Jakie mocowanie na kask do kamery sportowej kupić? Propozycje akcesoriów

Autor: Joanna

Zakup kamery sportowej to nie wszystko, ponieważ przydatne są jeszcze różne akcesoria, takie jak: obudowa, mocowanie na kask, a także monopod i uchwyt obrotowy. W trakcie nagrywania szczególne znaczenie mają stabilizacja obrazu oraz wyeliminowanie wszystkich drgań.

Kamera sportowa na kasku wspinacza wysokogórskiego

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na jakie akcesoria do kamer sportowych warto postawić
 2. jakie są rodzaje mocowań na kask do kamery sportowej
 3. jakie mocowanie na kask warto kupić

Kamera sportowa: jakie akcesoria kupić?

kamera przymocowana do kasku

Na rynku jest bardzo szeroki wybór różnych akcesoriów do kamer sportowych. Wśród popularnych gadżetów można wyróżnić:

 • specjalną, wodoodporną obudowę, która chroni kamerę przed wpływem wody, wilgoci oraz innych niekorzystnych czynników atmosferycznych;
 • drugą baterię, przedłużającą czas działania kamery, co przyda się przede wszystkim fanom długich wycieczek rowerowych;
 • dodatkowe urządzenie ładujące, dzięki czemu możliwe jest szybkie i efektywne ładowanie kamery;
 • gimbal, czyli uchwyt do kamery, który pozwala na kręcenie filmów w sposób stabilny, a ponadto minimalizowane są wszystkie drgania lub ruchy kamery;
 • zdalny pilot, przypominający smartwatch, który można zamontować na nadgarstku i kierować z niego wszystkim, rozpoczynając od włączenia kamery, poprzez przycisk nagrywania, aż po wyłączenie urządzenia.

Warto pamiętać o tym, że poza wyżej opisanymi akcesoriami, spore znaczenie ma mocowanie samej kamery. Można to zrobić na trzy różne sposoby, tj.: przymocować urządzenie do kasku lub do kierownicy, zdecydować się na paski samoprzylepne albo wybrać chesty, czyli uprząż do noszenia na torsie.

Mocowanie na kask do kamery sportowej: rodzaje

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest montaż kamery na kasku. Sposób ten jest wygodny i profesjonalny, a dodatkową zaletą jest nagrywanie z miejsca zbliżonego do punktu widzenia. Można wyróżnić następujące rodzaje akcesoriów do mocowania na kask kamery sportowej:

 • uchwyt na kask z przodu lub z boku, który pozwala na dowolne zamontowanie kamery, w zależności od własnych preferencji. Dużą zaletą jest tutaj mocowanie obrotowe, czyli zakup specjalnej głowicy, która może obracać się o 360 stopni, co daje duże pole do popisu w trakcie nagrywania filmów;
 • mocowanie kamery na kasku za pomocą uchwytów samoprzylepnych, które z łatwością da się odkleić przy pomocy suszarki. Takie rozwiązanie jest wygodne i ergonomiczne;
 • ramię z podporą, które pozwala na oddalenie kamery od kasku, a tym samym filmowanie swojej twarzy. Taki sposób rejestracji często wykorzystuje się w przypadku skoków na spadochronie;
 • opaska na głowę, czyli coś podobnego do mocowania na kasku, jednak różniącego się konstrukcją. Opaska ma pionowe i poziome uchwyty, dzięki którym kamera jest stabilna, a jej obraz bardzo wyraźny.
 • 34,99 zł
 • 99,99 zł
 • 49 zł
 • 115,99 zł
 • 49,99 zł

Jakie mocowanie na kask kupić? Proponowane modele

Kamera sportowa umocowana bocznie do kasku

Wybór mocowania na kask nie jest prostym zadaniem, ponieważ trudno zdecydować się na jeden, konkretny uchwyt. Tak naprawdę warto wybrać się do sklepu stacjonarnego i przetestować różne rozwiązania. Dobrze jest też wiedzieć, że na rynku dostępne są specjalne zestawy mocowań, w skład których wchodzą różne elementy, umożliwiające montaż kamery na kasku zarówno z boku, jak i z przodu, a także na uchwytach samoprzylepnych. Należy pamiętać o tym, że wybrane mocowanie ma być bezpieczne i odpowiednie do wykonywanej aktywności fizycznej. Wśród polecanych modeli akcesoriów do mocowania na kask kamery sportowej można wyróżnić:

 • GoPro Mocowania samoprzylepne – czyli bardzo wygodne akcesoria do mocowania samoprzylepnego, zarówno na powierzchniach płaskich, jak i zakrzywionych. Są to wytrzymałe i odporne na uszkodzenia oraz czynniki atmosferyczne gadżety, dzięki którym zamocowanie kamery na kasku będzie bardzo prostą czynnością. Mocowania są kompatybilne z kamerami GoPro, a w skład zestawu wchodzą trzy uchwyty do powierzchni płaskich i trzy do zakrzywionych.
 • Hama Pas na kask 4362 – to specjalny pasek do montażu kamery sportowej na kasku, który pozwala na funkcjonalne nagrywanie filmów. Pas świetnie sprawdza się w trakcie sportów takich, jak jazda na rowerze, na nartach i na snowboardzie. Punkt rejestrowania znajduje się blisko punktu widzenia, dzięki czemu obraz z kamery jest bardzo realistyczny. Dodatkową zaletą jest regulowany element paska, który pozwala na zamontowanie kamery na różnego rodzaju kaskach.
 • Hama 4396 Mocowanie boczne na kask – to mocowanie do kamer sportowych typu GoPro, które świetnie nadaje się do kasków rowerowych i narciarskich. Kamerę można z łatwością umieścić także z boku kasku, dzięki zakrzywionej nakładce, a obie ręce pozostają wolne, co jest bardzo wygodne w trakcie uprawiania sportów.
 • Powerbee HEAD STRAP GHDS30 – to regulowane paski do montażu kamery sportowej na kasku lub na głowie. Paski doskonale sprawdzą się w sytuacjach, gdy użytkownikowi zależy na zrobieniu zdjęć lub filmów z poziomu oczu. Mocowanie jest wykonane z bardzo wytrzymałych i dobrych jakościowo materiałów, a jego zastosowanie to nie tylko jazda na rowerze i nartach, ale też spadochroniarstwo, paintball i nurkowanie.
 • Hama 4359 Opaska na głowę – do kamer z serii GoPro, która umożliwia wygodne i praktyczne zamontowanie kamery na kasku lub hełmie albo bezpośrednio na głowie. Punkt rejestrowania znajduje się blisko punktu widzenia.
 • GoPro Opaska na głowę i Quickclip – to w pełni regulowana i funkcjonalna opaska na głowę, która jest kompatybilna ze wszystkimi kamerami GoPro.

Warto pamiętać o tym, że wybór konkretnego mocowania na kask zależy od własnych preferencji. Dobrze jest przymierzyć różne opaski i samodzielnie podjąć decyzję.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów