Jakie akcesoria wybrać do męskiej pielęgnacji?

Autor: Sara

Obecnie mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd. Większość z nich korzysta z kilku podstawowych urządzeń i akcesoriów do codziennej pielęgnacji. Oczywiście najważniejsza jest golarka, najlepiej elektryczna, która pozwala na ścinanie zarostu w znacznie wygodniejszy sposób niż standardowy sprzęt na żyletki. Prócz tego warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych rozwiązań. Co jest szczególnie przydatne?

pielęgnacja męska

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto kupić uniwersalną golarkę
  2. jakie cechy powinna mieć dobra męska golarka
  3. czego mężczyźni potrzebują do pielęgnacji zarostu

Dlaczego warto kupić uniwersalną golarkę?

Philips Multigroom MG7785/20

Tego typu sprzęt przyda się w łazience każdego mężczyzny. Warto zwrócić uwagę na to, że zarost musi być ciągle stylizowany lub ścinany, przez co ciągły zakup standardowych maszynek do golenia na żyletki byłby dość uciążliwy. Elektryczne rozwiązania są znacznie wygodniejsze, proste w obsłudze, o wiele skuteczniejsze i nie wymagają umiejętności, by nie przeciąć skóry twarzy. Dodatkowo większość modeli ma ciekawe funkcje, np. możliwość golenia na mokro. Z takiej elektrycznej golarki możemy skorzystać na przykład pod prysznicem lub po prostu umyć ją pod bieżącą wodą, co jest bardzo wygodne i skuteczne.

Jednym z ciekawych modeli jest Philips OneBlade Pro Face + Body QP6620/20. Za cenę około 450 złotych otrzymujemy w pełni uniwersalne urządzenie. Sprawdzi się ono w każdych warunkach, przy czym dodatkowo charakteryzuje się naprawdę długim czasem pracy na jednym naładowaniu. Sprzęt wyposażono w czytelny wyświetlacz LED, dzięki czemu łatwo znajdziemy informacje o baterii lub wybranym trybie. Największą zaletą tego rozwiązania jest jednak technologia OneBlade. Oznacza to, że urządzenie wykorzystuje jedno ostrze, które porusza się niesamowicie szybko, do modelowania, przycinania, czy też golenia zarostu. W ten sposób cały proces jest niesamowicie precyzyjny i komfortowy.

Polecane golarki męskie
  • 749 zł
  • 129,99 zł
  • 99,99 zł
  • 1 499 zł
  • 469 zł

Jakie cechy powinna mieć dobra męska golarka?

pielęgnacja zarostu

Męska pielęgnacja wymaga odpowiedniego sprzętu i akcesoriów. Oczywiście podstawowym sprzętem jest odpowiednia golarka. Warto wybrać solidny model, który sprawi, że golenie lub modelowanie będzie wygodne i proste. W ten sposób oszczędzimy dość dużo czasu przy pielęgnacji twarzy oraz nie musimy martwić się o przypadkowe zacięcia. Ciekawą propozycją wśród modeli dostępnych na rynku jest między innymi Philips S3233/52. To świetny wybór do codziennej, męskiej pielęgnacji twarzy. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stosunkowo długi czas działania na jednym ładowaniu – w tym wypadku około 60 minut. Dodatkowo sprzęt działa bez problemu zarówno na sucho, jak i na mokro. Możemy więc czyścić go pod bieżącą wodą – przy wyborze golarki to bardzo istotna kwestia, ponieważ czyszczenie ostrzy zwykłym pędzelkiem jest dość uciążliwe oraz zajmuje stosunkowo dużo czasu. 

W omawianym modelu wykorzystano potrójne głowice jako system golący. Nie uświadczymy tutaj pojedynczego ostrza. Takie rozwiązanie to bardzo wygodny sposób na codzienne golenie, czy też modelowanie zarostu. Aż 3 oddzielne głowice dają gwarancję, że nie podrażnimy oraz nie uszkodzimy skóry twarzy podczas pracy. Sprzęt może również pełnić funkcję trymera, co oznacza, że jesteśmy w stanie precyzyjnie dostosowywać zarost. Producent zaimplementował także kilka ciekawych, dodatkowych funkcji, takich jak system Flex&Pivot czy czytelny wskaźnik naładowania. Należy jednak pamiętać, że jest to model bezprzewodowy – musimy go co jakiś czas podłączyć do ładowania, które w tym przypadku trwa około godziny.

Czego potrzebujemy do pielęgnacji zarostu?

Warto zwrócić uwagę na ofertę trymerów. Najlepiej korzystać z urządzeń uznanych producentów z dobrymi opiniami, ponieważ jest to swoista gwarancja jakości i żywotności sprzętu. Trymery to podstawowe narzędzie pozwalające na precyzyjne modelowanie zarostu. Na rynku znajdziemy uniwersalne zestawy z wieloma nasadkami oraz dodatkowymi funkcjami. Za około 140 złotych możemy kupić Babyliss 7255PE Blue Edition, czyli trymer do brody z niesamowitą liczbą dostępnych opcji. Zakres długości strzyżenia jest bardzo szeroki, dzięki czemu idealnie dopasujemy go do swojego zarostu. Warto zwrócić uwagę na trymery przeznaczone do trudno dostępnych miejsc, takich jak nos. Jednym z ciekawych, niedrogich modeli jest RAVEN ETN001. Przy użyciu tego typu sprzętu męska pielęgnacja stanie się prostsza oraz znacznie wygodniejsza.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link