Mikrofalówka podwieszana – który model warto wybrać? Poradnik

Autor: Agnieszka

Mikrofalówka podwieszana to wygoda, po którą powinny sięgnąć osoby, które szukają alternatywy dla tradycyjnej, wolnostojącej kuchenki. Modele do zabudowy pomagają utrzymać estetyczny porządek w kuchni. Szeroka oferta mikrofalówek pozwala wybrać kuchenkę wymiarami idealnie dobraną do pomieszczenia.

Zbliżenie na otwartą mikrofalówkę

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego warto kupić mikrofalówkę podwieszaną
 2. na co należy zwrócić uwagę, wybierając mikrofalówkę do zabudowy
 3. jakie modele mikrofalówek podwieszanych do zabudowy warto wybrać

Dlaczego warto wybrać mikrofalówkę podwieszaną?

Młody mężczyzna wkłada talerz do mikrofalówki

Zakup mikrofalówki wolnostojącej wiąże się ze zmianą organizacji kuchennych blatów. Sprzęt zajmuje sporo miejsca, tworzy dodatkowe zakamarki do sprzątania. Dobrym rozwiązaniem jest więc mikrofalówka podwieszana. Na rynku dostępne są zarówno modele do zabudowy, jak i specjalne uchwyty do montażu kuchenek, które umożliwiają zawieszenie również mikrofali wolnostojącej. Decydując się na drugą opcję, warto pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego podłoża. Nie zaleca się więc podwieszania kuchenki na ścianie gipsowej, która nie gwarantuje solidnego wsparcia dla ciężkiego sprzętu. Dobrym rozwiązaniem jest zawieszenie mikrofalówki pod górnymi szafkami lub w półce pod blatem kuchennym. Jeśli szczególnie zależy nam na zachowaniu estetyki, warto wybrać mikrofalówkę do zabudowy.

Mikrofalówka podwieszana to idealne rozwiązanie dla osób, które dysponują niewielką ilością wolnego miejsca w kuchni lub też nie lubią wystawionych na blat wolnostojących sprzętów. Mikrofalówka do zabudowy, wkomponowana w meble kuchenne, stworzy jednolitą, minimalistyczną całość. Taki model kuchenki warto wziąć pod uwagę już na etapie projektowania lub remontu kuchni. Pozwoli to na zaaranżowanie przestrzeni i dopasowanie mikrofalówki do wnętrza. Warto pamiętać, by kuchenkę podwieszaną umieścić na wysokości od 120 do 150 cm, co pozwoli na swobodne jej otwieranie i korzystanie z niej.

 • 799 zł
 • 2 059 zł
 • 2 099 zł
 • 2 199 zł
 • 1 099 zł

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze kuchenki mikrofalowej?

Wnęrze białej kuchni z mikrofalówką podwieszaną

Ogromna oferta kuchenek mikrofalowych sprawia, że nawet najbardziej wymagający użytkownik wybierze model idealnie odpowiadający jego potrzebom. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka parametrów, które decydują o funkcjonalności sprzętu.

 • Pojemność kuchenki – to wartość, która będzie miała wpływ przy codziennym użytkowaniu mikrofalówki. Warto wybierać większe modele, o pojemności minimum 30–40 litrów. Pozwoli to na wstawienie większego talerza obiadowego lub głębszego naczynia żaroodpornego z porcją dla kilku osób.
 • Moc kuchenki mikrofalowej – to jeden z najważniejszych parametrów, na które należy zwrócić uwagę. W ofercie możemy znaleźć modele o mocy od 700 do 2100 W. Jeśli wybieramy sprzęt z dodatkową opcją grilla, należy pamiętać, że jego moc podawana jest osobno.
 • Materiał wykończenia wnętrza kuchenki – rodzaj zastosowanego przez producenta materiału ma wpływ na cenę urządzenia, ale też mówi, z jakim sprzętem mamy do czynienia. Jeśli zależy nam na trwałości, warto postawić na kuchenki z wnętrzem z emalii ceramicznej, która jest odporna na zarysowania, a dodatkowo łatwa w czyszczeniu.
 • Zabezpieczenia mikrofalówki – opcje te zależne są od producenta, warto jednak wybierać modele, które mają przynajmniej blokadę drzwiczek i blokadę rodzicielską.
 • Funkcje kuchenki mikrofalowej – czyli opcje pracy kuchenki poza standardowym podgrzewaniem posiłków. W zależności od producenta w różnych modelach kuchenek otrzymamy termoobieg, funkcję rozmrażania, pieczenia, grillowania, gotowania na parze.
 • Czyszczenie – zaawansowane modele oferują opcję samoczyszczenia, która polega na czyszczeniu wnętrza kuchenki parą wodną. Funkcja ta może być aktywowana nawet po każdym użyciu kuchenki.
 • Sposób sterowania – w zależności od ceny kuchenka może być obsługiwana poprzez panel elektroniczny lub za pomocą pokręteł.

Model kuchenki powinien też zależeć od tego, czy mamy w domu piekarnik, a mikrofalówka ma być urządzeniem uzupełniającym i służącym do szybkiego podgrzewania dań. Modele z zaawansowanymi funkcjami, jak wypiekanie czy termoobieg, przydadzą się natomiast osobom nieposiadającym piekarnika.

Przegląd mikrofalówek podwieszanych do zabudowy

 • Amica AMGB20E2GB – to funkcjonalna mikrofalówka w przystępnej cenie. Producent wyposażył kuchenkę we wnętrze ze stali nierdzewnej i szereg przydatnych funkcji oraz zabezpieczeń, jak np. ChildLock, QuickStart (umożliwia łatwe i szybkie uruchomienie), chłodzenie obudowy i rozmrażanie wagowe. Kuchenka oferuje aż 7 poziomów mocy i 9 programów automatycznych.
 • Samsung FG88SUB – nowoczesna kuchenka mikrofalowa z antybakteryjną powłoką z emalii ceramicznej, odporną na uszkodzenia i łatwą w czyszczeniu. Urządzenie oferuje m.in.: funkcję grilla, szybkie rozmrażanie, samoczyszczenie parą wodną, blokadę rodzicielską, tryb ECO oszczędzający energię.
 • Electrolux LMS4253TMX – mikrofalówka oferująca aż 8 poziomów mocy i funkcje, takie jak: grillowania, rozmrażanie, automatyczne dobieranie programu gotowania do wagi, sygnalizacja końca gotowania. Urządzenie wyróżnia się estetyką i minimalistycznym, szklanym panelem przednim, który pozbawiony przycisków, jest łatwy w czyszczeniu.
 • Whirlpool AMW 731/WH – zaawansowany model kuchenki łączącej funkcję grillowania i podgrzewania jednocześnie. Obok podstawowych funkcji producent umieścił możliwość wypiekania i rozmrażania. W trosce o bezpieczeństwo dzieci sprzęt ma blokadę rodzicielską.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link