Prezent dla 70-latki – jak wybrać?

Autor: Klaudia

Prezent dla 70-latki? Dla wielu osób zakup podarunku jest radosną chwilą, lecz czasem trudno zdecydować się na konkretny przedmiot. Co tak naprawdę będzie idealnym upominkiem, który przyda się w codziennym życiu i nie zostanie szybko zapomniany? Postaraliśmy się o kilka dobrych propozycji, dzięki którym każdy będzie mógł znaleźć doskonały prezent dla bliskiej osoby. Zachęcamy do przeczytania poradnika i wybrania się na udane zakupy.

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla 70-latki – Propozycja nr 1 – Odkurzacz automatyczny

Co warto wybrać na prezent dla 70-latki? Bardzo dobrym pomysłem może być odkurzacz automatyczny. Szukając odpowiedniego prezentu dla 70-latki, powinniśmy pamiętać o tym, żeby podarunkiem w jakiś sposób ułatwić tej osobie codzienne obowiązki. Odkurzanie domu potrafi zajmować sporo czasu, a czasem bywa wymagające pod względem fizycznym, w szczególności dla osób starszych. Jeżeli chcemy uczynić ten proces łatwiejszym, to można pomyśleć o upominku w postaci odkurzacza automatycznego.

Jaki odkurzacz będzie dobry na prezent dla 70-latki? Gdyby interesował nas odkurzacz automatyczny, najlepiej zwrócić uwagę na kilka funkcjonalności. Przykładowo, jeśli robot posiada opcję sprzątania w narożnikach i przy krawędziach, wtedy użytkownik będzie zdecydowanie bardziej zadowolony z efektów odkurzania. W związku z tym, gdy zastanawiamy się, jaki prezent dla 70-latki wybrać, zainteresujmy się specjalnymi szczotkami bocznymi, znajdującymi się w poszczególnych modelach odkurzaczy. Tego typu dodatki pracują pod specjalnym kątem i dokładnie czyszczą różnego rodzaju krawędzie. Kolejną rzeczą wartą podkreślenia jest filtracja. Robot mający co najmniej dwa filtry zawsze będzie cechować się lepszymi efektami. Jeden może być na przykład na większe zabrudzenia, natomiast drugi sprawdzi się podczas wyłapywania pyłków oraz innych drobinek.

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:

Prezent dla 70-latki w postaci odkurzacza automatycznego to świetny pomysł, jednak przed zakupem upewnijmy się, że pojemnik na brud jest łatwy w czyszczeniu. Użytkownik będzie musiał regularnie opróżniać oraz czyścić pojemnik na brud. Dlatego najlepiej, aby urządzenie było wyposażone w łatwy do umycia pojemnik, idealny do włożenia pod wodę z kranu. Wymieniliśmy tu sporo istotnych zalet, które są między innymi w modelu o nazwie iRobot Roomba i7.

 • 979 zł
 • 4 199 zł
 • 2 849 zł
 • 3 649 zł
 • 5 399 zł

Prezent dla 70-latki – Propozycja nr 2 – Telewizor

Co jeszcze będzie dobre na prezent dla 70-latki? Duży telewizor może się okazać strzałem w dziesiątkę. Niewielki ekran sprawia, że seniorzy muszą zdecydowanie bardziej wytężać i tym samym męczyć swój wzrok. Czasem rozwiązaniem może być właśnie większy telewizor, gdyż da on więcej satysfakcji z oglądania filmów czy na przykład informacji ze świata. Oczywiście lepszy model TV ucieszy niemal każdą osobę, jednak w przypadku seniorów zwracamy szczególną uwagę na przekątną ekranu. Większy obraz po prostu spowoduje, że łatwiej będzie oglądać wyświetlane treści, a przez to podarunek zyska na znaczeniu.

Jaki telewizor na prezent dla 70-latki wybrać? Tutaj należy zainteresować się różnymi funkcjami. Zwróciliśmy już uwagę na ekran sporych rozmiarów, co jest priorytetem. Następnie warto pomyśleć o czymś takim, jak rozdzielczość 4K UHD, czyli 3840 x 2160 pikseli. Telewizor 4K jest opcją godną polecenia, jeśli chodzi o prezent dla 70-latki. Wyświetlane treści wyglądają na bardziej ostre, można w nich dostrzec więcej szczegółów, a także cieszyć się przejrzystością na najwyższym poziomie.

Polecamy lekturę naszych poradników, z których dowiesz się jak wybrać:

Doskonałym przykładem może być model LG 65UN71003LB. Ten sprzęt został wyposażony w duży ekran o rozdzielczości 4K UHD. Ponadto jest tu dźwięk przestrzenny Ultra Surround, dający efekt wypełnienia całego pomieszczenia. Sprawia to, że wrażenia płynące z oglądania są bardziej dynamiczne, a odczuwana głębia dźwięków jest imponująca. Nowy TV jako prezent dla 70-latki z pewnością dostarczy jej sporo radości i zapewni wiele wrażeń podczas wieczornych seansów filmowych. Uważamy to za jeden z lepszych pomysłów, szczególnie wtedy, jeśli będzie to zmiana na zdecydowanie większą przekątną ekranu.

Polecane telewizory
 • 4 549 zł
 • 589 zł
 • 4 299 zł
 • 3 399 zł
 • 7 499 zł

Prezent dla 70-latki – Propozycja nr 3 – Robot kuchenny

Kolejną naszą propozycją na prezent dla 70-latki jest robot kuchenny. Wiele osób lubi podejmować wyzwania kulinarne i trudno się temu dziwić, ponieważ jest to wspaniałe hobby, które dodatkowo przynosi pożyteczne rezultaty. Gdy szukamy odpowiedniego prezentu dla 70-latki, która lubi gotować oraz regularnie poznawać nowe przepisy, możemy zainteresować się robotami kuchennymi. Takie urządzenie sprawi, że przygotowywanie potraw stanie się znacznie łatwiejsze i będzie czystą przyjemnością.

Prezent dla 70-latki w postaci robota kuchennego jest dobrym pomysłem, ale przed zakupem zwróćmy uwagę na kilka rzeczy. Należy pamiętać o tym, aby sprawdzić, czy będzie tam planetarny system mieszania. Przykładem może być model Bosch MUM58364. Urządzenie to posiada planetarny system mieszania 3D, dzięki któremu możliwe jest wyrobienie wszystkich składników bez pozostawiania resztek masy na brzegu misy. Dodatkowo jest to sposób na uzyskanie wyjątkowo dużego stopnia precyzji. Wszystko to dzięki odpowiedniej konstrukcji przekładni oraz planetarnemu ruchowi mieszadeł.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Kolejną rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę, gdy wybieramy prezent dla 70-latki, jest z pewnością EasyArm Lift. Funkcjonalność ta zapewnia znacznie wyższy poziom wygody, co ma związek z tym, że ramię robota podnosi się po wciśnięciu stosownego guzika. Sprawia to, że ewentualne wyjmowanie misy przebiega bezproblemowo. Robot kuchenny mogący być dobrym prezentem dla 70-latki musi mieć także przystawkę Cube Cutter, czyli element umożliwiający krojenie dań w idealne kostki. Trzeba podkreślić, że Cube Cutter poradzi sobie z wędlinami, serami, warzywami czy też owocami. Dzięki takiej przystawce sałatki wyglądają wyjątkowo apetycznie.

Polecane roboty kuchenne
 • 449 zł
 • 799 zł
 • 7 559 zł
 • 489 zł
 • 679 zł

Prezent dla 70-latki – Propozycja nr 4 – Żelazko

Jeszcze inny dobry pomysł na prezent dla 70-latki? Proponujemy żelazko z dużą ilością wygodnych funkcji. Nie każdy lubi prasować, lecz czasem właściwie dobrane opcje żelazka sprawią, że cały proces przebiegnie znacznie przyjemniej. Na prezent dla 70-latki można brać pod uwagę ergonomiczne i proste w obsłudze żelazka, które potrafią istotnie ułatwić życie. Postaramy się doradzić, na co najlepiej zwracać uwagę, żeby podarunek okazał się strzałem w dziesiątkę.

Żelazko jako prezent dla 70-latki? Zdecydowanie tak, ale warto zainteresować się na przykład tym, czy jest w nim funkcja typu Steam on Demand. Co to takiego? Niezwykle łatwa metoda dozowania pary, która pozwala uzyskać silny, ciągły strumień pary. Wszystko po wciśnięciu przycisku umiejscowionego pod uchwytem. Tego typu dodatki sprawiają, że odzież wykonana z satyny oraz innych delikatnych materiałów nie zostanie przesadnie zawilgocona. Inną cenną funkcją, która może zdecydowanie ułatwić życie, będzie system 4AntiCalc, znajdujący się między innymi w żelazku Bosch Sensixx'x DI90 AntiShine TDI903231A. Czym właściwie jest 4AntiCalc? To nic innego, jak automatyczne zapobieganie osadzaniu się kamienia. Efektem jest lepsze funkcjonowanie żelazka, a także jego dłuższa żywotność.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Właśnie takie dodatki mogą sprawić, że prezent dla 70-latki stanie się wyjątkowo udanym podarunkiem, który nie tylko zapadnie w pamięć, ale i pozwoli ułatwić wiele z codziennych obowiązków. Kupując żelazko, dobrze jest sprawdzić również konstrukcję stopy, ponieważ jakość prasowania wynika w sporej mierze z tego czynnika. Dobrze zaprojektowana stopa żelazka, ze specjalnym układem kanalików do wyrzucania pary, przełoży się na komfortowe prasowanie. Ponadto na wysokim poziomie powinny być właściwości ślizgowe. Żelazko spełniające takie kryteria będzie idealnym prezentem dla 70-latki.

Polecane żelazka
 • 159,99 zł
 • 359 zł
 • 489 zł
 • 129 zł
 • 309 zł

Prezent dla 70-latki – Propozycja nr 5 – Nawilżacz powietrza

Ostatnią propozycję dobrego prezentu dla 70-latki stanowi nawilżacz powietrza. Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wstawienie nawilżacza powietrza do domu niesie ze sobą wiele pozytywnych efektów dla zdrowia. Dlatego jeśli zastanawiamy się, co wybrać na prezent dla 70-latki, pomyślmy o porządnym nawilżaczu powietrza. Takim, który będzie łatwy w obsłudze, a dodatkowo zapewni sporo przydatnych opcji. Postaramy się doradzić i ułatwić proces decyzyjny podczas zakupów tego typu podarunku.

Prezent dla 70-latki w postaci nawilżacza powietrza? To jak najbardziej godny uwagi pomysł. Zacznijmy od tego, że taki sprzęt ma korzystny wpływ dla zdrowia. Zbyt suche powietrze sprzyja rozwojowi bakterii, może podrażniać oczy, mieć negatywny wpływ na jakość naszego snu, a także wysuszać skórę. Podajmy zatem przykład świetnego nawilżacza powietrza i przedstawmy kilka z jego najważniejszych zalet. Wybraliśmy model Philips HU4813/10, ponieważ to znakomite urządzenie tego typu. Przede wszystkim zastosowano tu technologię NanoCloud, która zatrzymuje minerały w zbiorniku wody i tym samym uniemożliwia ich osadzanie się na meblach. Gdyby do tego doszło, użytkownik nawilżacza mógłby dostrzec biały osad na różnych powierzchniach (jest to między innymi wapń). Kolejną zaletę tego sprzętu stanowi jego automatyczne wyłączanie się w chwili, gdy zabraknie wody. Jeżeli dojdzie do wyłączenia się nawilżacza, niezbędne będzie napełnienie pustego zbiornika. Wznowiona prędkość działania będzie taka sama, jak wcześniej. Tego typu prezent dla 70-latki powinien mieć też elektroniczny wskaźnik poziomu nawilżenia. Może się wydawać, że nie ma to większego znaczenia, lecz tak naprawdę dobrze jest mieć łatwy dostęp do informacji na temat bieżącego poziomu nawilżenia. W przypadku podanego przez nas modelu nawilżacza będzie to zapewnione przez inteligentny czujnik dokonujący regularnych pomiarów.

Dobrze jeśli prezent dla 70-latki pomoże jej w dbaniu o własne zdrowie i dobrą kondycję. Mamy nadzieję, że nasz poradnik ułatwi wybór i upominek okaże się tym trafionym.

 • 499 zł
 • 459 zł
 • 159,99 zł
 • 129,99 zł
 • 1 197 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link