’a z plikami audio i video, aby odtworzyć je na telewizorze. 2 głośniki 8 W z Dolby Digital Plus i DTS TruSurround HD odpowiadają za efekt dźwięku przestrzennego.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: nie

Technologia HDR: nie

Funkcje poprawy obrazu: optymalizacja ruchu Active Motion 100

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ optymalizacja ruchu Active Motion 100

+ funkcja nagrywania przez kabel USB

+ funkcja Time Shift

+ współpraca z dyskiem zewnętrznym

MINUSY

− brak Smart TV

− brak technologii HDR

OCENA PRODUKTU: 8/10

Telewizor 40 cali Kruger & Matz KM0240 G3342E

Telewizor 40 cali Kruger & Matz KM0240 można zamienić w Smart TV dzięki specjalnej przystawceTani telewizor Kruger & Matz KM0240 G3342E z szerokim kątem widzenia 178° zapewnia komfortowe oglądanie telewizji nawet w dużym gronie. Aby poprawić wygodę oglądania, telewizor można zawiesić na ścianie. Niski czas reakcji matrycy zapewnia dynamiczne odtwarzanie szybkich scen mimo braku dodatkowych technologii optymalizujących obraz. Ten telewizor 40 cali sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu ze względu na stylowy wygląd. Producent wyposażył urządzenie w 3 złącza HDMI oraz port USB, dzięki czemu na telewizorze możesz odtwarzać multimedia z nośników zewnętrznych. Telewizor ma wbudowany tuner DVB-T/C i tuner analogowy, natomiast dostęp do funkcji Smart TV otrzymasz dopiero po dokupieniu przystawki Android Dongle.

PARAMETRY

Ekran: Full HD, 1920 x 1080

Smart TV: nie

Technologia HDR: nie

Funkcje poprawy obrazu: brak

Możliwość montażu na ścianie: tak

PLUSY

+ 3 złącza HDMI

+ niski czas reakcji matrycy

+ niska cena

+ szeroki kąt widzenia

+ USB pozwala na odtwarzanie plików z urządzeń zewnętrznych

MINUSY

− konieczna przystawka Android Dongle, jeśli użytkownik chce mieć Smart TV

− niski czas reakcji matrycy

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Podsumowanie

W rankingu telewizorów 40 cali znalazły się zarówno smart TV z wieloma różnorodnymi funkcjami automatycznej optymalizacji obrazu, jak i klasyczne telewizory 40 cali bez dostępu do Internetu. Jeśli chcesz, aby telewizor był centrum multimedialnej rozrywki, warto wybrać taki, który obsługuje różnorodne aplikacje – od Netflixa przez gry po Facebooka. Jeśli zaś 40-calowy telewizor ma służyć wyłącznie do okazyjnego oglądania cyfrowej telewizji naziemnej, możesz go mieć za mniej niż 1000 zł. W wyborze najlepszego telewizora 40 cali z rankingu może pomóc Ci poradnik Jaki telewizor 40 cali kupić?. Najlepsze modele o przekątnej mniejszej niż 40 cali znajdziesz w tym zestawieniu, a większe w rankingu telewizorów 55 cali.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas