Data publikacji: 2 marca 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Najlepsze roboty kuchenne do 1000 zł

Poleć znajomemu Drukuj

Zapoznaj się z rankingiem robotów kuchennych, jeżeli planujesz zakup tego nowoczesnego urządzenia kuchennego. Poznaj 7 najlepszych modeli. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz. Może to być: miksowanie, rozdrabnianie, mieszanie i ubijanie piany, ale także mielenie mięsa, tarcie ziemniaków, zagniatanie ciasta bądź wyciskanie soku.

ranking robotów kuchennych

LISTING PRODUKTÓW

Eldom WRK1100 Planet

Philips HR7762/00

Bosch MUM52120

Kenwood Prospero KM283

Bosch MCM68861

Tefal MasterChef Gourmet QB505G38

Philips HR7778/00

Eldom WRK1100 Planet

robot kuchenny Eldom WRK1100 PlanetJeżeli poszukujesz niewielkiego robota kuchennego do wykonywania podstawowych czynności, Twoim wymaganiom sprostać może Eldom WRK1100 Planet. Jest to urządzenie bardzo atrakcyjne cenowo na tle pozostałych modeli ukazanych w niniejszym rankingu robotów kuchennych. Ma moc 600 W, ale za to aż 7 poziomów obrotów. Ustawisz je mechanicznie za pomocą wygodnego pokrętła o regulacji skokowej. W misie o pojemności 4,2 litra bez trudu zmieścisz dużo produktów spożywczych i szybko przygotujesz posiłek dla całej rodziny. Żywność możesz mieszać, zagniatać (ciasto) oraz ubijać (pianę). Robot kuchenny Eldom WRK1100 Planet nie zajmuje wiele miejsca, więc po zakończeniu pracy schowasz go do szafki. W komplecie z robotem znajdują się części niezbędne do wykonania podstawowych zadań: hak do zagniatania ciasta, końcówka do mieszania, końcówka do ubijania, misa robocza z pokrywą. Możesz też przeczytać instrukcję obsługi, by upewnić się, że postępujesz właściwie i nie uszkodzisz robota kuchennego. Przy prawidłowej eksploatacji posłuży Ci na długo. Przed myciem urządzenie rozłożysz na części łatwo i szybko.

PARAMETRY

Moc silnika: 600 W

Pojemność misy roboczej: 4,2 litra

Pojemność kielicha: brak

Regulacja obrotów: mechaniczna – skokowa

Liczba poziomów obrotu: 7

PLUSY

+ timer z funkcją programowania czasu pracy

+ łatwy demontaż elementów

+ wyświetlacz LCD

+ niska cena urządzenia

+ kompaktowy rozmiar

MINUSY

− mniejsza liczba funkcji względem innych modeli ukazanych w rankingu

−mniejsza moc względem innych modeli ukazanych w rankingu

− brak kielicha w zestawie

OCENA PRODUKTU: 8/10

Philips HR7762/00

robot kuchenny Philips HR7762/00 Wśród modeli dopasowanych do możliwości finansowych osób, które dysponują mniejszym budżetem, znajduje się Philips HR7762/00. Ma nieco mniejszą moc silnika: 750 W, a także umożliwia ustawienie jednego z zaledwie dwóch stopni regulacji obrotów, za to nie ustępuje innym modelom ukazanym w rankingu robotów kuchennych pod względem liczby funkcji. Dzięki niemu wymieszasz, zmiksujesz i rozdrobnisz żywność. Ciasto bez problemu zagnieciesz, śmietanę lub jajka ubijesz na pianę, a ziemniaki zetrzesz na wiórki (np. na placki ziemniaczane) bądź potniesz na frytki. Ponieważ warzywa i owoce możesz wygodnie pociąć na równe plasterki, zadbasz o odpowiednią dawkę witamin przyjmowaną przez Twoich bliskich podczas posiłków. Możesz też szybko zetrzeć ser żółty na zapiekankę lub jabłka na ryż na jabłkami i cynamonem, a w weekend na aromatyczną szarlotkę. Ponieważ tarcza do szatkowania dołączona do robota kuchennego Philips HR7762/00 odznacza się z regulacją grubości, zadbasz o każdy szczegół przygotowywanej przez siebie potrawy. Na co dzień skorzystasz z funkcji blendera, a nawet młynka. Wygodny popychacz umożliwi Ci przetworzenie żywności do końca – nic się nie zmarnuje.

PARAMETRY

Moc silnika: 750 W

Pojemność misy roboczej: 1,5 litra

Pojemność kielicha: 1 litr

Regulacja obrotów: mechaniczna – skokowa

Liczba poziomów obrotu: 2

PLUSY

+ atrakcyjna cena robota kuchennego

+ krojenie na plastry i frytki

+ mieszanie, miksowanie i rozdrabnianie

+ tarcie ziemniaków i zagniatanie ciasta

+ ubijanie piany

MINUSY

− niższa moc względem innych modeli ukazanych w rankingu

−mała pojemność misy i kielicha

− mała liczba poziomów obrotów

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Bosch MUM52120

robot kuchenny Bosch MUM52120W rankingu robotów kuchennych nie mogło zabraknąć miejsca dla modelu Bosch MUM52120 o wysokiej funkcjonalności. Korzystając z tego urządzenia, możesz wykonywać podstawowe czynności: miksować, rozdrabniać, siekać, mieszać, ubijać pianę, trzeć na wiórki. Jeśli przygotowujesz ciasto lub chcesz podać na obiad pizzę, w robocie kuchennym Bosch MUM52120 zagnieciesz ciasto i pokroisz na plastry warzywa lub owoce. Urządzenie odznacza się mocą 700 W i może pracować pulsacyjnie, więc poradzi sobie z nawet z produktami, które są twardsze i trzeba je rozdrabniać etapami. Ma 4 poziomy obrotów i umożliwia ich regulację w wygodny sposób: na panelu elektronicznym. W komplecie z robotem kuchennym otrzymasz 3,9-litrową misę, 1,25-litrowy kielich oraz dodatki do obróbki żywności, m.in. dwustronną tarczę na plastry i wiórki, hak do zagniatania ciasta czy wymienne końcówki do mieszania, ubijania piany itd. W razie konieczności robot kuchenny Bosch MUM52120 rozbudujesz o kolejne elementy.

PARAMETRY

Moc silnika: 700 W

Pojemność misy roboczej: 3,9 litra

Pojemność kielicha: 1,25 litr

Regulacja obrotów: elektroniczna – płynna

Liczba poziomów obrotu: 4

PLUSY

+ funkcja zagniatania ciasta

+ możliwość krojenia produktów na plastry

+ funkcja tarcia na wiórki

+ możliwość rozbudowy urządzenia o kolejne elementy

+ ubijanie piany

MINUSY

− niższa moc względem innych modeli ukazanych w rankingu

−mniejsza liczba obrotów względem innych modeli ukazanych w rankingu


OCENA PRODUKTU: 9/10

Kenwood Prospero KM283

robot kuchenny Kenwood Prospero KM283Wydajnym i wielofunkcyjnym modelem ukazanym w rankingu robotów kuchennych jest Kenwood Prospero KM283. Ma 900 W i 5 poziomów obrotów, które ustawisz wygodnym pokrętłem pracującym skokowo. Możesz poddać obróbce żywność stałą, ale także wykonać orzeźwiające soki i koktajle, korzystając z funkcji blendera lub wyciskarki do cytrusów. Warzywa i ser zetrzesz na wiórki, ciasto zagnieciesz, a pianę ubijesz bez problemu – wszystko dzięki wymiennym końcówkom dołączonym do kompletu. Za pomocą robota kuchennego Kenwood Prospero KM283 możesz także wykonywać podstawowe czynności, takie jak miksowanie, rozdrabnianie i krojenie na plastry. Po użyciu urządzenie bardzo szybko i łatwo rozłożysz na elementy, by dokładnie umyć i schować do szafki. Jeżeli masz zmywarkę do naczyń, niektóre części robota kuchennego będziesz mógł wymyć właśnie w niej. Przeczytaj dołączoną do zestawu instrukcję obsługi, by wiedzieć które. Podczas pracy wyregulujesz moc, ustawiając jeden z pięciu poziomów obrotów. Robot Kenwood Prospero KM283 upora się nawet z tymi pociętymi w większe fragmenty i twardszymi, ponieważ może pracować w trybie pulsacyjnym.

PARAMETRY

Moc silnika: 900 W

Pojemność misy roboczej: 4,3 litra

Pojemność kielicha: 1,5 litr

Regulacja obrotów:mechaniczna – skokowa

Liczba poziomów obrotu: 5

PLUSY

+ łatwy demontaż po skorzystaniu z urządzenia

+ możliwość mycia poszczególnych części w zmywarce

+ malakser oraz mieszadło K w komplecie

+ funkcja blendera

+ wyciskarka do cytrusów w komplecie

MINUSY

− mniejsza moc względem najlepszego modelu ukazanego w rankingu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Bosch MCM68861

robot kuchenny Bosch MCM68861Robot kuchenny z dużą liczbą funkcji, a jednocześnie dostępny w atrakcyjnej cenie, to model Bosch MCM68861. Może osiągać aż 1250 W, więc bez trudu poradzi sobie z większą liczbą produktów spożywczych oraz grubszymi i twardszymi kawałkami. Ma pojemną misę liczącą 3,9 litra oraz 1,5-litrowy kielich, w którym możesz wykonać świeże napoje z cytrusów. Wbudowany w robot kuchenny Bosch MCM68861 system zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem sprawia, że urządzenie możesz pozostawić na kuchennym blacie, nawet jeśli masz małe dzieci ciekawe świata i obawiasz się o ich zdrowie. W urządzeniu produkty zmiksujesz, posiekasz, wymieszasz. Ubijesz pianę, pokroisz warzywa na plastry oraz zetrzesz warzywa lub ser na wiórki. Mało tego, przygotujesz też puszystą drożdżówkę, świeże domowe pieczywo lub pulchną pizzę, zagniatając w robocie kuchennym Bosch MCM68861 ciasto. Ponieważ w zestawie znajdziesz popychacz, nie zranisz się w palce, chcąc dopchnąć resztki warzyw czy sera do ostrza, by nie zmarnować ani kawałka. Misa robocza dostępna jest razem z pokrywą.
 

PARAMETRY

Moc silnika: 1250 W

Pojemność misy roboczej: 3,9 litra

Pojemność kielicha: 1,5 litr

Regulacja obrotów: elektroniczna – skokowa

Liczba poziomów obrotu: brak danych

PLUSY

+ wyświetlacz LED

+ zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem

+ możliwość krojenia warzyw na plastry oraz siekania

+ popychacz w komplecie

+ funkcja wyciskania soku z cytrusów

MINUSY

− nieco mniejsza liczba funkcji względem najlepszego modelu ukazanego w rankingu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Tefal MasterChef Gourmet QB505G38

robot kuchenny Tefal MasterChef Gourmet QB505G38Jeżeli zależy Ci na urządzeniu o bardzo dużej liczbie funkcji, możesz wybrać model Tefal MasterChef Gourmet QB505G38. Znalazł się w rankingu robotów kuchennych m.in. z uwagi na to, że umożliwia wykonywanie czynności, których nie przewidują inne modele oferowane w podobnej cenie. Możesz w nim miksować, mieszać, rozdrabniać i kroić produkty spożywcze, ale także ubijać pianę, zagniatać ciasto i – to nowość – mielić mięso. Ponadto robot kuchenny Tefal MasterChef Gourmet QB505G38 wykorzystasz jako sokowirówkę, zaoszczędzając na zakupie dodatkowego sprzętu. Obiadowe warzywa i ser możesz szybko i wygodnie zetrzeć na wiórki, a ziemniaki zetrzeć na placuszki. Drobne warzywa potniesz na plastry, by przygotować dla bliskich smaczne i zdrowe kanapki. W zestawie wraz z robotem kuchennym znajdziesz wszystkie niezbędne elementy, więc nie będziesz musiał niczego dokupować. Niektóre z nich umyjesz w zmywarce, oszczędzając czas, który w przeciwnym wypadku musiałbyś poświęcić na długie sprzątanie po przygotowaniu posiłku. Warto też zwrócić uwagę, iż model Tefal MasterChef Gourmet QB505G38 ma bardzo pojemną misę: liczy aż 4,6 litra. Wykonasz w niej dużo jedzenia naraz i zaoszczędzisz czas przed świętami lub przyjęciem.

PARAMETRY

Moc silnika: 900 W

Pojemność misy roboczej:4,6 litra

Pojemność kielicha: 1,5 litr

Regulacja obrotów: elektroniczna – skokowa

Liczba poziomów obrotu: 6

PLUSY

+ możliwość wymycia niektórych części w zmywarce

+ robot kuchenny może być wykorzystany jako sokowirówka

+ wszystkie niezbędne elementy znajdują się w zestawie

+ atrakcyjny i nowoczesny design urządzenia

+ wysoka liczba funkcji, w tym mielenie mięsa

MINUSY

− mniejsza moc względem najlepszego modelu ukazanego w rankingu

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Philips HR7778/00

robot kuchenny Philips HR7778/00Philips HR7778/00 to bez wątpienia jeden z najbardziej funkcjonalnych modeli ukazanych w rankingu robotów kuchennych. Nie tylko odznacza się mnogością funkcji podstawowych i dodatkowych, ale również ma bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Może pracować z mocą nawet 1300 W i ma aż 12 poziomów obrotów. Odpowiednią wartość ustalisz na intuicyjnym elektronicznym panelu. Z robota kuchennego Philips HR7778/00 skorzystasz jak z sokowirówki, kiedy będziesz chciał podać rodzinie lub gościom świeży sok z sezonowych owoców lub warzyw. W urządzeniu zmiksujesz produkty, rozdrobnisz je i wymieszasz, zetrzesz na wiórki. Warzywa pokroisz na plastry, a śmietanę lub jajka wygodnie ubijesz na sztywną pianę. Mało tego, możesz pokroić ziemniaki, bataty lub inne warzywa na frytki, by podać dzieciom ulubioną potrawę w zdrowszej wersji – sprawdź przepisy na frytki chrupiące, niskokaloryczne i przypominające te z McDonalda. W razie potrzeby robot kuchenny Philips HR7778/00 rozbudujesz o kolejne elementy.

PARAMETRY

Moc silnika: 1300 W

Pojemność misy roboczej:3,4 litra

Pojemność kielicha: 1,5 litr

Regulacja obrotów: elektroniczna – płynna

Liczba poziomów obrotu: 12

PLUSY

+ możliwość wysikania soków, w tym również z cytrusów

+ funkcja krojenia warzyw na frytki

+ możliwość ubicia piany do deseru

+ funkcja tarcia na wiórki, w tym również ziemniaków

+ zagniatanie ciasta na pizzę i szybkie tarcie sera

MINUSY

− mniejsza moc względem najlepszego modelu ukazanego w rankingu

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

W rankingu robotów kuchennych przedstawiliśmy Ci 7 najlepszych modeli do 1000 zł dostępnych w RTV EURO AGD. Są to urządzenia o rozległej funkcjonalności, mocy roboczej umożliwiającej uporanie się z nawet większymi i twardszymi kawałkami żywności, a także wchodzące w komplet ze wszystkimi niezbędnymi elementami. Niektóre roboty kuchenne możesz wyposażyć w dodatkowe końcówki, a co za tym idzie – rozszerzyć ich funkcjonalność. Inne z kolei łatwo rozmontujesz i wymyjesz części w zmywarce.
Przyjrzyj się różnicom występującym pomiędzy modelami zaprezentowanymi w rankingu robotów kuchennych i zastanów się, na których aspektach zależy Ci najbardziej. Obejrzyj też inne warianty dostępne w RTV EURO AGD, by znaleźć robot kuchenny, który posłuży Ci na lata.
Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze robota kuchennego, przeczytaj szczegółowy poradnik zakupu lub skontaktuj się z nami.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas