Jaki lokalizator GPS bez karty SIM wybrać?

Autor: Adam

Do czego służy małe, stosunkowo proste urządzenie, czyli lokalizator GPS? Dzięki niemu zawsze będziemy mogli sprawdzić, co dzieje się z naszym pojazdem. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii przed wyborem odpowiedniego sprzętu. Jaki lokalizator GPS warto kupić?

Laptop wskazujący lokalizację pojazdu, w którym zamontowano lokalizator GPS

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czym jest lokalizator GPS
 2. dlaczego warto kupić lokalizator GPS
 3. jaki lokalizator GPS bez karty SIM wybrać

Czym jest lokalizator GPS?

Dziewczynka z lokalizatorem GPS w postaci smartwatcha dla dzieci

Obecnie stosowanie tego typu rozwiązań w samochodach służbowych czy też prywatnych staje się coraz bardziej popularne. Samo urządzenie jest dość małe, kompaktowe i naprawdę proste w montażu oraz obsłudze. Lokalizator posiada wbudowany moduł GPS, dzięki czemu bardzo szybko możemy go namierzyć za pośrednictwem ciągle działających satelitów. Sprzęt umieszczamy w samochodzie, telefonie czy też w innym dowolnym miejscu, na które chcemy mieć stały podgląd. Mamy tutaj pewną dowolność co do zastosowania.

Zasada działanie jest dość prosta. Informacje o położeniu danego obiektu z satelity są automatycznie wysyłane do serwera, gdzie się je przetwarza i możemy bez problemu wszystko sprawdzić na stronie internetowej czy też w aplikacji mobilnej. Może zdarzyć się, że lokalizator GPS straci zasięg. Nie jest to jednak najmniejszy problem. Większość modeli zapisuje wtedy dane w pamięci wewnętrznej, po czym zostają one wysłane, gdy tylko dostęp do sieci znowu się pojawi.

Lokalizatory składają się oczywiście z modemu GPS, miniaturowego procesora, odbiornika oraz wbudowanej pamięci. Na rynku znajdziemy różne rozwiązania, przez co wyróżniamy kilka rodzajów tego typu urządzeń:

 • lokalizatory telefonu,
 • lokalizatory morskie i powietrzne,
 • lokalizatory samochodowe, motocyklowe i rowerowe
 • lokalizatory terenowe (na przykład do lasu czy do innych miejsc, gdzie jest problem z zasięgiem).

Precyzyjność odczytu zależy od wybranego modelu. Najlepsze urządzenia mogą podawać dane, które są dokładne do kilku metrów.

 • 529 zł
 • 329 zł
 • 1 769 zł
 • 899 zł
 • 1 899 zł

Dlaczego warto kupić lokalizator GPS?

Czarny lokalizator GPS na białym tle

Tego typu sprzęt możemy wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Dużo zależy od osobistych wymagań i preferencji. To świetny wybór między innymi w takich sytuacjach, jak:

 • monitorowanie dziecka lub osoby starszej – jak wiadomo, bardzo często zdarzają się zaginięcia dzieci, w szczególności najmłodszych. Warto wiedzieć, gdzie jest nasza pociecha, przy czym lokalizator bez problemu pokazuje dokładne miejsce przebywania. Osoby starsze, szczególnie te z pewnymi zaburzeniami, także wymagają odpowiedniej opieki. Lokalizator sam w sobie nie jest w żadnym stopniu uciążliwy, więc może okazać się idealnym rozwiązaniem;
 • śledzenie samochodów firmowych – oczywiście takie zalety docenią zwłaszcza właściciele większych przedsiębiorstw, gdzie służbowych pojazdów może być naprawdę dużo. Zabezpieczenie, rozporządzanie transportem oraz poruszaniem się konkretnych pracowników jest znacznie prostsze, gdy dane na temat miejsca przebywania konkretnych osób aktualizują się ciągle. Oczywiście w ten sposób możemy także zabezpieczyć prywatny samochód, o czym należy pamiętać w szczególności, gdy posiadamy drogi pojazd;
 • monitoring zwierząt – odnalezienie zagubionego pupila to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy mieszkamy na wsi lub blisko lasu. Niektóre lokalizatory możemy bez problemu zamontować na obroży zwierzęcia, przy czym nie przeszkadzają one;
 • zabezpieczenie roweru lub motocykla – niestety stosunkowo często zdarzają się kradzieże tego typu pojazdów. Samo zapięcie rowerowe czy też pozostawianie go w otwartym miejscu niestety nie zapewnia wystarczającego bezpieczeństwa. Z lokalizatorem możemy czuć się swobodnie.

Producenci udostępniają specjalne urządzenia przeznaczone również do smartfonów. Są to miniaturowe lokalizatory, które pomogą w sytuacji, gdy zgubimy telefon lub zostanie on skradziony. Możemy także korzystać z aplikacji przeznaczonych do systemów Android lub iOS, jednak nie dają one często zbyt dokładnych, aktualizowanych na bieżąco danych.

Jaki lokalizator GPS bez karty SIM wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia warto korzystać z ofert uznanych producentów z dobrymi opiniami. W ten sposób uzyskujemy gwarancję jakości sprzętu i jego żywotności. Lokalizatory GPS są w różnej formie, zależnie od konkretnego zastosowania. Jedną z ciekawszych propozycji do samochodu jest Ferguson Car Assistant FMB920. Cena takiego sprzętu to około 440 złotych. Możemy bez problemu znaleźć pojazd i otrzymujemy stale aktualizowane informacje o jego położeniu w aplikacji mobilnej. Sam montaż oraz użytkowanie jest bardzo proste. Każdy powinien sobie z tym bez problemu poradzić.

Ciekawym rozwiązaniem dla dzieci o jest Ferguson Smart Whistle. Zapłacimy za niego około 200 złotych. To urządzenie w formie standardowego gwizdka z przyciskiem. Naciśnięcie go lub zagwizdanie powoduje powiadomienie bliskich o alarmie. W ten sposób możemy czuć się bezpieczni niezależnie od miejsca przebywania. Dla dziecka świetnie sprawdzi się także Garett Kids5, czyli prosty smartwatch z funkcją lokalizacji. Podobne rozwiązania przewidziano dla seniorów – dla przykładu Garett GPS Classic.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link