Najlepsze słuchawki na rower – sprawdź nasze propozycje

Autor: Anna

Odpowiednio dobrane słuchawki na rower umożliwiają słuchanie ulubionej muzyki również w trakcie jazdy, bez obaw o zdrowie. Ponadto modele dedykowane rowerzystom nie ograniczają ruchów oraz posiadają funkcje poprawiające bezpieczeństwo na drodze. Jakie słuchawki na rower wybrać? Oto kilka naszych propozycji.

Bezprzewodowe słuchawki nauszne na rower

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym charakteryzują się optymalne słuchawki na rower,

- jakie słuchawki Bluetooth na rower warto kupić,

- czy słuchawki nauszne na rower to dobry wybór.

Słuchawki Bluetooth na rower Samsung Gear IconX SM-R140 w różowej obudowie

Czym charakteryzują się optymalne słuchawki na rower?

Rower to wygodny sposób komunikacji, który pozwala szybko dotrzeć w wybrane miejsce oraz zadbać o swoją kondycję. Jakość dźwięku to nie jedyne kryterium wyboru idealnych słuchawek na rower. Niezwykle ważne są w tym przypadku funkcje bezpieczeństwa takie jak tryb odgłosów otoczenia w Samsung Gear IconX SM-R140, który pozwala usłyszeć nadjeżdżające pojazdy i przechodniów oraz uchronić rowerzystę przed niebezpieczeństwem na drodze.

Kolejną ważną cechą słuchawek na rower jest komfort noszenia. Kabel podłączony do smartfona lub odtwarzacza MP3 czy MP4 może ograniczać ruchy, dlatego dobrym wyborem do aktywnego przemieszczania są słuchawki bezprzewodowe na rower wyposażone w moduł Bluetooth.

WARTO WIEDZIEĆ

Bluetooth to standard bezprzewodowej transmisji danych, z których korzysta wiele nowoczesnych urządzeń: smartfony, tablety, smartwatche czy telewizory Smart TV. Dzięki temu parowanie urządzeń ze słuchawkami Bluetooth jest niezwykle łatwe, a zasięg przesyłania sięga nawet 15 m.

Jakie słuchawki Bluetooth na rower warto kupić?

Słuchawki na rower podłączone do smartfona

Istnieje kilka typów słuchawek dopasowanych do różnych typów aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze. Pierwszym z nich są kompaktowe słuchawki douszne, np. Sony WI-SP500 z ergonomicznymi wkładkami. Specjalne gumowe wgłębienia zapewnią perfekcyjne dopasowanie do kształtu ucha oraz pozwalają na intensywny ruch bez kłopotliwego wypadania słuchawek.

Ciekawą propozycją są lekkie słuchawki z mocowaniem Clip-on, zakładane na małżowinę, np. Sony WF-SP700N. Silikonowa konstrukcja tego modelu została przetestowana przez sportowców, a odporność na pot i zachlapanie potwierdza Standard IPX4.

Jeśli chcesz monitorować swoje postępy sportowe, w tym tętno, zwróć uwagę na słuchawki JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate. Zastosowany w tych słuchawkach panel UA Record umożliwi Ci wyświetlenie analizy treningu, by w łatwy sposób prześledzić wydajność organizmu. Dzięki technologii z Pure Bass model ten przypadnie do gustu miłośnikom mocnego basu.

Polecane słuchawki
  • 184,89 zł
  • 186,99 zł
  • 178,99 zł
  • 59,99 zł

WARTO WIEDZIEĆ

Wybierając słuchawki bezprzewodowe na rower, warto zwrócić uwagę na czas działania akumulatora, który w zależności od modelu wynosi od 4 do 40 godzin. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas związany z uzupełnianiem energii w słuchawkach, szukaj sprzętu z funkcją szybkiego ładowania.

Czy słuchawki nauszne na rower to dobry wybór?

Naturalny dźwięk pełen detali oferują słuchawki nauszne, które za sprawą dużego przetwornika są w stanie znacznie lepiej odwzorować dźwięk utworów muzycznych niż ich douszne odpowiedniki. Nowoczesne modele nauszne, jak Fresh 'n Rebel Caps Wireless, bardzo dobrze trzymają się głowy, jednak ze względu na rozmiar muszli oraz dobrą izolację dźwięków otoczenia polecane są osobom, które na rowerze jeżdżą rekreacyjnie lub po ścieżkach rowerowych.

W grupie słuchawek nausznych nie brakuje urządzeń bezprzewodowych Bluetooth takich jak Beats by Dr. Dre Beats Solo3 Wireless z czasem pracy na jednym ładowaniu sięgającym aż 40 godzin! Łatwo znaleźć tu również modele wyróżniające się unikalnym designem, np. House of Marley Positive Vibration 2 Wireless, które wykonano z ekologicznych materiałów, w tym drewna.

Szukasz uniwersalnych słuchawek do wielu zastosowań? Sprawdź nasz przegląd słuchawek nausznych, dousznych i dokanałowych: Rodzaje słuchawek i ich zastosowanie. Poznaj też wszystkie modele słuchawek dostępnych w RTV EURO AGD.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link